Dostawa kart do mikrometody kolumnowo-żelowej, odczynników, materiałów zużywalnych wymaganych w immunologii transfuzjologicznej wraz z dzierżawą systemu.

Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00221162
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00221162/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-29 10:19
Lokalizacja
Strzelce Opolskie, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4091eea7-8b9f-4372-a7df-9245d3b4656c
Identyfikator
7561747987
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjneOdczynniki do klasyfikacji grupy krwiAparatura do wykrywania i analizySystem informacji klinicznej

Wykonawcy

1 przyznane

DIAHEM AG, DIAGNOSTIC PRODUCTSBülach, CH · lot 0
373 296,72 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00221162 z dnia 2026-04-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa kart do mikrometody kolumnowo-żelowej, odczynników, materiałów zużywalnych wymaganych w immunologii transfuzjologicznej wraz z dzierżawą systemu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311585

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Opolska 36A

1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Opolskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 4070114

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne1@szpital.strzelce-op.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpital.strzelce-op.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4091eea7-8b9f-4372-a7df-9245d3b4656c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kart do mikrometody kolumnowo-żelowej, odczynników, materiałów zużywalnych wymaganych w immunologii transfuzjologicznej wraz z dzierżawą systemu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4091eea7-8b9f-4372-a7df-9245d3b4656c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221162

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00024358/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Mikrometoda kolumnowo-żelowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00522802

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP/15-ZP/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 335676,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dzierżawa oprogramowania dla realizacji badań w Pracowni Immunohematologicznej i prowadzenia Banku Krwi Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich wraz z dzierżawą analizatora automatycznego z oprogramowaniem, dostawami odczynnikowo-sprzętowymi dedykowanymi w asortymencie i ilościach podanych w Formularzu Cenowym (załącznik nr 3 do swz).
Zamawiający wymaga, aby zaoferowany sprzęt i aparatura, karty, odczynniki były dedykowane do metody mikrokolumnowej i pochodziły od tego samego producenta.
Szczegółowa specyfikacja produktów, określająca ich rodzaje i ilości, a także wymagania jakościowe, znajduje się w Formularzu Cenowym oraz w Szczegółowych wymaganiach realizacji zamówienia (Zał. 5 do swz)
Warunki graniczne dla analizatora zawarto w Zał. 4 do swz.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33696100-6 - Odczynniki do klasyfikacji grupy krwi

38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy

48814400-1 - System informacji klinicznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 373296,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 373296,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 373296,72 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DiaHem AG Diagnostic Products

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5262960910

7.3.3) Ulica: Schlosserstrasse 4

7.3.4) Miejscowość: Bülach

7.3.5) Kod pocztowy: CH-8180

7.3.7.) Kraj: Szwajcaria

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

W zakresie autoryzowanego serwisu, wsparcia technicznego i merytorycznego - wykonywać będzie podwykonawca: DiaHem Diagnostic Products Sp. z o.o., al. Słowackiego 64, 30-004 Kraków, KRS: 0000075557.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 373296,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy