Budowa drogi ul. Władysława Łokietka w Sulechowie - I etap.
Gmina Sulechów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00221306
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00221306/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-29 10:51
- Lokalizacja
- Sulechów, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-270ebfff-eabf-4da7-98a1-edc34938b35d
- Identyfikator
- 9271000442
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00221306 z dnia 2026-04-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi ul. Władysława Łokietka w Sulechowie - I etap.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulechów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000526765
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 6
1.5.2.) Miejscowość: Sulechów
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 385 11 00
1.5.8.) Numer faksu: 68 385 46 86
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@sulechow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.sulechow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-270ebfff-eabf-4da7-98a1-edc34938b35d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi ul. Władysława Łokietka w Sulechowie - I etap.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-270ebfff-eabf-4da7-98a1-edc34938b35d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221306
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031441/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa drogi ul. Władysława Łokietka w Sulechowie - I etap Etap: częściowa realizacja (na odcinku od ul. Południowej do ul. Hermana wraz z oświetleniem ul. Hermana).
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00155530
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPW.271.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
1) Zamawiający powierza Wykonawcy do wykonania, a Wykonawca zobowiązuje się zrealizować roboty budowlane, polegające na budowie drogi gminnej ul. Władysława Łokietka na odcinku od ul. Hermana do ul. Południowej od km 0+681,32 do km 1+051,67 wraz z budową linii oświetleniowej i odwodnieniem oraz budową linii oświetleniowej w ul. Hermana w Sulechowie.
2) Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określają:
a) projekt budowlany zatwierdzony decyzją nr 5/2025 z 23.07.2025 r. wydaną przez Starostę Zielonogórskiego, projekt techniczny, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekt stałej organizacji ruchu opracowane przez „MS-DROG. Projekty, nadzory, realizacje branży drogowej” mgr inż. Mateusz Sita,
b) projekt budowlany budowy sieci elektroenergetycznej 0,4kV, dla którego Zamawiający posiada wydane 08.12.2021 r. przez Starostę Zielonogórskiego zaświadczenie o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych oraz projekt techniczny, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekt czasowej organizacji ruchu, opracowane przez NEVTECH Dawid Furmaniak,
a także przedmiary robót, stanowiące integralną część specyfikacji warunków zamówienia.
3) W stosunku do dokumentacji projektowej branży drogowej Zamawiający wprowadza poniżej wyszczególnione zmiany, które zostały uwzględnione w przedmiarze robót tj.:
a) w miejsce zaprojektowanej nawierzchni chodników z kostki brukowej betonowej szarej o grubości 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej należy wycenić i wykonać nawierzchnię z kostki brukowej betonowej typu BEHATON szarej o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej,
b) w miejsce zaprojektowanych studni betonowych kanalizacji deszczowej zwieńczonych płytą nadstudzienną układaną bezpośrednio na studni (rys. nr 5 projektu technicznego), należy wycenić i posadowić płyty nadstudzienne na pierścieniu odciążającym (dotyczy wszystkich studni).
4) Zamawiający informuje, że zamówieniu nie podlega wykonanie przyłącza kablowego w ul. Hermana, od istniejącej stacji transformatorowej do projektowanego złącza kablowego – przedmiotowy zakres został już zrealizowany.
5) Materiały rozbiórkowe stanowią własność Zamawiającego.
6) Wykonawca zrealizuje roboty z nowych materiałów własnych, które zakupi i dostarczy na teren robót na własny koszt i ryzyko. Koszt zakupu oraz dostawy w miejsce wbudowania wszelkich materiałów wykorzystanych do realizacji przedmiotu umowy uwzględniony jest w wynagrodzeniu Wykonawcy. Stosowane podczas realizacji robót materiały muszą posiadać, zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami prawa, dopuszczenie do stosowania w budownictwie.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo uzgadniania propozycji rozwiązań materiałowych. Użycie przez Wykonawcę materiałów wskazanych przez Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności, jeżeli nie uprzedził Zamawiającego o ryzyku związanym z użyciem określonych materiałów.
8) Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z opracowaniami projektowymi i rozpoznał zakres robót przewidziany do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia, który wycenił w swojej ofercie.
9) W ramach realizacji przedmiotu zamówienia roboty muszą być realizowane z uwzględnieniem wymagań wynikających z ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411), w szczególności w zakresie likwidacji barier architektonicznych.
10) Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia do zatrudniania osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, wyłącznie na podstawie umów o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277). Zastrzeżenie nie dotyczy osób zatrudnionych do pełnienia funkcji kierownika budowy oraz kierownika robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1869932,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2612462,62 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1869932,73 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Melioracyjno-Budowlany "MEL-BUD" Ryszard Tarnowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970312145
7.3.3) Ulica: Wiśniowa 2
7.3.4) Miejscowość: Sulechów
7.3.5) Kod pocztowy: 66-100
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Prace elektryczne - nazwa ewentualnego podwykonawcy nie jest znana na obecnym etapie.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1869932,73 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-04-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |