Koszenie poboczy przy drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 roku

Powiatowy Zarząd Dróg w Pile

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00222178
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00222178/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-29 13:28
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-696111d9-a9c7-4ed9-8dab-f65c3cf5e8e6
Identyfikator
7642611565
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Wykonawcy

2 przyznane

CEZARY KUBERSKITRZCIANKA, PL · lot 0
123 000 PLN
CEZARY KUBERSKITRZCIANKA, PL · lot 1
127 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00222178 z dnia 2026-04-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Koszenie poboczy przy drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Pile

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300579545

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Młodych, 78

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.7.) Numer telefonu: 673490881

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzd.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285516

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Koszenie poboczy przy drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-696111d9-a9c7-4ed9-8dab-f65c3cf5e8e6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222178

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023436/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Koszenie poboczy przy drogach powiatowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176163

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.272.18.2026.II

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 231400,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi p.n.: „Koszenie poboczy przy drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 roku”.
2. W skład przedmiotu zamówienia wchodzą prace związane z bieżącym utrzymaniem sieci dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego. Zamówienie przewiduje utrzymanie dróg powiatowych na terenie ośmiu gmin w Powiecie Pilskim, w tym dróg zamiejskich i dróg miejskich.
Wykaz dróg do utrzymania na terenach gmin dla pierwszej i drugiej części zamówienia, który wchodzi w skład Załącznika nr 4 do SWZ (Załącznik nr 4.1. do SWZ dla pierwszej części zamówienia, Załącznik nr 4.2. do SWZ dla drugiej części zamówienia) przedstawia sieć dróg powiatowych będących w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Pile i określa teren dla wykonania przedmiotu zamówienia.
Sieć dróg powiatowych wynosi 375,9 km.
Drogi powiatowe na terenie miasta Piły nie są przedmiotem zamówienia.
3. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na dwie części.
3.1. Część pierwsza zamówienia obejmuje utrzymanie dróg na terenie gmin: Szydłowo, Ujście, Kaczory i Miasteczko Krajeńskie.
W skład przedmiotu zamówienia wchodzą następujące prace:
1) mechaniczne koszenie poboczy;
2) ręczne koszenie poboczy w miejscach trudnodostępnych.
Specyfikacja techniczna, wykaz dróg do utrzymania na terenach gmin oraz mapa przedstawiająca sieć dróg powiatowych dotycząca przedmiotu zamówienia na pierwszą część zamówienia stanowi Załącznik nr 4.1. do SWZ.
4. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności z przepisami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, odpowiedniego wyposażenia sprzętu i osób wykonujących prace, właściwego oznakowania rejonu prowadzonych prac.
5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac przygotowawczych i porządkowych w trakcie wykonywania prac.
6. Przewidywany zakres prac został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – formularz Oferta. Wskazane ilości w formularzu Oferta są ilościami szacunkowymi i służą do obliczenia ceny oferty, porównania złożonych ofert oraz wyboru Wykonawcy.
7. Prace będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane na podstawie zleceń dyrektora lub pracownika Powiatowego Zarządu Dróg w Pile, w których każdorazowo będzie wskazane miejsce wykonania prac, ich zakres i termin realizacji. Podstawą rozliczenia prac będą ceny jednostkowe określone w umowie.
8. Zakres prac określony każdorazowym zleceniem podlega odbiorowi. Gotowość do odbioru wykonanych prac należy zgłaszać do Powiatowego Zarządu Dróg w Pile. Odbioru prac dokona komisja Powiatowego Zarządu Dróg w Pile w terminie do 7 dni od dnia zgłoszenia gotowości do odbioru przez Wykonawcę.
9. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania prac objętych zamówieniem.
10. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji prac w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych prac. Koszt zabezpieczenia w znaki i urządzenia, a także koszt ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
11. Zgłoszone przez dyrektora lub pracownika Powiatowego Zarządu Dróg w Pile uwagi, co do jakości wykonywanych prac winny być usuwane na bieżąco jednak nie później niż w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia.
12. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) dla pierwszej części zamówienia:
- kierowanie nośnikiem kosiarki bijakowej,
- obsługa kos spalinowych.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
13. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
14. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 114000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi p.n.: „Koszenie poboczy przy drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 roku”.
2. W skład przedmiotu zamówienia wchodzą prace związane z bieżącym utrzymaniem sieci dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego. Zamówienie przewiduje utrzymanie dróg powiatowych na terenie ośmiu gmin w Powiecie Pilskim, w tym dróg zamiejskich i dróg miejskich.
Wykaz dróg do utrzymania na terenach gmin dla pierwszej i drugiej części zamówienia, który wchodzi w skład Załącznika nr 4 do SWZ (Załącznik nr 4.1. do SWZ dla pierwszej części zamówienia, Załącznik nr 4.2. do SWZ dla drugiej części zamówienia) przedstawia sieć dróg powiatowych będących w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Pile i określa teren dla wykonania przedmiotu zamówienia.
Sieć dróg powiatowych wynosi 375,9 km.
Drogi powiatowe na terenie miasta Piły nie są przedmiotem zamówienia.
3. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na dwie części.
3.1. Część druga zamówienia obejmuje utrzymanie dróg na terenie gmin: Białośliwie, Łobżenica, Wyrzysk, Wysoka.
W skład przedmiotu zamówienia wchodzą następujące prace:
1) mechaniczne koszenie poboczy;
2) ręczne koszenie poboczy w miejscach trudnodostępnych.
Specyfikacja techniczna, wykaz dróg do utrzymania na terenach gmin oraz mapa przedstawiająca sieć dróg powiatowych dotycząca przedmiotu zamówienia na drugą część zamówienia stanowi Załącznik nr 4.2. do SWZ.
4. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności z przepisami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, odpowiedniego wyposażenia sprzętu i osób wykonujących prace, właściwego oznakowania rejonu prowadzonych prac.
5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac przygotowawczych i porządkowych w trakcie wykonywania prac.
6. Przewidywany zakres prac został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – formularz Oferta. Wskazane ilości w formularzu Oferta są ilościami szacunkowymi i służą do obliczenia ceny oferty, porównania złożonych ofert oraz wyboru Wykonawcy.
7. Prace będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane na podstawie zleceń dyrektora lub pracownika Powiatowego Zarządu Dróg w Pile, w których każdorazowo będzie wskazane miejsce wykonania prac, ich zakres i termin realizacji. Podstawą rozliczenia prac będą ceny jednostkowe określone w umowie.
8. Zakres prac określony każdorazowym zleceniem podlega odbiorowi. Gotowość do odbioru wykonanych prac należy zgłaszać do Powiatowego Zarządu Dróg w Pile. Odbioru prac dokona komisja Powiatowego Zarządu Dróg w Pile w terminie do 7 dni od dnia zgłoszenia gotowości do odbioru przez Wykonawcę.
9. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania prac objętych zamówieniem.
10. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji prac w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych prac. Koszt zabezpieczenia w znaki i urządzenia, a także koszt ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
11. Zgłoszone przez dyrektora lub pracownika Powiatowego Zarządu Dróg w Pile uwagi, co do jakości wykonywanych prac winny być usuwane na bieżąco jednak nie później niż w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia.
12. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) dla drugiej części zamówienia:
- kierowanie nośnikiem kosiarki bijakowej,
- obsługa kos spalinowych.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
13. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
14. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 117400,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 98000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 98000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FHU Cezary Kuberski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7632138009

7.3.3) Ulica: ul. Klonowa 14

7.3.4) Miejscowość: Trzcianka

7.3.5) Kod pocztowy: 64-980

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 102600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 102600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 102600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FHU Cezary Kuberski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7632138009

7.3.3) Ulica: ul. Klonowa 14

7.3.4) Miejscowość: Trzcianka

7.3.5) Kod pocztowy: 64-980

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 127000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi