Rozbudowa JRG Nr 6 KM PSP w Łodzi – ETAP II

KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁODZI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00222517
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00222517/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-29 14:14
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d54bc2ed-f3b9-4f53-88b0-145841af4f94
Identyfikator
9820279483
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnejŻywice epoksydoweRozdzielnieOprawy oświetleniowe sufitoweSystemy przeciwpożaroweDomofonyUrządzenia łącznościElementy oznakowaniaInstalacje wodneHydrantyMaszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania gazówSystem kontroli dostępuWiatyPłyty podłogoweArtykuły łazienkowe i kuchenneRoboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiInstalowanie konstrukcji metalowychKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty budowlane w zakresie barier stałychWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynienIzolowanie dachuFundamentowanieZbrojenieRoboty murarskie i muroweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychOchrona odgromowaInstalowanie infrastruktury okablowaniaRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń chłodzącychInstalowanie wentylacjiInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty instalacyjne przeciwpożaroweTynkowanieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie sufitów podwieszanychInstalowanie bramInstalowanie ścianek działowychRoboty ciesielskieKładzenie płytekKładzenie wykładzin elastycznychInstalowanie nawierzchni podłogowychRoboty malarskieRoboty elewacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi pomiarowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00222517 z dnia 2026-04-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa JRG Nr 6 KM PSP w Łodzi – ETAP II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁODZI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472071833

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zgierska 47

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 91-446

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lodz@lodzkie.straz.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/web/kmpsp-lodz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa JRG Nr 6 KM PSP w Łodzi – ETAP II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d54bc2ed-f3b9-4f53-88b0-145841af4f94

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222517

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00186948/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozbudowa JRG Nr 6 KM PSP w Łodzi – ETAP II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187642

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 305 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków uzasadnienie faktyczne umieszczono w informacjach dodatkowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MK.2370.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 19700000 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 9323030,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych podobnych do zrealizowanych w ramach zamówienia podstawowego udzielonego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji pn.: „Rozbudowa JRG Nr 6 KM PSP w Łodzi – ETAP I, Część 1”, objętych pełną dokumentacją projektowo-kosztorysową zadania „Rozbudowa JRG Nr 6 KM PSP w Łodzi”.
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty rozbiórkowe oraz budowlano-montażowe przewidziane do realizacji na podstawie pozwolenia na budowę oraz projektu technicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

19522100-2 - Żywice epoksydowe

31213100-3 - Rozdzielnie

31524100-6 - Oprawy oświetleniowe sufitowe

31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe

32552600-3 - Domofony

32570000-9 - Urządzenia łączności

34928470-3 - Elementy oznakowania

39370000-6 - Instalacje wodne

42131160-5 - Hydranty

42514000-2 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania gazów

42961100-1 - System kontroli dostępu

44112100-9 - Wiaty

44112210-3 - Płyty podłogowe

44410000-7 - Artykuły łazienkowe i kuchenne

45000000-7 - Roboty budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45247240-4 - Roboty budowlane w zakresie barier stałych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45262210-6 - Fundamentowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45421148-3 - Instalowanie bram

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 9 kwietnia 2026 r. o godz. 13.00 w siedzibie Zamawiającego zostały przeprowadzone negocjacje pomiędzy Zamawiającym a zaproszonym Wykonawcą: WARBUD Sp. z o.o. ul. Wojska Polskiego 156 97-300 Piotrków Trybunalski. Wykonawca zaproponował wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę 15.500.000,00 zł, zaś Zamawiający zaproponował na realizację zamówienia kwotę 12.412.235,58 zł. Zamawiający oświadczył, że nie jest w stanie przeznaczyć na realizację zamówienia środków finansowych odpowiadających cenie zaproponowanej przez Wykonawcę, a Wykonawca nie zgodził się na obniżenie proponowanej ceny do ceny, którą Zamawiający mógł przeznaczyć na realizację zamówienia. W związku z tym, iż Zamawiający i Wykonawca nie doszli do porozumienia w zakresie ceny, Zamawiający stosownie do art. 255 pkt 8 ustawy PZP zobowiązany był do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, ponieważ negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
2026-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane