Budowa ciągu pieszo-rowerowego ciągu DW nr 504 w Elblągu – ul. Królewiecka etap II

GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00222668
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00222668/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-29 14:35
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a99ebfc7-2585-492e-8758-b801f33ca8f3
Identyfikator
5783051446
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

ELBLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄElbląg, PL · lot 0
366 148,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00222668 z dnia 2026-04-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ciągu pieszo-rowerowego ciągu DW nr 504 w Elblągu – ul. Królewiecka etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Łączności 1

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@umelblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.elblag.eu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ciągu pieszo-rowerowego ciągu DW nr 504 w Elblągu – ul. Królewiecka etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a99ebfc7-2585-492e-8758-b801f33ca8f3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222668

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179760

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych:
Uzasadnienie faktyczne:
Przepis art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) umożliwia powierzenie wykonania usług, dostaw lub robót budowlanych na rzecz podmiotu wewnętrznego, tj. udzielanie zamówień wewnętrznych (in-house) pomiędzy podmiotami sektora publicznego przy zastosowaniu trybu z wolnej ręki, pod warunkiem zajścia odpowiednich okoliczności. Gmina Miasto Elbląg jest Zamawiającym, o którym mowa w art. 4 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Mając na uwadze powyższe możliwe jest powierzenie wykonywania przedmiotowych zadań Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 82-300 Elbląg, ul. Szańcowa 1, ponieważ spełnione są łącznie następujące warunki, tj.:
a) Zamawiający, tj. Gmina Miasto Elbląg, sprawuje kontrolę nad spółką, odpowiadającą kontroli sprawowanej (...)
dalsza część w pkt IX

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.271.25.2026.EG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 26991000,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 306524,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: Budowa ciągu pieszo-rowerowego ciągu DW nr 504 w Elblągu – ul. Królewiecka etap II.
2. Zakres robót, będących przedmiotem zamówienia, obejmuje:
1. Budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Królewieckiej w Elblągu od wjazdu do Parku Handlowego w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Królewieckiej z ul. Fromborską do wjazdu do Hotelu Europa.
2. Przebudowę zjazdów z ulicy.
3. Wykonanie oznakowania pionowego i poziomego w niezbędnym zakresie.
4. Regulacja istniejących urządzeń infrastruktury technicznej.
5. Zabezpieczenie istniejących sieci za pomocą rur osłonowych.
6. Zagospodarowanie zieleni w obrębie pasa drogowego.
7. Montaż rur osłonowych w celu późniejszej budowy oświetlenia ulicznego.
3. Szczegółowy zakres zamówienia, technologię oraz wymagania wykonania robót budowlanych określa wyciąg z: przedmiaru robót, specyfikacji technicznej, projektu stałej organizacji ruchu oraz projektu budowlanego pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego ciągu drogi wojewódzkiej nr 504 ul. Królewieckiej w Elblągu, wykonane przez: NEOX Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 1/1508, 80-855 Gdańsk.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 366148,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 366148,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 366148,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5783125340

7.3.3) Ulica: Szańcowa 1

7.3.4) Miejscowość: Elbląg

7.3.5) Kod pocztowy: 82-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 366148,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

dalsza część z pkt 3.1.1.)
(...) nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej spółki,
b) ponad 90% działalności Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 82-300 Elbląg, ul. Szańcowa 1 dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego, tj. Gminę Miasto Elbląg sprawującego nad spółką bezpośrednią kontrolę; przedmiotowy procent działalności został ustalony na podstawie art. 214 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, za pomocą średniego przychodu za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Mając na uwadze powyższe regulacje możliwe jest powierzenie wykonywania zadań wyżej wymienionej spółce, gdyż spełnia ona przytoczone okoliczności umożliwiające udzielenie tego zamówienia w trybie in-house.

dot. pkt 8.3)
1. Ustala się następujące terminy wykonania przedmiotu zamówienia:
1) Termin rozpoczęcia robót: po protokolarnym przekazaniu terenu budowy.
Przekazanie Wykonawcy terenu budowy nastąpi nie później niż w dniu rozpoczęcia robót wskazanym w zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramie, o którym mowa w § 5 ust.10 projektu umowy.
2) Termin zakończenia realizacji robót budowlanych: do 3 miesięcy od protokolarnego przekazania terenu budowy.
3) Termin rozliczenia inwestycji: do 14 dni od podpisania protokołu odbioru końcowego robót. Przez termin rozliczenia rozumie się termin płatności przez Zamawiającego faktury końcowej złożonej przez Wykonawcę.
2. Zamawiający przy udziale inspektora nadzoru inwestorskiego przekaże Wykonawcy teren budowy.
2026-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane