Autopromocja Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w ramach 12 Nocnego Wrocław Półmaratonu.
Dolnośląska Organizacja Turystycza
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00223484
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00223484/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-04-30 09:33
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c4858cdd-8952-470e-98ce-11a9d0494fa1
- Identyfikator
- 8971616995
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00223484 z dnia 2026-04-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Autopromocja Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w ramach 12 Nocnego Wrocław Półmaratonu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dolnośląska Organizacja Turystycza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932116764
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świdnicka 44
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-027
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@dot.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dot.org.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Promocja regionu.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Autopromocja Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w ramach 12 Nocnego Wrocław Półmaratonu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4858cdd-8952-470e-98ce-11a9d0494fa1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223484
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław jest wyłącznym organizatorem 12 Nocnego Wrocław Półmaratonu, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 6-7 czerwca 2026 r. i posiada wyłączne prawa niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia. Nocny Półmaraton Wrocławski to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń sportowych w województwie Dolnośląskim. Wydarzenie ma charakter masowy, przyciąga uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy, stanowiąc świetną okazję do promocji regionu (w 11 wcześniejszych edycjach wystartowało łącznie ponad sto tysięcy biegaczy). Nocny Półmaraton Wrocławski ma unikatowy charakter - jest największym i najbardziej popularnym wydarzeniem biegowym w województwie dolnośląskim w 2026 roku i dlatego tylko działania promocyjne w ramach tej imprezy odpowiadają rzeczywistym potrzebom Zamawiającego. Na rynku nie ma rozwiązań alternatywnych lub zastępczych, które umożliwiłyby Zamawiającemu promocje Dolnego Śląska na równie dużym poziomie.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/2026/DOT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja następujących czynności w ramach 12. Tarczyński Nocnego Wrocław Półmaratonu organizowanego przez Gminę Wrocław - Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław.
1) zamieszczenie logo Dolny Śląsk na plakacie Biegów, rozpowszechnianym w social mediach Organizatora (Facebook, Instagram, portal ,,X", strony internetowe) oraz na terenie Wrocławia;
2) zamieszczenie logo Dolny Śląsk na zaproszeniach oraz programie Biegów;
3) zamieszczanie logo Dolny Śląsk na identyfikatorach przygotowanych przez Organizatora na Biegi (dla pracowników, mediów, wolontariuszy i gości);
4) zamieszczenie logo Dolny Śląsk na numerach startowych;
5) zamieszczenie logo Dolny Śląsk na innych materiałach poligraficznych wyprodukowanych po podpisaniu niniejszej umowy związanych z Biegami oraz na ściance partnerskiej;
6) zamieszczenie logo Dolny Śląsk oraz adresu www.dolnyslask.travel na oficjalnej stronie internetowej Biegów www.pol.wroclawmaraton.pl w zakładce Sponsorzy i Partnerzy z przekierowaniem na stronę internetową www.dolnyslask.travel;
7) zamieszczenie logo Partnera na bramie startu i mety;
8) informacja o Dolny Śląsk Travel jako Partnerze wydarzenia w mediach społecznościowych Organizatora, takich jak Facebook, Instagram. Organizator opublikuje łącznie 3 (trzy) posty dotyczące Partnera;
9) strona reklamowa online oraz tekst wizerunkowy w programie dla uczestników półmaratonu;
10) wysłanie biegaczom newslettera z treścią dotyczącą atrakcji dla osób towarzyszących;
11) przekazanie na rzecz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej 7 szt. pakietów startowych na 12. Tarczyński Nocny Wrocław Półmaraton oraz 10 szt. na Bieg Rodzinny;
12) zapewnienie możliwości organizacji Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej podczas Biegów stoiska informacyjnego 3x3m w strefie EXPO w dniach 4-6 czerwca 2026 r. wraz z komunikacją w social mediach;
13) wymienianie nazwy Partnera ,,Dolny Śląsk Travel" przez spikera podczas trwania 12. Tarczyński Nocnego Wrocław Półmaratonu, minimum 5 razy w trakcie trwania strefy EXPO;
14) umieszczenie nośników reklamowych (balon, banery, flagi) Dolny Śląsk w miejscach ustalonych przez strony (start, wbieg),
15) przekazanie 4 Zaproszeń do strefy VIP Biegów;
16) zamieszczenie odblaskowego logo Dolny Śląsk na koszulkach technicznych (dla uczestników Biegu), zamieszczenie odblaskowego logo Dolny Śląsk;
17) promocja Dolny Śląsk Rowerem na scenie w strefie EXPO (wywiad przedstawiciela) przez 10-15 minut;
18) ekspozycja spotu reklamowego (15 sekund) otrzymanego od Partnera na ekranie w strefie EXPO oraz podczas streamingu na żywo;
19) przekazania, z prawem do wykorzystania, na czas nieoznaczony, bez ograniczeń terytorialnych tekstów, zdjęć, rysunków, grafik, plakatów, filmów wideo dokumentujących przebiegu Biegów; materiały te mogą być wykorzystywane przez Dolnośląską Organizację Turystyczną w celach informacyjno-dokumentacyjnych: w mediach społecznościowych na kontach/profilach Dolny Śląsk Travel np. FB, Instagram, You-Tube, TikTok w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej; DOT nabywa uprawnienia do korzystania z tych materiałów na zasadzie niewyłącznej, z chwilą ich przekazania przez Organizatora.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gmina Wrocław Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971383551
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-07| 2026-04-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |