Dostawa i instalacja przełączników FC SAN.

AKADEMIA POLICJI W SZCZYTNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00224744
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00224744/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-30 13:38
Lokalizacja
Szczytno, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e8c3a578-b8c4-436c-989d-814757c4d589
Identyfikator
7451003168
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Infrastruktura sieciowa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00224744 z dnia 2026-04-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i instalacja przełączników FC SAN.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: AKADEMIA POLICJI W SZCZYTNIE

1.3.) Oddział zamawiającego: Sekcja Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510338744

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 111

1.5.2.) Miejscowość: Szczytno

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.8.) Numer faksu: zzp@apol.edu.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@apol.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamowienia.akademiapolicji.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1294011

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i instalacja przełączników FC SAN.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8c3a578-b8c4-436c-989d-814757c4d589

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224744

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00193175/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Przełączniki SAN

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199882

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 01/DŁiOI/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja przełączników FC SAN.
W ramach przedmiotu zamówienia należy przygotować projekt wdrożeniowy
z uwzględnieniem aktualnego stanu, a następnie przeprowadzić prace wdrożeniowe obejmujące:
• instalację nowych przełączników w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w siedzibie Zamawiającego;
• konfigurację przełączników zgodnie z wymaganiami Zamawiającego oraz projektem wdrożeniowym (zestawienie połączenia trunk);
• stworzenie dokumentacji powdrożeniowej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wszczął przedmiotowe postępowanie na dostawę instalację przełączników FC SAN w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp. W toku prowadzonego postępowania, po dokonaniu ponownej analizy planu postępowań, Zamawiający stwierdził, iż planowane dostawy przełączników FC SAN, dostawy urządzeń sieciowych i infrastruktury sieciowej (na które składają się dostawy przełączników sieciowych oraz przełączników szkieletowych) stanowią dostawy podobne w rozumieniu art. 30 ust. 2 ustawy Pzp.
Wymienione powyżej dostawy charakteryzują się tożsamością przedmiotową (zbliżone przeznaczenie i funkcje techniczne), podmiotową (ten sam krąg potencjalnych wykonawców) oraz czasową (możliwość udzielenia zamówienia w tym samym czasie). W związku z powyższym, wartości tych zamówień winny zostać zsumowane na etapie szacowania wartości zamówienia.
Łączna wartość szacunkowa ww. dostaw przełączników przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy Pzp. Oznacza to, że przedmiotowe postępowanie powinno zostać przeprowadzone z zastosowaniem procedur przewidzianych dla zamówień o wartościach powyżej progów unijnych (m.in.
z obowiązkiem publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz zachowaniem dłuższych terminów składania ofert).
Prowadzenie postępowania w trybie właściwym dla zamówień o wartości mniejszej niż progi unijne, podczas gdy ich łączna wartość te progi przekracza, stanowi wadę, która nie może zostać usunięta na obecnym etapie. Wada ta uniemożliwia zawarcie ważnej, niepodlegającej unieważnieniu umowy (zgodnie
z art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp). W związku z powyższym unieważnienie postępowania jest konieczne
i uzasadnione.
2026-04-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy