Zakup wraz z dostawą 200 ton pszenicy paszowej - Giełda eWGT

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Gospodarstwo Rybackie Niemodlin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00225066
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00225066/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-30 14:22
Lokalizacja
Niemodlin, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2526f662-9c16-4d60-a0d3-a33120db839d
Identyfikator
7540005447
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pszenica zwykła

Wykonawcy

1 przyznane

ANDRZEJ NOWAKOWSKINiemodlin, PL · lot 0
161 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00225066 z dnia 2026-04-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą 200 ton pszenicy paszowej - Giełda eWGT

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Gospodarstwo Rybackie Niemodlin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530561490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zamkowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Niemodlin

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 774606372

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: grniemodlin@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niemodlin.katowice.lasy.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


chów i hodowla ryb

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup wraz z dostawą 200 ton pszenicy paszowej - Giełda eWGT

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2526f662-9c16-4d60-a0d3-a33120db839d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225066

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00136666/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zakup pszenicy paszowej do żywienia ryb

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 10 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Gospodarstwo Rybackie Niemodlin prowadzi chów ryb, wymagający stałych dostaw pszenicy o określonych parametrach jakościowych. Zakup realizowany jest na EWGT, zapewniającej standaryzację, bieżące ceny rynkowe i dostępność surowca, co gwarantuje ciągłość produkcji i racjonalność ekonomiczną.
Zgodnie z art. 217 ust. 1 pkt 10 Prawo zamówień publicznych, zamówienie z wolnej ręki jest dopuszczalne, gdy przedmiot nabywany jest na giełdzie towarowej. Pszenica jest towarem giełdowym, a transakcja odbywa się w ramach zorganizowanego obrotu, dlatego zastosowanie trybu jest zasadne.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OT.270.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 154000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup wraz z dostawą 200 ton pszenicy paszowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 03211120-0 - Pszenica zwykła

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 154000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 154000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Andrzej Nowakowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7541482907

7.3.3) Ulica: Piotrowa 7

7.3.4) Miejscowość: Niemodlin

7.3.5) Kod pocztowy: 49-100

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 161700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-14
2026-04-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy