Dostawa energii cieplnej do obiektów Muzeum Gdańska

Muzeum Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00225492
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00225492/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-30 16:23
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7519c19f-d510-43d0-aa1e-67542baaf2e4
Identyfikator
5831012014
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaPrzesył i stacje innych źródeł energii

Wykonawcy

1 przyznane

GDAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
738 029,25 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00225492 z dnia 2026-04-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej do obiektów Muzeum Gdańska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000283392

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 46/47

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-831

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 585733128

1.5.8.) Numer faksu: 585733128 wew.01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@muzeumgdansk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumgdansk.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii cieplnej do obiektów Muzeum Gdańska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7519c19f-d510-43d0-aa1e-67542baaf2e4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225492

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00118138/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa energii cieplnej do obiektów Muzeum Gdańska: Ratusz Głównego Miasta Gdańska, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Dom Ekonomistów, Wielki Młyn- Muzeum Bursztynu, Zespół Przedbramia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00120334

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający tj. Muzeum Gdańska zastosował zamówienie w trybie postępowania z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 pkt 1 ustawy „Prawo zamówień publicznych” – z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze usługa może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę tj. Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplej Sp. Z o.o. z
siedzibą w Gdańsku przy ul. Słowackiego 159 B, 80-298 Gdańsk, NIP 584-030-09-13, KRS 000035784, ponieważ obiekty użytkowane przez Muzeum Gdańska są podłączone do infrastruktury sieciowej ww. Wykonawcy. Wykonawca jest
właścicielem sieci ciepłowniczej oraz instalacji zasilającej obiekty Muzeum Gdańska w czynnik cieplny.
W związku z powyższym jest to jedyny możliwy Wykonawca zamówienia publicznego w zakresie dostawy i przesyłu energii
cieplnej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZP.26.03.2026(ZP-WR/1)

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 738029,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej z sieci ciepłowniczej wraz ze świadczeniem usługi przesyłowej, do
obiektów Muzeum Gdańska: Ratusz Głównego Miasta Gdańska ul. Długa 46/47; Dom Uphagena ul. Długa 12; Dwór Artusa
ul. Długi Targ 43/44; Zespół Przedbramia ul. Targ Węglowy 26; Wielki Młyn ul. Wielkie Młyny 16; Dom Ekonomistów ul. Długi
Targ 47, przez okres 24 miesięcy (od 1 kwietnia 2026 r. do 31 marca 2027 r. ).
2. Przedmiot zamówienia obejmuje: - ciągłą i nieprzerwalną dostawę energii cieplnej do ww. obiektów Muzeum Gdańska, w
postaci gorącej wody dla potrzeb:
a) centralnego ogrzewania,
b) podgrzewania wody wodociągowej przez cały rok.
3. Przesył czynnika cieplnego poprzez węzeł cieplny zlokalizowany w ww. obiektach Muzeum Gdańska . Pomiar ilości
dostarczonego ciepła i rozliczenie z zamawiającym następować będzie wg wskazań układu pomiarowego (licznika)
zainstalowanego w ww. budynkach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65400000-7 - Przesył i stacje innych źródeł energii

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 738029,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 738029,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 738029,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gdańskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5840300913

7.3.3) Ulica: Słowackiego 159 B,

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-298

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 738029,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-03-31
2026-04-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy