Odbudowa mostu nr 2 w ciągu drogi gminnej w m. Kantorowice

GMINA LEWIN BRZESKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00225788
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00225788/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-04 08:20
Lokalizacja
Lewin Brzeski, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b04a911f-92e2-4b24-b3b7-c2458b7737a3
Identyfikator
7470501909
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostów

Wykonawcy

1 przyznane

"BUD-BAU OPOLE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOpole, PL · lot 0
2 194 661,76 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00225788 z dnia 2026-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa mostu nr 2 w ciągu drogi gminnej w m. Kantorowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEWIN BRZESKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412763

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Lewin Brzeski

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-340

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lb@lewin-brzeski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lewin-brzeski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b04a911f-92e2-4b24-b3b7-c2458b7737a3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa mostu nr 2 w ciągu drogi gminnej w m. Kantorowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b04a911f-92e2-4b24-b3b7-c2458b7737a3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225788

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035848/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Odbudowa mostu nr 2 w ciągu drogi gminnej w m. Kantorowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172000

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Na podstawie ekspertyzy stanu technicznego obiektu mostowego w miejscowości Kantorowice w obrębie działek nr 54/10, zaleca się podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do przebudowy obiektu. Ze względu na stan techniczny opisany w pkt 5. niniejszego opracowania, w związku z pojawieniem się uszkodzeń świadczących o przeciążeniu konstrukcji, a także ze względu na zaawansowaną degradacje materiałową konstrukcji przęsła (ubytki betonu, korozja stali) należy wprowadzić ograniczenia dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 5ton.
Z uwagi na nieprawidłowości przedstawione w ekspertyzie technicznej Pracowni Projektowej MOSTOPOL, tj. niską wytrzymałością materiałów w budowanych w konstrukcji obiektu (pkt.6) oraz fakt, iż przedmiotowy obiekt został przeciążony na skutek przejazdów pojazdów wielkotonażowych, obiekt nie nadaje się do wzmocnienia czy przeprowadzenia remontu, który doprowadziłby do uzyskania wystarczających parametrów nośności.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbudowa obiektu mostowego w miejscowości Kantorowice w obrębie działek nr 65, 54/10,110”, która polega na rozbiórce istniejącego mostu drogowego oraz budowie nowego mostu drogowego wraz z dojazdami do obiektu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUD-BAU Opole sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7542638607

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-920

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2194661,76 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane