Dostawa mieszanki granitowej na drogi gminne na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn

MIASTO I GMINA KROTOSZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00225986
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00225986/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-04 09:23
Lokalizacja
Krotoszyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c38eb6a-8594-4563-b1e7-5c9b8bd8caf1
Identyfikator
6211693428
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Granit kruszonyRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ GRZEŚKOWIAKJutrosin, PL · lot 0
484 883,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00225986 z dnia 2026-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa mieszanki granitowej na drogi gminne na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA KROTOSZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854872

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kołłątaja 7

1.5.2.) Miejscowość: Krotoszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: (62) 7227411

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.krotoszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.krotoszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1c38eb6a-8594-4563-b1e7-5c9b8bd8caf1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa mieszanki granitowej na drogi gminne na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c38eb6a-8594-4563-b1e7-5c9b8bd8caf1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225986

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050670/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa mieszanki granitowej wraz z rozplantowaniem na drogach gminnych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172933

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR-RZP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 407040,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi dostawa 5 300 ton mieszanki granitowej o granulacie od 0 do 31,5 mm (czystej, bez domieszek gliny, ziemi i odpadów budowlanych) wraz z rozgarnięciem na drogach gminnych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn.
2. Warunki realizacji zamówienia:
1) Przedmiotowa mieszanka granitowa musi być zgodna z polskimi normami. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży aktualne orzeczenie o jakości kruszywa (deklarację właściwości użytkowych) wydane przez producenta.
2) Każda dostawa mieszanki granitowej (rodzaj, ilość kamienia oraz miejsce dostawy) będzie uzgadniana szczegółowo pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą.
3) Zamawiający przekaże Wykonawcy w formie pisemnej zakres prac do wykonania.
Po otrzymaniu pisemnego wykazu Wykonawca w terminie 7 dni musi przystąpić do prac chyba, że warunki pogodowe uniemożliwią podjęcie prac.
4) Wykonawca nie może przerwać wykonywanych prac bez zgody Zamawiającego.
5) Prace będą realizowane w godzinach od 7:00 do 18:00 w dni robocze, ewentualnie
w sobotę po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
6) Wykonawca musi rozgarnąć mieszankę na całej szerokości drogi. Grubość warstwy tłucznia będzie uzależniona od stanu drogi.
7) Wykonawca niezwłocznie po dostarczeniu mieszanki granitowej na wyznaczoną drogę powinien przystąpić do jej rozgarniania, tak aby droga była przejezdna. Droga nie może być nieprzejezdna dłużej niż 12 godzin.
8) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wagowej kontroli dostarczonej mieszanki granitowej w okresie realizacji umowy. Ważenie odbywać się będzie na terenie Krotoszyna, koszty kontroli wagowej pokrywa Zamawiający.
9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do pobrania próbek materiału z transportu w celu weryfikacji jego parametrów w niezależnym laboratorium na koszt Wykonawcy, jeżeli badania potwierdzą niezgodność z umową.
10) Faktury muszą być dostarczone do Zamawiającego w terminie 7 dni od otrzymania dokumentów potwierdzających wykonanie części przedmiotu umowy. Dopuszcza się wystawianie faktur częściowych.
11) Odpowiedzialność za organizację ruchu i wszelkie szkody w czasie prowadzenia prac związanych z realizacją zadania ponosi Wykonawca.
12) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo ruchu drogowego w miejscu prowadzenia prac oraz za właściwe oznakowanie prowadzonych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami.
13) Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania porządku na drogach dojazdowych – wszelkie zanieczyszczenia (np. błoto z kół) naniesione na drogi asfaltowe muszą być usuwane na bieżąco.
14) Wykonawca odpowiada za ewentualne uszkodzenia infrastruktury podziemnej lub naziemnej (np. studzienki, krawężniki, zjazdy do posesji) powstałe w trakcie realizacji zamówienia i zobowiązuje się do ich naprawy na własny koszt.
15) Wykonawca każdorazowo przekaże Zamawiającemu dokumenty wagowe potwierdzające ilość dostarczonej mieszanki, podpisane przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy i pracownika Zamawiającego/sołtysa.
3. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia tj. dostawy (transportu) mieszanki granitowej.
4. Zorganizowanie wizji lokalnej z udziałem Zamawiającego – nie dotyczy.
5. Miejsce realizacji: teren Miasta i Gminy Krotoszyn, Wielkopolska.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14212320-9 - Granit kruszony

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 484883,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 484883,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 484883,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Handel i Transport Ciężarowy Grzegorz Grześkowiak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6991086039

7.3.3) Ulica: ul. Brzozowa 11

7.3.4) Miejscowość: Jutrosin

7.3.5) Kod pocztowy: 63-930

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 484883,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji zamówienia ulegnie skróceniu w przypadku wcześniejszego wykorzystania wartości umownej, chyba że Zamawiający skorzysta z prawa opcji.
2026-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy