Remont dachów z pokryciem ceramicznym wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Narciarskiej 18 i ul. Kwiatowej 2 w Elblągu (z podziałem na części).

Zarząd Budynków Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00226128
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00226128/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-04 09:57
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dd45035f-6217-4d9f-8c6d-fc7ff51493a1
Identyfikator
5780006652
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychOchrona odgromowa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00226128 z dnia 2026-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachów z pokryciem ceramicznym wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Narciarskiej 18 i ul. Kwiatowej 2 w Elblągu (z podziałem na części).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002809929

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 552212000

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbk.elblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zbk.elblag.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282637

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dachów z pokryciem ceramicznym wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Narciarskiej 18 i ul. Kwiatowej 2 w Elblągu (z podziałem na części).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd45035f-6217-4d9f-8c6d-fc7ff51493a1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00226128

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011081/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont pokrycia ceramicznego dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Narciarska 18 będącego w administracji Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu.

1.1.3 Remont pokrycia ceramicznego dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kwiatowej 2 będącego w administracji Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00190772

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-12/TZ/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 692202,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu pokrycia dachowego wraz z robotami towarzyszącymi w budynku przy ul. Narciarskiej 18 w Elblągu, działka nr 28/1, obręb 22 . Dach o konstrukcji drewnianej, więźba płatwiowo kleszczowa, dach od strony ścian podłużnych mansardowy, pozostała część kopertowa z facjatkami. Dach kryty dachówką karpiówką układaną w koronkę. Szczegółowy zakres zamówienia określa projekt budowlany wykonany przez firmę: Usługi Projektowe i Inżynierskie Michał Dobrołowicz z siedzibą w Elblągu przy ul. Browarnej 34A/12.
Zakres inwestycji obejmuje w szczególności:
• Rozbiórkę pokrycia dachu i blacharek
• Remont więźby dachowej.
• Przemurowanie kominów.
• Wykonanie pokrycia dachu.
• Wykonanie podłogi na strychu
• Docieplenie facjatek murowanych
• Wykonanie instalacji odgromowej
• Wykonanie nowego gzymsu odtwarzającego formę istniejącego detalu architektonicznego
Zamawiający informuje, że budynek mieszkalny położony przy ulicy Narciarskiej 18 w Elblągu, datowany na rok ok. 1930, jest wyszczególniony w Dziale III, poz. 498 Zarządzenia nr 275/2023 Prezydenta Miasta Elbląg z dnia 5 lipca 2023 r. - Inne zabytki nieruchome wyznaczone przez prezydenta miasta w porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

4.5.5.) Wartość części: 430636,97 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu dachu wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Kwiatowej 2 będącym w administrowaniu Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu.
Zakres inwestycji obejmuje w szczególności:
• Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, projektu instalacji odgromowej zgodnie z wymaganiami Zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno - użytkowym i uzyskanie jego zgody w celu realizacji ostatecznej wersji dokumentacji projektowej.
• Przemurowanie i naprawę kominów.
• Roboty dekarskie.
• Remont pokrycia dachowego, wymianę skorodowanych biologicznie elementów konstrukcyjnych więźby dachowej, z deskowaniem i łaceniem.
• Wymiana okienek i wyłazów dachowych.
• Wykonanie instalacji odgromowej.
• Zagospodarowanie terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

4.5.5.) Wartość części: 261565,89 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający stwierdził, że żadna ze złożonych ofert nie została opatrzona wymaganym przepisami prawa podpisem elektronicznym, tj. kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane