„Opracowanie trzech dokumentacji projektowych z zakresu infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Grodziskiego”

Powiat Grodziski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00226969
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00226969/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-04 13:21
Lokalizacja
Grodzisk Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c204470-f31f-420e-abde-a03772e036b6
Identyfikator
9950208895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznego

Wykonawcy

2 przyznane

ANDRZEJ KAŁUŻNYLubin, PL · lot 1
244 450 PLN
BARBARA KOSMACZGranowo, PL · lot 2
120 000 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00226969 z dnia 2026-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Opracowanie trzech dokumentacji projektowych z zakresu infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Grodziskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Grodziski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411561513

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 1

1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-065

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 614452500

1.5.8.) Numer faksu: 614452555

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anijaki@spgw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pgw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://asystent.postepowania.pl/org/powiat-grodziski/postepowania

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Opracowanie trzech dokumentacji projektowych z zakresu infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Grodziskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c204470-f31f-420e-abde-a03772e036b6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00226969

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011376/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie trzech dokumentacji projektowych z zakresu infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Grodziskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131511

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IG-DP.272.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 350000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie trzech dokumentacji projektowych z zakresu infrastruktury drogowej na terenie powiatu grodziskiego wraz z uzyskaniem niezbędnych ostatecznych decyzji, opinii, pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zakresu projektów.
2. Zamówienie zostało podzielone na części. Zamawiający informuje, iż wymaga dla każdego zadania (części) sporządzenia odrębnej dokumentacji projektowej:
a) Część I - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 3587P Granowo – Doły – Konojad – etap II (miejscowości Granowo ul. Szkolna, Granówko i Konojad)”;
3. Dokumentacja projektowa powinna obejmować wykonanie następujących elementów:
1) Opracowanie mapy do celów projektowych;
2) Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego;
3) Wykonanie przedmiaru robót, kosztorysu ofertowego, kosztorysu inwestorskiego;
4) Wykonanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
5) Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
(w przypadku, gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów);
6) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu i uzyskanie zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem;
7) Wykonanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji pozwolenia wodnoprawnego lub zgłoszenia wodnoprawnego wraz ze złożeniem wniosku
i uzyskaniem;
8) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - jeśli będzie wymagana;
9) Uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków technicznych, uzgodnień, opinii, decyzji, zgód na wejście w teren, zgód na dysponowanie nieruchomością
i innych wymaganych dokumentów;
10) Dokonanie zgłoszenia robót budowlanych w imieniu i na rzecz Zamawiającego wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu organu
administracyjno- budowlanego lub uzyskanie pozwolenia na budowę.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (w tym wskazanie etapów dla poszczególnych części postępowania) oraz wymagania stawiane Wykonawcy określają Załącznik nr 8 oraz załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.) Wartość części: 150000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie trzech dokumentacji projektowych z zakresu infrastruktury drogowej na terenie powiatu grodziskiego wraz z uzyskaniem niezbędnych ostatecznych decyzji, opinii, pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zakresu projektów.
2. Zamówienie zostało podzielone na części. Zamawiający informuje, iż wymaga dla każdego zadania (części) sporządzenia odrębnej dokumentacji projektowej:
a) Część II - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 3571P Dębsko – Prochy
(od m. Prochy do dr. wojewódzkiej)”;
3. Dokumentacja projektowa powinna obejmować wykonanie następujących elementów:
1) Opracowanie mapy do celów projektowych;
2) Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego;
3) Wykonanie przedmiaru robót, kosztorysu ofertowego, kosztorysu inwestorskiego;
4) Wykonanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
5) Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
(w przypadku, gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów);
6) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu i uzyskanie zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem;
7) Wykonanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji pozwolenia wodnoprawnego lub zgłoszenia wodnoprawnego wraz ze złożeniem wniosku
i uzyskaniem;
8) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - jeśli będzie wymagana;
9) Uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków technicznych, uzgodnień, opinii, decyzji, zgód na wejście w teren, zgód na dysponowanie nieruchomością i innych wymaganych dokumentów;
10) Dokonanie zgłoszenia robót budowlanych w imieniu i na rzecz Zamawiającego wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu organu
administracyjno- budowlanego lub uzyskanie pozwolenia na budowę.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (w tym wskazanie etapów dla poszczególnych części postępowania) oraz wymagania stawiane Wykonawcy określają Załącznik nr 8 oraz załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.) Wartość części: 100000,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest opracowanie trzech dokumentacji projektowych z zakresu infrastruktury drogowej na terenie powiatu grodziskiego wraz z uzyskaniem niezbędnych ostatecznych decyzji, opinii, pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zakresu projektów.
2. Zamówienie zostało podzielone na części. Zamawiający informuje, iż wymaga dla każdego zadania (części) sporządzenia odrębnej dokumentacji projektowej:
a) Część III - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Budowa chodnika wraz z budową kanalizacji deszczowej wzdłuż drogi powiatowej nr 3594P na ul. Odrodzenia w m. Łubnica (prawa strona
od ul. Wielichowskiej)”.
3. Dokumentacja projektowa powinna obejmować wykonanie następujących elementów:
1) Opracowanie mapy do celów projektowych;
2) Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego;
3) Wykonanie przedmiaru robót, kosztorysu ofertowego, kosztorysu inwestorskiego;
4) Wykonanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
5) Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
(w przypadku, gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów);
6) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu i uzyskanie zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem;
7) Wykonanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji pozwolenia wodnoprawnego lub zgłoszenia wodnoprawnego wraz ze złożeniem wniosku
i uzyskaniem;
8) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - jeśli będzie wymagana;
9) Uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków technicznych, uzgodnień, opinii, decyzji, zgód na wejście w teren, zgód na dysponowanie nieruchomością i innych wymaganych dokumentów;
10) Dokonanie zgłoszenia robót budowlanych w imieniu i na rzecz Zamawiającego wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu organu
administracyjno- budowlanego lub uzyskanie pozwolenia na budowę.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (w tym wskazanie etapów dla poszczególnych części postępowania) oraz wymagania stawiane Wykonawcy określają Załącznik nr 8 oraz załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.) Wartość części: 100000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części I - Przebudowa drogi powiatowej nr 3587P Granowo – Doły – Konojad – etap II (miejscowości Granowo ul. Szkolna, Granówko i Konojad) - na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, z uwagi na fakt, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający unieważnił niniejszą część postępowania 20.04.2026 r.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 427450,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 427450,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 244450,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 244450,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 244450,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A&J CONSULTING Andrzej Kałużny

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961022722

7.3.3) Ulica: Krzemieniecka 12A/8

7.3.4) Miejscowość: LUBIN

7.3.5) Kod pocztowy: 59-300

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 244450,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 250 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 147750,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 120000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "VIA 2008" PRACOWNIA PROJEKTÓW DROGOWYCH BARBARA KOSMACZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9950042673

7.3.3) Ulica: Kasztanowa 27A

7.3.4) Miejscowość: Granowo

7.3.5) Kod pocztowy: 62-066

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 120000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 250 dni

2026-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi