Czynna ochrona żółwia błotnego w Poleskim Parku Narodowym – obserwacja żółwi błotnych na lęgowiskach i zabezpieczanie złóż jaj w 2026 roku - II postępowanie

Poleski Park Narodowy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00227126
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00227126/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-04 13:57
Lokalizacja
Urszulin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c2d9732-8322-4ddb-b5f7-294b6cab1be6
Identyfikator
5651525309
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi środowiska naturalnegoMonitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanejUsługi ochrony gatunków zagrożonych

Wykonawcy

4 przyznane

Ekspertyzy Przyrodnicze Tadeusz RoczniakŚwidnik, PL · lot 0
48 400 PLN
Ekspertyzy Przyrodnicze Tadeusz RoczniakŚwidnik, PL · lot 1
36 300 PLN
Ekspertyzy Przyrodnicze Tadeusz RoczniakŚwidnik, PL · lot 2
24 200 PLN
Ekspertyzy Przyrodnicze Tadeusz RoczniakŚwidnik, PL · lot 3
36 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00227126 z dnia 2026-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Czynna ochrona żółwia błotnego w Poleskim Parku Narodowym – obserwacja żółwi błotnych na lęgowiskach i zabezpieczanie złóż jaj w 2026 roku - II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Poleski Park Narodowy

1.3.) Oddział zamawiającego: Poleski Park Narodowy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 061360188

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubelska 3a

1.5.2.) Miejscowość: Urszulin

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-234

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.7.) Numer telefonu: 825713071

1.5.8.) Numer faksu: 825713003

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poleskipn@poleskipn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.poleskipn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c2d9732-8322-4ddb-b5f7-294b6cab1be6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Czynna ochrona żółwia błotnego w Poleskim Parku Narodowym – obserwacja żółwi błotnych na lęgowiskach i zabezpieczanie złóż jaj w 2026 roku - II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c2d9732-8322-4ddb-b5f7-294b6cab1be6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227126

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026386/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Obserwacja żółwi błotnych na lęgowiskach i zabezpieczanie złóż jaj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0009/24 pt. Czynna ochrona ekosystemów wodnych i nieleśnych lądowych Poleskiego Parku Narodowego oraz cennych gatunków flory i fauny w latach 2025-2029

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00183904

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 109756,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – świadczenie usług czynnej ochrony żółwia błotnego w Poleskim Parku Narodowym, na którą składają się
obserwacje samic i zabezpieczanie złóż jaj żółwia błotnego – w zespole 4 miejsc lęgowych oznaczonych kodem „Z”
znajdujących się w obwodzie ochronnym Zbójno (położenie: Powiat parczewski, Gmina Sosnowica).

4.5.3.) Główny kod CPV: 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

90721700-4 - Usługi ochrony gatunków zagrożonych

4.5.5.) Wartość części: 36585,37 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - świadczenie usług czynnej ochrony żółwia błotnego w Poleskim Parku Narodowym, na którą składają się
obserwacje samic i zabezpieczanie złóż jaj żółwia błotnego – w zespole 3 miejsc lęgowych oznaczonych kodem „K” i „W”
znajdujących się w obwodzie ochronnym Kochanowskie (położenie: Powiat włodawski, Gmina Urszulin).

4.5.3.) Główny kod CPV: 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

90721700-4 - Usługi ochrony gatunków zagrożonych

4.5.5.) Wartość części: 27439,02 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III - świadczenie usług czynnej ochrony żółwia błotnego w Poleskim Parku Narodowym, na którą składają się obserwacje samic i zabezpieczanie złóż jaj żółwia błotnego – w zespole 3 miejsc lęgowych oznaczonych kodem „O”
znajdującym się w obwodzie ochronnym Orłów (położenie: Powiat Łęczyński, Gmina Ludwin), „WW” znajdującym się w obwodzie ochronnym Wola Wereszczyńska (położenie: Powiat włodawski, Gmina Urszulin) i „Ł” znajdującym się w obwodzie ochronnym Łowiszów (położenie: Powiat włodawski, Gmina Stary Brus.).

4.5.3.) Główny kod CPV: 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

4.5.5.) Wartość części: 18292,68 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część IV - świadczenie usług czynnej ochrony żółwia błotnego w Poleskim Parku Narodowym, na którą składają się obserwacje samic i zabezpieczanie złóż jaj żółwia błotnego – w zespole 3 miejsc lęgowych oznaczonych kodem „B”
znajdujących się w obwodzie ochronnym Bubnów (położenie: Powiat Włodawski, Gmina Hańsk).

4.5.3.) Główny kod CPV: 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

90721700-4 - Usługi ochrony gatunków zagrożonych

4.5.5.) Wartość części: 27439,02 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 48400 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 48400 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 48400 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tadeusz Roczniak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7130204644

7.3.3) Ulica: Lotnicza 2a/2

7.3.4) Miejscowość: Świdnik

7.3.5) Kod pocztowy: 21-040

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 48400 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 36300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 36300,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 36300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tadeusz Roczniak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7130204644

7.3.3) Ulica: Lotnicza 2a/2

7.3.4) Miejscowość: Świdnik

7.3.5) Kod pocztowy: 21-040

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 36300 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24200,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 24200,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tadeusz Roczniak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7130204644

7.3.3) Ulica: Lotnicza 2a/2

7.3.4) Miejscowość: Świdnik

7.3.5) Kod pocztowy: 21-040

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 24200,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 36300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 36300,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 36300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tadeusz Roczniak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7130204644

7.3.3) Ulica: Lotnicza 2a/2

7.3.4) Miejscowość: Świdnik

7.3.5) Kod pocztowy: 21-040

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 36300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

2026-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi