Budowa wewnętrznej sieci bezprzewodowej z niezbędną modernizacją wewnętrznej sieci LAN i dostawa urządzenia do wykonywania kopii bezpieczeństwa - Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Powiecie Mieleckim

POWIAT MIELECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00227692
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00227692/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-05 08:01
Lokalizacja
Mielec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7cea9f34-8b63-4cfb-90f7-fa8059ce44cf
Identyfikator
8171980506
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Maszyny biurowe i liczące, sprzęt i materiały, z wyjątkiem mebli i pakietów oprogramowaniaLokalna sieć komputerowaUrządzenia siecioweModernizacja sieciOkablowanie siecioweInstalowanie okablowania komputerowegoUrządzenia do przechowywania i odczytu danych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00227692 z dnia 2026-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Budowa wewnętrznej sieci bezprzewodowej z niezbędną modernizacją wewnętrznej sieci LAN i dostawa urządzenia do wykonywania kopii bezpieczeństwa - Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Powiecie Mieleckim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT MIELECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581442

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Mielec

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-300

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 177800400

1.5.8.) Numer faksu: +48 177800530

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat-mielecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-mielecki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-mielecki.logintrade.net/zapytania_email,227312,c7dc0b24f854522755a886c9f0b37407.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wewnętrznej sieci bezprzewodowej z niezbędną modernizacją wewnętrznej sieci LAN i dostawa urządzenia do wykonywania kopii bezpieczeństwa - Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Powiecie Mieleckim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7cea9f34-8b63-4cfb-90f7-fa8059ce44cf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227692

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056064/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Budowa wewnętrznej sieci bezprzewodowej z niezbędną modernizacją wewnętrznej sieci LAN i dostawa urządzenia do wykonywania kopii bezpieczeństwa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie finansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184136

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WA.272.1.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 430131,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa wewnętrznej sieci bezprzewodowej z niezbędną modernizacją wewnętrznej sieci LAN i dostawa urządzenia do wykonywania kopii bezpieczeństwa - Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Powiecie Mieleckim w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”
2. Część nr 1 „Budowa wewnętrznej sieci bezprzewodowej wraz z niezbędną modernizacją wewnętrznej sieci LAN " obejmuje:
a) dostarczenie min. 30 sztuk punktów dostępowych,
b) dostarczenie min. 7 przełączników sieciowych,
c) dostarczenie 1 sztuki systemu bezpieczeństwa UTM / VPN,
d) wykonanie instalacji i konfiguracji dostarczonych urządzeń i oprogramowania sieci WLAN,
e) przygotowanie infrastruktury sieci LAN do podłączenia punktów dostępowych,
f) przygotowanie dokumentacji po zbudowaniu wewnętrznej sieci bezprzewodowej i wykonaniu modernizacji wewnętrznej sieci LAN.
3. Składanie ofert częściowych możliwe jest wyłącznie w zakresie w jakim zamówienie zostało podzielone na Części. Wykonawca według swojego wyboru może złożyć ofertę na jedną wybraną lub obie Części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, które mogą być udzielone jednemu Wykonawcy.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym minimalne parametry i wymagania określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia określone zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30000000-9 - Maszyny biurowe i liczące, sprzęt i materiały, z wyjątkiem mebli i pakietów oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32428000-9 - Modernizacja sieci

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

4.5.5.) Wartość części: 311034,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa wewnętrznej sieci bezprzewodowej z niezbędną modernizacją wewnętrznej sieci LAN i dostawa urządzenia do wykonywania kopii bezpieczeństwa - Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Powiecie Mieleckim w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”
2. Część nr 2: „Dostawa urządzenia do wykonywania kopii bezpieczeństwa” obejmuje:
a) dostarczenie urządzenia do wykonywania bezpieczeństwa z minimum 2 kontrolerami pracującymi w trybie active-passive lub active-active,
b) zainstalowanie urządzenia, uruchomienie, przeprowadzenie testów,
c) sporządzenie dokumentacji powdrożeniowej.
3. Składanie ofert częściowych możliwe jest wyłącznie w zakresie w jakim zamówienie zostało podzielone na Części. Wykonawca według swojego wyboru może złożyć ofertę na jedną wybraną lub obie Części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, które mogą być udzielone jednemu Wykonawcy.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym minimalne parametry i wymagania określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia określone zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30000000-9 - Maszyny biurowe i liczące, sprzęt i materiały, z wyjątkiem mebli i pakietów oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

4.5.5.) Wartość części: 119097,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert na Część nr 2 zamówienia wpłynęła jedna oferta z ceną ofertową 245 396,07 zł brutto. Na realizację przedmiotowego zamówienia w Części nr 2 zamówienia, Zamawiający zmierzał natomiast przeznaczyć kwotę – 146 489,31 zł brutto. (zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed upływem terminu otwarcia ofert).
Cena złożonej oferty przekracza zatem znacznie kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po przeanalizowaniu swojej sytuacji finansowej nie zdecydował się na zwiększenie kwoty jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy