Dostawa i uruchomienie automatycznego systemu parkowania pozwalającego na wprowadzenie strefy płatnego parkowania w miejscowości Rąbka

Słowiński Park Narodowy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00227764
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00227764/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-05 08:28
Lokalizacja
Smołdzino, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-30921244-5b70-42de-9ba1-e7c04501261b
Identyfikator
8393168774
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt do kontroli parkingów samochodowychParkingowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjneInstalowanie urządzeń kontroli ruchu drogowegoPakiety oprogramowania i systemy informatyczneSerweryUsługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00227764 z dnia 2026-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i uruchomienie automatycznego systemu parkowania pozwalającego na wprowadzenie strefy płatnego parkowania w miejscowości Rąbka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Słowiński Park Narodowy

1.3.) Oddział zamawiającego: SłowińskiPN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221578400

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bohaterów Warszawy 1A

1.5.2.) Miejscowość: Smołdzino

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-214

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@slowinskipn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spn.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30921244-5b70-42de-9ba1-e7c04501261b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa Osoba Prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i uruchomienie automatycznego systemu parkowania pozwalającego na wprowadzenie strefy płatnego parkowania w miejscowości Rąbka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30921244-5b70-42de-9ba1-e7c04501261b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227764

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019814/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 System parkingowy (infrastruktura wraz z montażem w terenie, oprogramowanie wraz z uruchomieniem)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00152236

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SPN.26.03.2026.ah-m

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i uruchomienie automatycznego systemu parkowania pozwalającego na wprowadzenie strefy płatnego parkowania w miejscowości Rąbka na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Wymagany termin gwarancji na przedmiot zamówienia minimum 24 miesiące.
2. Zakres zamówienia wykonany będzie w dwóch etapach i obejmował będzie w szczególności:
Etap I
1) wykonanie dokumentacji projektowej dla zainstalowania urządzeń i infrastruktury niezbędnej do uruchomienia systemu,
2) uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych;
Etap II
3) dostarczenie urządzeń i infrastruktury kompatybilnych z systemem (tj. szlabany, terminale, kamery LPR, pętle indukcyjne, kasy);
4) dostarczenie, montaż i uruchomienie systemu (oprogramowania) dla płatnego parkowania zarządzającego parkingiem z zakresem funkcjonalnym obejmującym co najmniej:
a) kontrolę wjazdu i wyjazdu pojazdów,
b) pobór opłat parkingowych wraz ze zróżnicowaniem taryf,
c) obsługę użytkowników,
d) zarzadzanie i raportowanie,
e) bezpieczeństwo i niezawodność;
5) serwisowanie urządzeń;
3. Wykonawca wykona zamówienie zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie przedmiotu zamówienia składającym się z opisu przedmiotu zamówienia - załącznik nr 3 do SWZ, mapy z lokalizacją parkingu - załącznik nr 3.1 do SWZ i regulaminu wraz z cennikiem opłat - załącznik nr 3.2 do SWZ.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dzieli zamówienia na części, ponieważ stanowi ono funkcjonalną całość, prace projektowe są zależne od przyjętych przez Wykonawcę rozwiązań technicznych w zakresie doboru i montażu urządzeń oraz przyjętych świadczeń w zakresie usług operacyjnych. Każdy z elementów zamówienia jest uzależniony od wykonania czynności poprzedzających. Brak jakiegokolwiek elementu spowoduje wadliwość systemu, co oznacza, że nie będzie on spełniał swoich funkcji. Działanie wykonanego systemu jest rozwiązaniem opierającym się na integracji systemu z zamontowanymi urządzeniami. Kompleksowa realizacja pozwala na spójną odpowiedzialność Wykonawcy za cały przedmiot zamówienia zarówno w zakresie technicznym, jak i operacyjnym obejmującym jego funkcjonowanie i serwisowanie.
5. Montaż urządzeń wykonany będzie na terenie parku narodowego oraz obszarach Natura 2000, na których obowiązują przepisy ustawy o ochronie przyrody.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34926000-4 - Sprzęt do kontroli parkingów samochodowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34996300-8 - Parkingowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne

45316210-0 - Instalowanie urządzeń kontroli ruchu drogowego

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48820000-2 - Serwery

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający zabezpieczył na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 370.000,00 PLN brutto, cena oferty wynosi 453.194,70 PLN brutto. Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia środków na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

2026-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy