Konserwacja i naprawa awaryjna agregatów prądotwórczych oraz konserwacja instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego w kompleksach wojskowych będących w rejonie działania 15 WOG Szczecin

15 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00228008
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00228008/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-05 09:38
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6c8869d4-75fa-463e-9003-bb6330ac292a
Identyfikator
8522588284
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeńWykonywanie badańUsługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych

Wykonawcy

2 przyznane

· lot 0
· lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00228008 z dnia 2026-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja i naprawa awaryjna agregatów prądotwórczych oraz konserwacja instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego w kompleksach wojskowych będących w rejonie działania 15 WOG Szczecin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 15 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320987895

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Narutowicza

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-231

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.stefanska@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.15wog.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1243841

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja i naprawa awaryjna agregatów prądotwórczych oraz konserwacja instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego w kompleksach wojskowych będących w rejonie działania 15 WOG Szczecin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c8869d4-75fa-463e-9003-bb6330ac292a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228008

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00110951/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.28 Konserwacja agregatów prądotwórczych, instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00015853

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 01-ZP-01-26/1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się:

Dla części 1 pn. „Konserwacja i naprawa awaryjna agregatów prądotwórczych zainstalowanych w kompleksach wojskowych zlokalizowanych w rejonie działania 15 WOG” w załączniku nr 3A do SWZ Dokumentacja, zawierającym: specyfikację techniczną, opis czynności do wykonania oraz wykaz urządzeń. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z warunkami opisanymi w ww. załączniku i postanowieniach przyszłej umowy stanowiącej załącznik nr 6A do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50532000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71355200-3 - Wykonywanie badań

4.5.5.) Wartość części: 349593,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się:

Dla części 2 pn. „Konserwacja instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego zainstalowanych w kompleksach wojskowych zlokalizowanych w rejonie działania 15 WOG” w załączniku nr 3B do SWZ Dokumentacja, zawierającym: specyfikację techniczną oraz wykaz urządzeń. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z warunkami opisanymi w ww. załączniku i postanowieniach przyszłej umowy stanowiącej załącznik nr 6B do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50532000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych

4.5.5.) Wartość części: 124625,70 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Wykonawca - Elektrotechnika Bartosz Mikołajczyk Sikorskiego 7/2 95-070 Aleksandrów Łódzki, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w dniu 04.02.2026 r., uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie części 2 postępowania. Uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zgodnie z art. 255 ust. 7 z uwzględnieniem art. 263 Pzp stanowi przesłankę do unieważnienia postępowania.

Zamawiający wysłał do Wykonawcy umowę poprzez platformę zakupową dnia 16.04.2026 r., którą należało podpisać i odesłać do siedziby Zamawiającego. W związku z brakiem odpowiedzi Zamawiający dnia 27.04.2026 r. wysłał do Wykonawcy wezwanie do podpisania i dostarczenia umowy oraz do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy wyznaczając ostateczny termin na dzień 29.04.2026 r.
Wykonawca w wyznaczonym terminie nie dostarczył podpisanej umowy, co zgodnie z pismem
z dnia 27.04.2026 r. Zamawiający uznaje za uchylenie się od zawarcia umowy na podstawie art.263 Pzp.

2026-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi