WYKASZANIE I UTRZYMANIE POBOCZY GMINNYCH DRÓG ORAZ MIEJSC REPREZENTACYJNYCH NA TERENIE GMINY SUSZEC W 2026 ROKU

GMINA SUSZEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00228072
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00228072/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-05 09:50
Lokalizacja
Suszec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-40c22e4a-8bf0-46f6-ad34-a3aca0009dc8
Identyfikator
6381792968
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie trawników

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ HANUSEKOrzesze, PL · lot 0
168 322,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00228072 z dnia 2026-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
WYKASZANIE I UTRZYMANIE POBOCZY GMINNYCH DRÓG ORAZ MIEJSC REPREZENTACYJNYCH NA TERENIE GMINY SUSZEC W 2026 ROKU

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUSZEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258345

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lipowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Suszec

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-267

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@suszec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.suszec.iap.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-40c22e4a-8bf0-46f6-ad34-a3aca0009dc8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WYKASZANIE I UTRZYMANIE POBOCZY GMINNYCH DRÓG ORAZ MIEJSC REPREZENTACYJNYCH NA TERENIE GMINY SUSZEC W 2026 ROKU

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40c22e4a-8bf0-46f6-ad34-a3aca0009dc8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228072

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076464/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 WYKASZANIE I UTRZYMANIE POBOCZY GMINNYCH DRÓG ORAZ MIEJSC REPREZENTACYJNYCH NA TERENIE GMINY SUSZEC W 2026 R.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202646

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPU.271.1.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest „Wykaszanie i utrzymanie poboczy gminnych dróg oraz miejsc reprezentacyjnych na terenie Gminy Suszec w 2026 roku”, zwane dalej zamówieniem.

4.2 Zakres przedmiotu zamówienia:
a) zamówienie obejmuje swym zakresem:
- roboty przygotowawcze, które wykonawca wykonuje przed rozpoczęciem koszenia, do robót tych zalicza się:
• wybranie z trawy kamieni, gruzu, puszek metalowych lub innych zanieczyszczeń,
• wygrabienie liści, które spadły z drzew,
• rozgarnięcie kretowisk,
• wycięcie jednorocznych samosiewów i odrostów wokół drzew,
• wywóz zebranych zanieczyszczeń na wysypisko publiczne lub składowiska własne, po uzgodnieniu miejsca wywozu z Zamawiającym,
- koszenie poboczy dróg i terenów zielonych, w tym m.in. skarp, rowów, miejsc trudno dostępnych oraz miejsc reprezentacyjnych na terenie Gminy Suszec, wykaszanych zgodnie z wytycznymi określonymi w specyfikacji technicznej – zał. nr 9 do SWZ, a także zgodnie z postanowieniami określonymi w niniejszej SWZ,
- dostawę i pracę sprzętu do koszenia,
- uprzątnięcie skoszonej trawy i chwastów z jezdni i chodników, odtransportowanie sprzętu,
- kontrolę i pomiary dopuszczalnej wysokości trawy po jej skoszeniu.
4.3 Warunki szczegółowe:
a) Zamawiający wymaga wykonania dwóch pełnych koszeń w ciągu dróg gminnych wymienionych w zał. nr 7.1 do SWZ oraz trzeciego koszenia w zakresie ustalonym z Zamawiającym – 50% powierzchni, w okresie obowiązywania umowy, w sezonie letnim 2026 w następujących terminach:
- 1 koszenie do 22 maja
- 2 koszenie do 14 sierpnia
- 3 koszenie do 30 września (50% powierzchni w zakresie ustalonym z Zamawiającym)
b) Zamawiający wymaga wykonania czterech pełnych koszeń w miejscach reprezentacyjnych wymienionych w zał. 7.2 do SWZ, w okresie obowiązywania umowy, w sezonie letnim 2026, w następujących terminach:
- 1 koszenie do 22 maja
- 2 koszenie do 30 czerwca
- 3 koszenie do 14 sierpnia
- 4 koszenie do 30 września
c) koszenie trawy ma być prowadzone w takich odstępach czasu, aby wysokość trawy nie była większa niż 20 cm
d) wysokość trawy i samosiewów po wykoszeniu może maksymalnie wynosić 5 cm,
e) prace obejmują także wycinkę jednorocznych samosiewów i odrostów,
f) uprzątnięcie zanieczyszczeń z jezdni i chodników po przeprowadzonych pracach.

ZAKAZUJE SIĘ STOSOWANIA NOŻY TNĄCYCH MŁOTKOWYCH!!!

4.4 Szczegółowy zakres prac oraz wymagania i standardy jakościowe dotyczące głównych elementów przedmiotu zamówienia zostały określone w dokumentach, stanowiących zał. nr 7-9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 168322,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 284061,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 168322,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MORAGO GRZEGORZ HANUSEK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 242900816

7.3.3) Ulica: RYCERSKA

7.3.4) Miejscowość: ORZESZE

7.3.5) Kod pocztowy: 43-180

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 168322,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi