PRZEBUDOWA PLACU PUBLICZNEGO W RAMACH ZADANIA PN. POPRAWA STANU ŚRODOWISKA NATURALNEGO POPRZEZ ROZWÓJ INFRASTRUKTURY ZIELONEJ I JEJ BIORÓŻNORODNOŚCI

GMINA MIEJSKA TUREK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00228394
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00228394/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-05 11:06
Lokalizacja
Turek, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e07a57d5-ae34-491a-b4da-964fb753b19c
Identyfikator
6681930498
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRekultywacja glebyRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTurek, PL · lot 0
2 797 278,3 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00228394 z dnia 2026-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA PLACU PUBLICZNEGO W RAMACH ZADANIA PN. POPRAWA STANU ŚRODOWISKA NATURALNEGO POPRZEZ ROZWÓJ INFRASTRUKTURY ZIELONEJ I JEJ BIORÓŻNORODNOŚCI

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA TUREK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019384

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: KALISKA 59

1.5.2.) Miejscowość: Turek

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@miastoturek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miastoturek.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1281232

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

PRZEBUDOWA PLACU PUBLICZNEGO W RAMACH ZADANIA PN. POPRAWA STANU ŚRODOWISKA NATURALNEGO POPRZEZ ROZWÓJ INFRASTRUKTURY ZIELONEJ I JEJ BIORÓŻNORODNOŚCI

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e07a57d5-ae34-491a-b4da-964fb753b19c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228394

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110771/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez rozwój infrastruktury zielonej i jej bioróżnorodności

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

ZAMÓWIENIE PUBLICZNE JEST REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU PN. „PARKI KIESZONKOWE W MIEŚCIE TUREK - POPRAWA STANU ŚRODOWISKA NATURALNEGO POPRZEZ ROZWÓJ INFRASTRUKTURY ZIELONEJ I JEJ BIORÓŻNORODNOŚCI” DOFINANSOWANEGO Z PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA WIELKOPOLSKI 2021-2027, DZIAŁANIE 02.06 „ZWIĘKSZANIE ODPORNOŚCI NA ZMIANY KLIMATU I KLĘSKI ŻYWIOŁOWE W RAMACH ZIT”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173784

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GIN.7013.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie koncepcji, dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na prowadzenie i zakończenie robót, a w szczególności:
a) opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, postanowień, decyzji administracyjnych umożliwiających wykonanie i odbiór robót budowlanych na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ;
b) wykonanie i oddanie do użytkowania przedmiotu zamówienia, kompletnego z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, zgodnie z normami i obowiązującymi przepisami, w tym techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej, zapewniającymi wypełnienie wymogów ustawowych określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
2) Dokumentację projektowo-kosztorysową należy opracować w następującej ilości egzemplarzy:
a) Koncepcja – 1 egz.,
b) Projekt budowlany w 3 egz. (w tym: projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany, projekt techniczny, załączniki do projektu);
c) Projekty wykonawcze w 3 egz.;
d) Przedmiary robót w 2 egz.;
e) Kosztorysy w 2 egz. z podziałem na dwa etapy: etap I - nawierzchnie nieprzepuszczalne 712 m2, etap II – pozostała część projektu;
f) Wykaz urządzeń i materiałów z określeniem parametrów technicznych, w tym parametrów decydujących o równoważności urządzeń i materiałów w 2 egz;
g) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w 3 egz.;
Dostarczona dokumentacja projektowo kosztorysowa ma zawierać wszelkie potrzebne uzgodnienia, warunki techniczne, opinie, decyzje, pozwolenia niezbędne do jej wykonalności.
3) Wykonanie robót budowlanych w następującym zakresie:
a) Budowa parku kieszonkowego w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, obejmująca przede wszystkim:
- roboty rozbiórkowe,
- roboty budowlane
- roboty instalacyjne,
- kompleksowe zagospodarowanie zieleni.
Przy czym następuje podział zadania na 2 etapy:
- etap I – nawierzchnia nieprzepuszczalna o powierzchni 712 m2
- etap II - pozostała część projektu.
b) Wykonawca przedłoży dodatkowo:
- Harmonogram realizacji robót w 2 egz.;
- Zestawienie kosztów zadania, z wyodrębnieniem kosztów wykonania nawierzchni nieprzepuszczalnych w 2 egz.;
- wnioski, pisma i inne dokumenty składane w zakresie inwestycji do organów administracyjnych, w ramach pozyskania zatwierdzenia robót przez Starostwo Powiatowe oraz w ramach rozpoczęcia i zakończenia robót przez PINB;

Uszczegółowione wymagania i oczekiwania zamawiającego dotyczące przedmiotowego zamówienia publicznego, w tym przeznaczenia wykonywanych robót oraz stawiane im wymagania techniczne, ekonomiczne, materiałowe, funkcjonalne i architektoniczne, stanowiące podstawę do ustalania planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz przygotowania oferty przede wszystkim w zakresie obliczenia jej ceny oraz wykonania prac projektowych określa Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU) stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112300-8 - Rekultywacja gleby

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2797278,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3783393,79 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2797278,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 310348447

7.3.3) Ulica: Komunalna

7.3.4) Miejscowość: Turek

7.3.5) Kod pocztowy: 62-700

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2797278,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2026-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane