Rozbudowa publicznej drogi gminnej nr 302181T ul. Sadowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00228506
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00228506/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-05 11:30
- Lokalizacja
- Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d166cec7-2e9b-4b05-9176-73feb8c69a32
- Identyfikator
- 6610003945
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00228506 z dnia 2026-05-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa publicznej drogi gminnej nr 302181T ul. Sadowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ostrowiec Świętokrzyski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009834
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Głogowskiego 3/5
1.5.2.) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-400
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.ostrowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.ostrowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d166cec7-2e9b-4b05-9176-73feb8c69a321.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa publicznej drogi gminnej nr 302181T ul. Sadowa w Ostrowcu Świętokrzyskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d166cec7-2e9b-4b05-9176-73feb8c69a32
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228506
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074673/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Rozbudowa ul. Sadowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00161772
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Or.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej klasy lokalnej „L”
w Ostrowcu Świętokrzyskim na odcinku o długości 669,00 m, w kilometrażu drogi od km 0+000,00, który stanowi krawędź skrzyżowania z ulicą Szewieńską do km 0+669,00, który stanowi krawędź skrzyżowania z ulicą Poprzeczną.
2. Zadanie obejmuje rozbudowę drogi gminnej klasy lokalnej „L” z jezdnią jednoprzestrzenną, dwupasową, dwukierunkową 1/2 szerokości 6,0 m o dwóch pasach ruchu szerokości 3,0 m każdy i nawierzchni z masy mineralno – bitumicznej SMA, budowę: drogi dla pieszych z kostki betonowej szerokości 2,03 m, oświetlenia ulicznego z doświetleniem przejścia dla pieszych, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, zjazdów do posesji oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, przebudowę sieci elektrycznej kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy Sadowej oraz zabezpieczeniem sieci gazowej, wykonanie i montaż tablicy informacyjnej.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę drogi gminnej klasy lokalnej „L” w tym:
‒ budowę jezdni jednoprzestrzennej, dwupasowej, dwukierunkowej 1/2 szerokości 6,0 m
o dwóch pasach ruchu szerokości 3,0 m każdy o nawierzchni z masy mineralno
– bitumicznej SMA wraz z podbudową,
‒ budowę drogi dla pieszych (chodnik) o nawierzchni z kostki betonowej gr 8 cm,
o szerokości 2,03 m,
‒ budowę systemu odwodnienia drogi w postaci sieci kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm,
‒ budowę kanału technologicznego złożonego z czterech rur HDPE 110/6,3,
‒ budowę sieci oświetlenia ulicznego i wykonanie doświetlenia przejścia dla pieszych,
‒ przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji,
‒ przebudowę skrzyżowania (wlotu) z drogą gminną – ul. Poprzeczną i drogą powiatową
ul. Szewieńską,
‒ wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
‒ przebudowę sieci technicznych kolidujących z rozbudowywanym odcinkiem ulicy Sadowej
w zakresie sieci energetycznej i zabezpieczenia sieci gazowej.
4. Rozbudowa będzie realizowana na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej znak: AB.6740.238.2024.AS z dnia 02.10.2024 r. obejmującej rozbudowę ulicy Sadowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Dalej zgodnie z SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232452-5 - Roboty odwadniające
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3582439,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5777000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3582439,69 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane "DROGBUD" Malec Radosław
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane "DROGBUD" Malec Ewa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 260363497
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3582439,69 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni
| 2026-05-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |