Remont pompowni nr 1 i śluz wałowych nr 1, 2 i 3 w miejscowości Pułtusk, powiat pułtuski – Remont pompowni nr 1 w Pułtusku.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00228545
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00228545/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-05 11:38
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dd07783a-0ccd-4422-9ffa-7c157c87814c
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie przemysłowych obiektów budowlanychRoboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie systemów alarmowych i anten

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00228545 z dnia 2026-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pompowni nr 1 i śluz wałowych nr 1, 2 i 3 w miejscowości Pułtusk, powiat pułtuski – Remont pompowni nr 1 w Pułtusku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kamil.sobczak@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/274773/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pompowni nr 1 i śluz wałowych nr 1, 2 i 3 w miejscowości Pułtusk, powiat pułtuski – Remont pompowni nr 1 w Pułtusku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd07783a-0ccd-4422-9ffa-7c157c87814c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00228545

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.180 Remont Pompowni Nr 1 i śluz wałowych nr 1,2,i 3 w miejscowości Pułtusk, pow. pułtuski - Remont Pompowni Nr 1 w Pułtusku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: W.ROZ.270.2.11.2026/ZZD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont pompowni nr 1 i śluz wałowych nr 1, 2 i 3 w miejscowości Pułtusk, pow. pułtuski-Remont pompowni nr 1 w Pułtusku”.

Zadanie realizowane jest na podstawie decyzji Wojewody Mazowieckiego nr 44/C/2016 z dnia 23 lutego 2016 r. znak sprawy WI-C.7840.3.2.2015.JP.

Przedmiotem wykonywanych prac będzie remont pompowni nr 1 w Pułtusku, która z pozostałymi obiektami wyszczególnionymi w tytule zadania tworzy związek funkcjonalny (zabezpieczenie miasta przed wezbraniami na rzece Narwi). Przywołane śluzy wałowe wyremontowano w latach poprzednich.

Zamówienie podstawowe obejmuje między innymi:
- wykonanie stalowych ścianek szczelnych odradzających miejsce prowadzenia robót od koryta rowu „A”;
- wykonanie wykopów fundamentowych dla wykonania projektowanych robót konstrukcyjnych pompowni i czyszczarki krat;
- wykonanie iniekcji podłoża pod częścią istniejącej pompowni oraz pod miejscem jej planowanej rozbudowy;
- częściową rozbiórkę części podziemnej istniejącej pompowni;
- rozbiórkę pomostu dla obsługi krat oraz demontażu krat z pozostawieniem pali stalowych;
- wykonanie robót polegających na rozbudowie wlotu do pompowni oraz przebudowie komór czerpnych w budynku pompowni, w celu dostosowania ich geometrii do wymagań nowych agregatów pompowych;
- zakup i montaż nowych pomp zatapialnych;
- rozbiórkę części nadziemnej istniejącej pompowni;
- budowę nowego budynku pompowni posadowionego na żelbetowej konstrukcji komór czerpnych – w obrysie istniejącego budynku;
- budowę zadaszonej konstrukcji do oparcia nowych krat i zawieszenia czyszczarki krat;
- uaktualnienie w niezbędnym zakresie wymaganych dokumentów od Gestorów koniecznych do podpisania umów w zakresie dostawy energii i transmisji danych.
- prowadzenie nadzorów: archeologicznego oraz przyrodniczego dla przedsięwzięcia.

Szczegółowy zakres niezbędnych działań dla przedmiotowego zadania przedstawiono w „Przedmiarze robót”, w części dotyczącej zamówienia podstawowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45213250-0 - Roboty budowlane w zakresie przemysłowych obiektów budowlanych

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie w/w zamówienia publicznego, do godz. 10:00 dnia 17 kwietnia 2026 r. wyznaczonym przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia jako termin na złożenie oferty, nie wpłynęła żadna oferta. W konsekwencji powyższego unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia stało się konieczne i jest uzasadnione.
2026-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane