„Dostawa pojazdów i osprzętu dla spółki komunalnej - ZAMIATARKA SAMOJEZDNA UŻYWANA”

Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00229499
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00229499/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-05 14:37
Lokalizacja
Koło, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f91eae5b-6adf-4461-aed2-7e292c69d7f2
Identyfikator
6661968463
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Zamiatarki drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00229499 z dnia 2026-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa pojazdów i osprzętu dla spółki komunalnej - ZAMIATARKA SAMOJEZDNA UŻYWANA”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311601084

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dąbska 40K

1.5.2.) Miejscowość: Koło

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-600

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 48 63 272-21-39

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: prezes@mzuk-kolo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mzuk.kolo.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f91eae5b-6adf-4461-aed2-7e292c69d7f2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Usługi komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa pojazdów i osprzętu dla spółki komunalnej - ZAMIATARKA SAMOJEZDNA UŻYWANA”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f91eae5b-6adf-4461-aed2-7e292c69d7f2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229499

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00150738/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 „Dostawa pojazdów i osprzętu dla spółki komunalnej”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00204754

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.02.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest zrealizowanie zadania pod nazwą: „Dostawa pojazdów i osprzętu dla spółki komunalnej – ZAMIATARKA SAMOJEZDNA UŻYWANA”. Zamówienie obejmuje dostawę używanej samojezdnej zamiatarki wraz z wyposażeniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34921100-0 - Zamiatarki drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Jedyna oferta złożona w postępowaniu przez powyższego Wykonawcę, jest tym samym ofertą najkorzystniejszą, lecz z ceną wyższą od kwoty jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienie do ceny złożonej oferty najkorzystniejszej) - wobec powyższego zaistniała przesłanka przewidziana w art. 255 pkt 3) ustawy – Prawo zamówień publicznych do unieważnienia niniejszego postępowania, gdzie Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: pkt 3): „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 436650,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 436650,00 PLN

2026-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy