Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Bielowicach

GMINA OPOCZNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00229925
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00229925/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-06 07:53
Lokalizacja
Opoczno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a70b25a-2cd8-4dc3-9b9d-f5cceb51c075
Identyfikator
7681717575
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyDemontaż rusztowańWznoszenie rusztowańRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacje niskiego napięciaRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

MARIUSZ SUCHOGÓRSKIKielce, PL · lot 0
2 600 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00229925 z dnia 2026-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Bielowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOCZNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staromiejska 6

1.5.2.) Miejscowość: Opoczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44/7860165, 44/7860157

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia21@um.opoczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opoczno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7a70b25a-2cd8-4dc3-9b9d-f5cceb51c075

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Bielowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a70b25a-2cd8-4dc3-9b9d-f5cceb51c075

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229925

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077001/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Bielowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pod nazwą: „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Bielowicach” nr FELD.02.01-IZ.00-0127/24 dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00165216

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1 .Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Bielowicach.
5.2 Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” dokumentacji projektowej oraz na jej podstawie wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej zlokalizowanej pod adresem: Bielowice 56, 26-300 Opoczno, na działce nr ewid. 815, obręb 0003 Bielowice, gm. Opoczno.
5.3. Zakres prac objęty przedmiotem zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie robót rozbiórkowych zgodnie z PFU (załącznik nr 1 do SWZ),
2) Opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej zgodnie z PFU (załącznik nr 1 do SWZ),
3) Opracowanie dokumentacji geodezyjnej
4) Opracowanie Specyfikacji Technicznego Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STW i ORB),
5) Uzyskanie wymaganych prawem niezbędnych decyzji, opinii, warunków, pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zakresu projektu oraz akceptację kompletnej dokumentacji przez Zamawiającego,
6) Uzyskanie opinii ornitologicznej stwierdzającej obecność lub brak chronionych gatunków ptaków i nietoperzy w budynku Szkoły,
7) Dostarczenie dokumentacji w wersji pisemnej i elektronicznej na którą składają się:
a) opracowanie wstępne ( 1 kpl),
b) projekty budowlane (w zakresie wszystkich branż - 5 egz.) w wersji papierowej +(2 egz.)w wersji elektronicznej na komputerowym nośniku informacji zapisane w wersji edytowalnej oraz z rozszerzeniem *.dwg i *pdf,
c) projekty wykonawcze (w zakresie wszystkich branż - 3 egz.) w wersji papierowej +(2 egz.) w wersji elektronicznej na komputerowym nośniku informacji zapisane w wersji edytowalnej oraz z rozszerzeniem *.dwg i *pdf,
d) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STW i ORB) – (3 egz.) w wersji papierowej+ (2 egz.) w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz *pdf),
e) plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - (5 egz.) w wersji papierowej +(2 egz.) w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz *.pdf),
f) przedmiary robót - (2 egz.) w wersji papierowej + (2 egz.) w wersji elektronicznej,
Dokumentacja w wersji elektronicznej powinna być spójna z dokumentacją w wersji papierowej tj. zawierać zachowaną kolejność stron oraz niezbędne opinie i uzgodnienia.
8) Wykonanie robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej opracowanej zgodnie z PFU (Załącznik nr 1 do SWZ),
9) Wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej,
10) Uzyskanie wszelkich ostatecznych decyzji administracyjnych niezbędnych do przekazania obiektu do użytkowania lub zawiadomienie o zakończeniu budowy, przyjęte bez sprzeciwu ( jeżeli będzie wymagane ).
5.4. Szczegółowy zakres dokumentacji projektowej określa PFU wraz z załącznikami, który stanowi integralną część SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2600000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4990000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2600000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MARIO-BUD MARIUSZ SUCHOGÓRSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591607878

7.3.3) Ulica: Piekoszowska 130A

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-638

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonawca złożył oświadczenie o treści:
"Ja niżej podpisany Mariusz Suchogórski będący właścicielem firmy MARIO-BUD Mariusz Suchogórski, niniejszym oświadczam, że na moment podpisania umowy nie korzystam z usług podwykonawców.
Jednocześnie nie wykluczam ich udziału w realizacji przedmiotu umowy w
przyszłości. W przypadku zaangażowania podwykonawców zostaną oni zgłoszeni Zamawiającemu zgodnie z postanowieniami umowy".

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2600000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane