Zakup wraz z dostawą emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej C69 B3 PU K1-70 do bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu olkuskiego w 2026 roku.

Powiat Olkuski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00229940
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00229940/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-06 07:59
Lokalizacja
Olkusz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9f46c65b-b5e5-48c1-979d-9b2424241d89
Identyfikator
6372024678
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Asfalt

Wykonawcy

1 przyznane

COLAS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPalędzie, PL · lot 0
181 154,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00229940 z dnia 2026-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej C69 B3 PU K1-70 do bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu olkuskiego w 2026 roku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1291047

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup wraz z dostawą emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej C69 B3 PU K1-70 do bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu olkuskiego w 2026 roku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f46c65b-b5e5-48c1-979d-9b2424241d89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229940

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023076/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Zakup wraz z dostawą emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej K1-70 do bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu olkuskiego w 2026 roku.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00190812

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 175000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej C69 B3 PU K1-70 przeznaczonej do remontów cząstkowych dróg powiatowych o nawierzchni bitumicznej na terenie powiatu olkuskiego w 2026 roku w maksymalnej ilości do 70 ton. Dostawy emulsji będą następować sukcesywnie transportem własnym Wykonawcy, zgodnie z zamówieniem określającym każdorazowo ilości, terminy i miejsca dostawy wysłanym na adres e mail wskazany przez Wykonawcę.
2) Zamówienie obejmuje sprzedaż emulsji partiami w ilości około 4 ton jednorazowo w miarę potrzeb Zamawiającego, transport oraz przepompowanie ze środka transportu do zbiornika zlokalizowanego na terenie obwodu Zarządu Drogowego w Olkuszu, tj. dla:
a. Obwodu Drogowo-Mostowego w Olkuszu (al. 1000-lecia 1A) – do 35 ton
b. Obwodu Drogowo-Mostowego w Trzyciążu (ul. Przemysłowa 3) – do 35 ton
3) Maksymalny czas dostawy liczony od wysłanego zamówienia nie może przekroczyć 72 godzin. Czas dostawy liczony jest wyłącznie w dni robocze (nie wlicza się sobót, niedziel i dni ustawowo wolnych od pracy).
4) Rozładunek emulsji będzie możliwy od poniedziałku do piątku, tylko w godzinach od 7:00 do 14:30.
5) Podana w ust. 1. ilość emulsji jest wielkością maksymalną. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tytułu niezrealizowania całości przedmiotu zamówienia. Minimalna ilość zamówienia określonego w ust. 1. nie będzie niższa niż 60%.
6) Wykonawca oświadcza, że oferowana przez niego emulsja spełnia wymagania jakościowe zgodne z obowiązującą normą PN-EN 13808:2013-10 (lub równoważną) oraz posiada stosowne dokumenty. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć dokumenty dotyczące jakości emulsji, o których mowa wyżej, przed podpisaniem umowy oraz załączyć je do każdego dokumentu dostawy i na każde żądanie Zamawiającego w terminie do 3 dni roboczych.
7) Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamówioną ilość materiału. Dostarczona do Zamawiającego ilość emulsji musi być zgodna z ilością wykazaną w każdym dokumencie dostawy.
8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia dostawy, gdy ilość lub jakość materiału będzie budziła zastrzeżenia osoby pełniącej nadzór nad realizacją zamówienia z ramienia Zamawiającego.
W celu potwierdzenia prawidłowej realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo zważenia wyrywkowo wybranego samochodu dostarczającego emulsję przed rozładunkiem i po rozładunku oraz prawo do laboratoryjnego przebadania dowolnej partii dostarczonej emulsji. W przypadku uzyskania wyników niezgodnych z atestami Wykonawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii emulsji na własny koszt w terminie wskazanym przez Zamawiającego oraz zwrócić Zamawiającemu poniesione koszty ważenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44113620-7 - Asfalt

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 181154,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 181154,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 181154,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COLAS POLSKA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7861395883

7.3.3) Ulica: Nowa

7.3.4) Miejscowość: Palędzie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 181154,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

2026-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy