Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0)
POWIAT SZCZECINECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00231065
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00231065/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-06 12:43
- Lokalizacja
- Szczecinek, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a395e68-b075-4b7c-b661-93985b9b3b0c
- Identyfikator
- 6731630032
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00231065 z dnia 2026-05-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SZCZECINECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920877
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warcisława IV 16
1.5.2.) Miejscowość: Szczecinek
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-400
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.szczecinek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiatszczecinecki.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a395e68-b075-4b7c-b661-93985b9b3b0c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a395e68-b075-4b7c-b661-93985b9b3b0c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231065
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040907/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0).
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedsięwzięcie grantowe pn. "Dostępny Powiat Szczecinecki" realizowane jest w ramach projektu grantowego pn. "Dostępny samorząd 2.0" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00162913
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 214121,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja bocznej klatki schodowej oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i ppoż. w budynku Starostwa (Dostępny samorząd 2.0).
2. Inwestycja zlokalizowana jest w budynku Starostwa Powiatowego w Szczecinku, przy ul. Warcisława IV 16, na działce nr 185 obręb Szczecinek 20 i dotyczy klatki schodowej K2 (Wydział Komunikacji).
3. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
a) Robót rozbiórkowych, polegających m.in. na rozbiórce fragmentów istniejących ścianek działowych, przebiciu otworów instalacyjnych, wykuciu z muru ościeżnic drewnianych, rozbiórce posadzek z płytek ceramicznych oraz z desek oraz stopni drewnianych, skuciu okładzin ściennych i usunięciu gruzu. Przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych należy przeprowadzić szczegółowe badanie konstrukcji oraz stanu technicznego poszczególnych elementów budynku, rozpoznać jego otoczenie i ustalić metodę rozbiórki.
b) Robót remontowych bocznej klatki schodowej, mających na celu dostosowanie jej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami oraz do obowiązujących przepisów prawa. Modernizacja będzie polegać w szczególności na:
-zabezpieczeniu konstrukcji schodów przeciwpożarowo zgodnie z zaleceniami ekspertyzy ppoż.-załącznik nr 3 do SWZ,
-wykonanie remontu schodów, polegającego na wzmocnieniu konstrukcji, wykonaniu podłogi i schodów z płyt OSB, likwidacji wystających „nosków” na schodach, okładzinach schodów, podestów i spoczników z płytek gresowych
-wymianie balustrady oraz montażu pochwytu na wspornikach,
-wymianie istniejących drzwi na drzwi przeciwpożarowe,
-wykonaniu szpachlowania, tynków i gładzi gipsowej na ścianach i sufitach oraz ich malowaniu,
-wykonaniu tynków mozaikowych,
-wykonaniu oddymienia klatki schodowej poprzez montaż klapy oddymiającej w dachu i instalacji oddymiającej,
-wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego i oznakowania ppoż.
-wykonanie wypustów instalacji elektrycznych i sterujących do opraw oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, a także wypusty do zdalnego sterowania drzwiami wejściowymi. Wypusty z zapasem zakończyć należy na korytarzu w poziomie parteru w puszkach instalacyjnych. Montaż urządzeń zostanie zrealizowany w kolejnym etapie inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 261260,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 261260,33 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 261260,33 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Dariusz Syczewski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6731070828
7.3.3) Ulica: Kościuszki 36
7.3.4) Miejscowość: Szczecinek
7.3.5) Kod pocztowy: 78-400
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 261260,33 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-10| 2026-05-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |