Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Starostwa Powiatowego we Wschowie

Powiat Wschowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00231088
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00231088/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-06 12:49
Lokalizacja
Wschowa, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4dba3ea-ca6f-49f4-b18c-721e602a537e
Identyfikator
9251888370
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweCzęści, akcesoria i wyroby do komputerówUrządzenia siecioweSystemy operacyjneMonitory ekranoweSerwerySystemy i serwery informacyjneUrządzenia drukujące i graficzneUrządzenia do powielaniaDrukarki i plotery

Wykonawcy

3 przyznane

· lot 0
· lot 0
· lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00231088 z dnia 2026-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Starostwa Powiatowego we Wschowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wschowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 977945847

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kosynierów 1c

1.5.2.) Miejscowość: Wschowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat.wschowa.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wschowa.info/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiatwschowa.ezamawiajacy.pl/pn/powiatwschowa/demand/233530/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Starostwa Powiatowego we Wschowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4dba3ea-ca6f-49f4-b18c-721e602a537e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231088

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00049212/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Starostwa Powiatowego we Wschowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00431707

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.272.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 159349,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zamówienie obejmuje dostawę sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Starostwa Powiatowego we Wschowie.
2) Sprzęt komputerowy musi być nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2024 r. pochodzący z oficjalnej polskiej autoryzowanej dystrybucji.
3) Dostarczone systemy operacyjne muszą być fabrycznie nowe, nieużywane oraz nieaktywowane nigdy wcześniej na innym urządzeniu oraz pochodzące z legalnego źródła sprzedaży.
4) Zamawiający wymaga aby oprogramowanie było dostarczone z odpowiednimi atrybutami legalności jakie przewidział producent, na przykład z tzw. naklejkami GML ( Geniune Microsoft Label) lub naklejkami COA (Certificate of Authenticity ) stosowanymi przez producenta sprzętu lub inną formą uwiarygodniania oryginalności wymaganą przez producenta oprogramowania stosowną w zależności od dostarczonej wersji.
5) W przypadku naklejki hologramowej systemu operacyjnego, na której jest klucz produktu musi być ona zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta.
6) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia weryfikacji oryginalności dostarczonych programów komputerowych u producenta oprogramowania w przypadku wystąpienia wątpliwości co do jego legalności.
7) Wszystkie wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia wskazane w specyfikacji należy traktować jako minimalne;
8) W przypadku gdy dostarczony przedmiot zamówienia nie nadaje się do użytkowania Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towaru zamiennego wolnego od wad i usterek na własny koszt;
9) Wymaga się, aby Wykonawca uzyskał na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania kompletnej oferty.
10) Zamawiający będzie weryfikował wyniki testów PassMark CPU Mark na dzień 15.09.2025 r.
Ze względu na regularne zasilanie bazy wyników nowymi pomiarami Zamawiający załącza pobrane wyniki z dnia 15.09.2025 r., umożliwiając porównanie wydajności oferowanego procesora z wymogami Zamawiającego.
11) Wymagania dla części 1 i 2: Producent oferowanego sprzętu musi posiadać:
a) Certyfikat ISO 9001:2015 producenta urządzenia w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych lub inny równoważny (przedmiotowy środek dowodowy)
b) Certyfikat ISO 14001:2015 producenta urządzenia w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych lub inny równoważny (przedmiotowy środek dowodowy)

Część 1 zamówienia – „Dostawa sprzętu komputerowego”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie Części 1 zawiera ust. 1 Załącznika nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30237000-9 - Części, akcesoria i wyroby do komputerów

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48620000-0 - Systemy operacyjne

30231300-0 - Monitory ekranowe

4.5.5.) Wartość części: 108000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zamówienie obejmuje dostawę sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Starostwa Powiatowego we Wschowie.
2) Sprzęt komputerowy musi być nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2024 r. pochodzący z oficjalnej polskiej autoryzowanej dystrybucji.
3) Dostarczone systemy operacyjne muszą być fabrycznie nowe, nieużywane oraz nieaktywowane nigdy wcześniej na innym urządzeniu oraz pochodzące z legalnego źródła sprzedaży.
4) Zamawiający wymaga aby oprogramowanie było dostarczone z odpowiednimi atrybutami legalności jakie przewidział producent, na przykład z tzw. naklejkami GML ( Geniune Microsoft Label) lub naklejkami COA (Certificate of Authenticity ) stosowanymi przez producenta sprzętu lub inną formą uwiarygodniania oryginalności wymaganą przez producenta oprogramowania stosowną w zależności od dostarczonej wersji.
5) W przypadku naklejki hologramowej systemu operacyjnego, na której jest klucz produktu musi być ona zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta.
6) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia weryfikacji oryginalności dostarczonych programów komputerowych u producenta oprogramowania w przypadku wystąpienia wątpliwości co do jego legalności.
7) Wszystkie wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia wskazane w specyfikacji należy traktować jako minimalne;
8) W przypadku gdy dostarczony przedmiot zamówienia nie nadaje się do użytkowania Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towaru zamiennego wolnego od wad i usterek na własny koszt;
9) Wymaga się, aby Wykonawca uzyskał na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania kompletnej oferty.
10) Zamawiający będzie weryfikował wyniki testów PassMark CPU Mark na dzień 15.09.2025 r.
Ze względu na regularne zasilanie bazy wyników nowymi pomiarami Zamawiający załącza pobrane wyniki z dnia 15.09.2025 r., umożliwiając porównanie wydajności oferowanego procesora z wymogami Zamawiającego.
11)Wymagania dla części 1 i 2: Producent oferowanego sprzętu musi posiadać:
a) Certyfikat ISO 9001:2015 producenta urządzenia w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych lub inny równoważny (przedmiotowy środek dowodowy)
b) Certyfikat ISO 14001:2015 producenta urządzenia w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych lub inny równoważny (przedmiotowy środek dowodowy)


Część 1 zamówienia – „Dostawa sprzętu komputerowego”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie Części 2 zawiera ust. 2 Załącznika nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

4.5.5.) Wartość części: 75000 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zamówienie obejmuje dostawę sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Starostwa Powiatowego we Wschowie.
2) Sprzęt komputerowy musi być nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2024 r. pochodzący z oficjalnej polskiej autoryzowanej dystrybucji.
3) Zamawiający dopuszcza urządzenie używane (poleasingowe) tyko w części 3 zamówienia, w pozycji: urządzenie wielofunkcyjne A3 kolorowe – 1 szt.
4) Dostarczone systemy operacyjne muszą być fabrycznie nowe, nieużywane oraz nieaktywowane nigdy wcześniej na innym urządzeniu oraz pochodzące z legalnego źródła sprzedaży.
5) Zamawiający wymaga aby oprogramowanie było dostarczone z odpowiednimi atrybutami legalności jakie przewidział producent, na przykład z tzw. naklejkami GML ( Geniune Microsoft Label) lub naklejkami COA (Certificate of Authenticity ) stosowanymi przez producenta sprzętu lub inną formą uwiarygodniania oryginalności wymaganą przez producenta oprogramowania stosowną w zależności od dostarczonej wersji.
6) W przypadku naklejki hologramowej systemu operacyjnego, na której jest klucz produktu musi być ona zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta.
7) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia weryfikacji oryginalności dostarczonych programów komputerowych u producenta oprogramowania w przypadku wystąpienia wątpliwości co do jego legalności.
8) Wszystkie wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia wskazane w specyfikacji należy traktować jako minimalne;
9) W przypadku gdy dostarczony przedmiot zamówienia nie nadaje się do użytkowania Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towaru zamiennego wolnego od wad i usterek na własny koszt;
10) Wymaga się, aby Wykonawca uzyskał na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania kompletnej oferty.
11) Zamawiający będzie weryfikował wyniki testów PassMark CPU Mark na dzień 15.09.2025 r.
Ze względu na regularne zasilanie bazy wyników nowymi pomiarami Zamawiający załącza pobrane wyniki z dnia 15.09.2025 r., umożliwiając porównanie wydajności oferowanego procesora z wymogami Zamawiającego.

3) Część 3 zamówienia – „Dostawa urządzeń wielofunkcyjnych oraz drukarki”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie Części 3 zawiera ust. 3 Załącznika nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30121300-6 - Urządzenia do powielania

30232100-5 - Drukarki i plotery

4.5.5.) Wartość części: 13000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyniku badania ofert Zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu wszystkich ofert na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Ustawy Pzp.
W związku z powyższym Zamawiający, na podstawie art. 255 pkt 2 Pzp, unieważnił przedmiotowe postępowanie, gdyż wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 84702,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 90491,10 PLN

2026-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy