,,PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1371F NA ODCINKU DOBIEGNIEW-OSIEK W RAMACH BUDOWY ŚCIEŻKI ROWEROWEJ” W RAMACH PROJEKTU PN.: ,,ROZWÓJ INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ OBSZARU PPWLZR”

Powiat Strzelecko-Drezdenecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00231228
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00231228/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-06 13:16
Lokalizacja
Strzelce Krajeńskie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6209c98c-264c-4cb7-9c6d-b916562e2857
Identyfikator
5992635973
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNABielany Wrocławskie, PL · lot 0
904 215,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00231228 z dnia 2026-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1371F NA ODCINKU DOBIEGNIEW-OSIEK W RAMACH BUDOWY ŚCIEŻKI ROWEROWEJ” W RAMACH PROJEKTU PN.: ,,ROZWÓJ INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ OBSZARU PPWLZR”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Strzelecko-Drezdenecki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210967350

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ks. St. Wyszyńskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Krajeńskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-500

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 957632380

1.5.8.) Numer faksu: 957631126

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starosta@fsd.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.fsd.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatstrzeleckodrezdenecki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,,PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1371F NA ODCINKU DOBIEGNIEW-OSIEK W RAMACH BUDOWY ŚCIEŻKI ROWEROWEJ” W RAMACH PROJEKTU PN.: ,,ROZWÓJ INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ OBSZARU PPWLZR”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6209c98c-264c-4cb7-9c6d-b916562e2857

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231228

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025425/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 "Przebudowa drogi powiatowej nr 1371F na odcinku Dobiegniew-Osiek w ramach budowy ścieżki rowerowej" w ramach projektu pn.: "Rozwój infrastruktury turystycznej obszaru PPWLZR".

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie planowane jest do realizacji w ramach projektu pn.: ,,Rozwój infrastruktury turystycznej obszaru PPWLZR”, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 21-27.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00163974

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WD.272.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1456635,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres inwestycji obejmuje odcinek drogi powiatowej nr 1371F, działki ewidencyjne nr 170, 356 obręb ewidencyjny 0010 Osiek oraz 0013 Dobiegniew. Dla planowanej inwestycji zastosowano kilometrację lokalną. Początek opracowania zlokalizowany jest w km 0+000,00 (wjazd na plażę Osiek), a koniec w km 1+280,45 (20 mb od granicy działki PKP).

Przedmiotem zamówienia publicznego jest przebudowa drogi powiatowej nr 1371F na odcinku Dobiegniew-Osiek polegającą na budowie bitumicznej ścieżki rowerowej w miejscu istniejącej nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Zaplanowane roboty mają na celu poprawę równości nawierzchni co pozwoli na większy komfort poruszających się pojazdów po drodze rowerowej. Inwestycja przyczyni się do poprawy estetyki lokalnego krajobrazu oraz bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz rowerów.

Planowana inwestycja swoim zakresem obejmuje:
- rozebranie istniejącej nawierzchni z kostki brukowej betonowej,
- wykonanie koryta pod nawierzchnię drogi dla rowerów oraz zjazdów,
- wykonanie podbudowy pod zjazdami oraz drogą dla rowerów
- wykonanie nawierzchni zjazdów oraz jezdni drogi dla rowerów,
- w celu umożliwienia pieszym bezpiecznego przekraczania jezdni w rejonie przystanku autobusowego planuje się wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych w km 0+854,00 wraz z jego doświetleniem.

Ponadto w km 0+996,00 planuje się wykonanie placu o wymiarach 2,5 x 6,0, na którym zostanie umieszczona samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Budowa takiej stacji pozwoli mieszkańcom i turystom na dokonywanie samodzielnych napraw swoich pojazdów. Stacje służą nie tylko dla potrzeb rowerzystów, korzystać z nich mogą również osoby niepełnosprawne
do serwisu wózków inwalidzkich, rodzice do serwisu wózków dziecięcych czy naprawy hulajnóg i deskorolek. Przy stacji zlokalizowane zostanie również miejsce odpoczynku dla wszystkich uczestników ścieżki.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami (załącznik nr 1 do SWZ),
2) Projekt umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 904215,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1361832,58 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 904215,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272885401

7.3.3) Ulica: ul. Irysowa 1

7.3.4) Miejscowość: Bielany Wrocławskie

7.3.5) Kod pocztowy: 55-040

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, podbudowy, nawierzchnie z kostki, roboty wykończeniowe, elementy ulic.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 904215,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 55 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane