Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie
Gmina Świecie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00510689
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00510689/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-23 09:37
- Lokalizacja
- Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2cf12c2-8d01-4436-b552-d762cc40795f
- Identyfikator
- 5591003606
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00510689 z dnia 2024-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świecie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351067
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 124
1.5.2.) Miejscowość: Świecie
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@swiecie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swiecie.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/swiecie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2cf12c2-8d01-4436-b552-d762cc40795f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00510689
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008063/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Plan ogólny gminy Świecie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00457190
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-BAGiGG.271.24.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu planu ogólnego Gminy Świecie (zwanego dalej: “POG”), zgodnie z przepisami prawa polskiego w tym ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm. – dalej jako u.p.z.p.) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. 2023 poz. 2758) wraz z innymi przepisami wykonawczymi.
Obszar przeznaczony do sporządzenia POG obejmuje obszar Gminy Świecie w jej granicach administracyjnych, z wyłączeniem terenów zamkniętych innych niż ustalane przez ministra właściwego do spraw transportu.
Produktem zrealizowanego przedmiotu zamówienia będzie uchwalony POG, sprawdzony pod względem formalno-prawnym przez Wojewodę, wraz z załącznikami graficznymi oraz niezbędną dokumentacją. Zamówienie obejmuje opracowanie projektu planu oraz przeprowadzenie procedury planistycznej do etapu przedstawienia projektu POG Radzie Miejskiej do uchwalenia, wraz z okresem rękojmi.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
a) przygotowanie wzorów ogłoszeń i zawiadomień o przystąpieniu do sporządzenia POG;
b) sporządzenie opracowania ekofizjograficznego, zgodnie obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z art. 72 ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (tj. Dz. U. z 2024 poz. 54) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie opracowań ekofizjograficznych z dnia 9 września 2002 r. (Dz. U. Nr 155, poz. 1298);
c) sporządzenie niezbędnych analiz, prognoz i bilansów przewidzianych w u.p.z.p.;
d) sporządzenie projektu POG zgodnie z uchwałą o przystąpieniu do planu ogólnego gminy w zakresie niezbędnym do zachowania zgodności z przepisami prawa, zgodnie z przepisami u.p.z.p.;
e) sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko do POG, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym szczególności z zapisami ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko z dnia 3 października 2008 r. (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.) lub uzyskanie postanowienia o odstąpieniu od konieczności przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko;
f) wystąpienie i uzyskanie pozytywnej opinii POG od gminnej komisji urbanistyczno architektonicznej, w tym prezentacje projektu POG na posiedzeniu komisji (jeżeli zachodzić będzie taka konieczność), jak również na innych posiedzeniach dotyczących POG tj. komisjach i sesjach Rady Miejskiej;
g) przygotowanie wzorów pism o wystąpienie i uzyskanie niezbędnych uzgodnień i opinii przewidzianych w obowiązujących przepisach prawa;
h) przygotowanie konsultacji społecznych, w tym: niezbędne ogłoszenia i obwieszczenia, zgodnie z przepisami u.p.z.p., przeprowadzenie konsultacji oraz udział w spotkaniu konsultacyjnym;
i) przygotowanie projektu uchwały o uchwaleniu POG wraz z załącznikami i uzasadnieniem, celem przedłożenia Radzie Miejskiej do uchwalenia stosownie do u.p.z.p.;
j) sporządzenie „podsumowania" oraz „uzasadnienia", o których mowa art. 55 ust. 3 oraz art. 42 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.);
k) udział w czynnościach niezbędnych do ewentualnego doprowadzenia POG do zgodności z przepisami prawa, w sytuacji stwierdzenia nieważności uchwały przez Wojewodę, w tym ponowienie procedury w niezbędnym zakresie;
l) wykonanie innych czynności nie wymienionych, a przewidzianych przepisami prawa w celu uchwalenia POG wraz z niezbędną dokumentacją zgodnie z przepisami prawa.
3. Zakres czynności związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
Zamawiający wymaga stosowania metod wykonania zamówienia, uwzgledniających:
a) pozyskanie własnym kosztem i staraniem wszystkich materiałów i danych niezbędnych do sporządzenia przedmiotu umowy. Celem wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca samodzielnie pobierze dokumenty, które Gmina Świecie udostępniła na stronie internetowej. w razie konieczności uzyskania dodatkowych dokumentów, które nie zostały opublikowane, Wykonawca zwróci się do Zamawiającego o ich udostępnienie. Na wniosek Wykonawcy Zamawiający wystąpi do administracji publicznej o informacje z rejestrów i ewidencji publicznych;
b) przygotowanie merytoryczne dokumentów formalno-prawnych oraz projektów pism zgodnie z u.p.z.p. oraz przepisów odrębnych, w tym w szczególności obwieszczeń, ogłoszeń, zawiadomień, wystąpień o opinie i uzgodnienia do organów opiniujących i uzgadniających (wraz z projektami dokumentów planistycznych w wersji papierowej w ilości niezbędnej do przeprowadzenia procedury);
c) udział w spotkaniach dotyczących konsultacji społecznych, uzgodnień i opinii;
d) kontakt z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia (w tym osobiste stawiennictwo w siedzibie urzędu na prośbę Zamawiającego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu);
e) składanie pisemnych wyjaśnień na wezwanie Zamawiającego;
f) usunięcia wad, naniesienia poprawek i uzupełnień w przedmiocie zamówienia wynikających z winy Wykonawcy.
4. Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu:
1) Projekt POG zawierający:
a) uchwałę w sprawie uchwalenia planu ogólnego gminy w formacie zipx,
b) dane przestrzenne POG w formacie gml,
c) uzasadnienie do uchwały.
2) Dokumentację formalno-prawną procedury planistycznej.
3) Opracowanie ekofizjograficzne i prognozę oddziaływania na środowisko.
4) Dokumentację formalno-prawną – w wersji elektronicznej oraz w jednym egzemplarzu w wersji papierowej, odpowiednio poukładaną i spiętą. Powyższe wyliczenie dotyczy ostatecznej wersji dokumentów. w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego przygotowywania i przekazywania materiałów Zamawiającemu (w celu ich prezentacji i uzyskania akceptacji).
5. Zamawiający wymaga przekazania plików w następujących formatach:
1) Część tekstową opracowania w wersji papierowej (2 egzemplarze) i wersji cyfrowej (nagranej na nośnik elektroniczny - formaty zapisu .pdf, .doc).
2) Część graficzną opracowań w odpowiedniej skali w wersji papierowej (2 egzemplarze) i wersji cyfrowej z georeferencją (nagranej na nośnik elektroniczny - formaty zapisu .pdf, .png, .tiff).
3) Część tekstowa i graficzna POG powinny być zapisane w formie danych przestrzennych z nadaną georeferencją, posiadać metadane oraz być sporządzone zgodnie ze standardami zapisu danych przestrzennych, o których mowa w u.p.z.p. oraz ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2021 r. poz. 214);
4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 14.08.2024 r. ogłosił postępowanie przetargowe na realizację zamówienia z terminem składania ofert do dnia 03.09.2024 r. do godz. 10:00. W terminie składania ofert wpłynęły 2 oferty, które podlegają odrzuceniu. W związku z tym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2024-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |