„Zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99 – inne niewymienione odpady poprzez unieszkodliwianie odpadów (proces D5), wytwarzanych na terenie Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich... "

ZAKŁAD GOSPODARKI I USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00231508
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00231508/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-06 14:09
Lokalizacja
Lubań, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-db722dc3-0c2a-4c44-b5aa-8a7a17857dac
Identyfikator
6131425217
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBogatynia, PL · lot 0
962 280 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00231508 z dnia 2026-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99 – inne niewymienione odpady poprzez unieszkodliwianie odpadów (proces D5), wytwarzanych na terenie Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich... "

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI I USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230907302

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bankowa 8

1.5.2.) Miejscowość: Lubań

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro.obslugi@zgiukluban.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgiukluban.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-db722dc3-0c2a-4c44-b5aa-8a7a17857dac

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka odpadami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 99 – inne niewymienione odpady poprzez unieszkodliwianie odpadów (proces D5), wytwarzanych na terenie Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich... "

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db722dc3-0c2a-4c44-b5aa-8a7a17857dac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231508

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00174044

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 5/ZI/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 918000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie poprzez składowanie odpadu o kodzie 19 05 99 – inne niewymienione odpady (tzw. stabilizat), wytwarzanego w procesie biologicznego przetwarzania odpadu o kodzie 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 (frakcja 0–80 mm).
Odpad wytwarzany jest w instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów (MBP) w ZGiUK Sp. z o.o. w Lubaniu.
2. Sposób zagospodarowania
Odpad przeznaczony jest do zagospodarowania poprzez unieszkodliwienie na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w procesie D5.
3. Ilość odpadów
Szacunkowa ilość odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w okresie obowiązywania umowy wynosi około 2 700 Mg.
4. Parametry odpadu
Odpad o kodzie 19 05 99 spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska (Dz.U. 2017 poz. 2490), w szczególności:
• wartość AT4 (aktywność oddychania stanowiącą parametr wyrażający zapotrzebowanie na tlen próbki odpadów przez 4 doby) poniżej 10 mg O₂/g suchej masy,
• straty prażenia poniżej 35%,
• zawartość węgla organicznego (TOC) poniżej 20% suchej masy.
Odpady stałe, niestabilne, w których nie zachodzą procesy biologiczne. Zamawiający potwierdzi spełnienie powyższych parametrów poprzez przekazanie wyników badań laboratoryjnych wykonanych przez uprawnione laboratorium.
5. Wymogi prawne
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia procesu zagospodarowania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz aktami wykonawczymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 962280 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 962280,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 962280,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6151557318

7.3.4) Miejscowość: Bogatynia

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 962280,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi