Ochrona różnorodności biologicznej na terenie miasta Płońsk
Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00231578
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00231578/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-06 14:23
- Lokalizacja
- Płońsk, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c6250dbd-2df3-4ffd-a5ed-8deafcdcc2bd
- Identyfikator
- 5671783718
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00231578 z dnia 2026-05-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ochrona różnorodności biologicznej na terenie miasta Płońsk
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377847
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płocka 39
1.5.2.) Miejscowość: Płońsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plonsk@plonsk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plonsk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ochrona różnorodności biologicznej na terenie miasta Płońsk2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6250dbd-2df3-4ffd-a5ed-8deafcdcc2bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231578
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036230/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.14 Ochrona różnorodności biologicznej na terenie miasta Płońsk
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Gmina Miasto Płońsk pozyskała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Ochrona różnorodności biologicznej na terenie miasta Płońsk” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027, Działanie - Bioróżnorodności.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176753
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca ochronie i utrzymaniu bioróżnorodności na terenie miasta Płońska poprzez: wykonanie nasadzeń roślinnością rodzimą w kilku lokalizacjach na terenie miasta park Poświętne, teren zieleni przy zbiorniku wodnym Rutki oraz teren ronda im. Wspólnoty Europejskiej, pielęgnacja drzewostanu istniejącego, ręczne wyczyszczenia i wypielęgnowanie stawu okresowego (park Poświętne), założenie łąk kwietnych w parku im. 120-lecia Banku Spółdzielczego, usunięcie gatunków szkodliwych i inwazyjnych z terenu miasta (barszcz Sosnowskiego).
Gmina Miasto Płońsk pozyskała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Ochrona różnorodności biologicznej na terenie miasta Płońsk” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027, Działanie - Bioróżnorodności.
W ramach projektu planowana jest realizacja następujących działań:
1. Nasadzenia roślinami rodzimymi i pielęgnacja drzewostanu dorosłego przy zbiorniku Rutki.
2. Przywrócenie bioróżnorodności przy stawie w parku zabytkowym Poświętne w Płońsku.
3. Założenie łąk kwietnych w Parku 120-lecia Banku Spółdzielczego w Płońsku.
4. Rekultywacja nawierzchni i wprowadzenie roślin na rondzie im. Wspólnoty Europejskiej.
5. Usunięcie gatunków inwazyjnych z terenu miasta Płońsk.
Planowane przedsięwzięcia przyczynią się do zwiększenia powierzchni terenów biologicznie czynnych, poprawy jakości środowiska miejskiego, wzmocnienia lokalnych ekosystemów oraz wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców. Projekt będzie miał długofalowy, pozytywny wpływ na stan przyrody oraz warunki życia w mieście.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77300000-3 - Usługi ogrodnicze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77315000-1 - Usługi w zakresie siewu
03111900-1 - Nasiona kwiatów
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 727802,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1069565,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 727802,47 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biosfera Tomala Olbryś Spółka Komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252959437
7.3.3) Ulica: Modlińska 336A
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-152
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 727802,47 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania zamówienia: 8 miesięcy od podpisania umowy, lecz nie później niż do 30 listopada 2026 r.| 2026-05-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |