Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zabezpieczenia istniejących ostańców zabudowy oraz skarpy zachodniego zbocza zamku w Iłży

GMINA IŁŻA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00231778
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00231778/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-06 15:09
Lokalizacja
Iłża, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad1be2ec-2c74-42fe-9d3a-bf2688188eb4
Identyfikator
7962963277
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaGeotechniczne usługi inżynieryjneBadania inżynieryjneUsługi archeologiczne

Wykonawcy

1 przyznane

IMPENSA ESTIMATE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZielonki, PL · lot 0
227 800 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00231778 z dnia 2026-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zabezpieczenia istniejących ostańców zabudowy oraz skarpy zachodniego zbocza zamku w Iłży

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IŁŻA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223327

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 11

1.5.2.) Miejscowość: Iłża

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ilza@ilza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ilza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ilza.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zabezpieczenia istniejących ostańców zabudowy oraz skarpy zachodniego zbocza zamku w Iłży

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad1be2ec-2c74-42fe-9d3a-bf2688188eb4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231778

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043000/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zabezpieczenia istniejących ostańców zabudowy oraz skarpy zachodniego zbocza zamku w Iłży

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151357

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGP.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 250000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zabezpieczenia istniejących ostańców zabudowy oraz skarpy zachodniego zbocza zamku w Iłży wraz z wykonaniem inwentaryzacji architektonicznej, ekspertyzy technicznej, ekspertyzy mykologicznej, badań architektonicznych, badań archeologicznych i badań geotechnicznych oraz programu prac konserwatorskich i restauratorskich. Inwestycja zlokalizowana w mieście Iłża, na działce ewidencyjnej nr 407.
Zakres prac do wykonania:
ETAP I: Wykonanie dokumentacji przedprojektowej, tj:
1) wykonanie inwentaryzacji architektonicznej obiektu (w skali 1:50) w zakresie istniejących ostańców zabudowy oraz skarpy zachodniego zbocza zamku;
2) wykonanie ekspertyzy technicznej stanu zachowania istniejących ruin zamku w zakresie istniejących ostańców zabudowy oraz skarpy zachodniego zbocza zamku, wraz z określeniem przyczyn i stopnia uszkodzenia zachowanych murów oraz założeniami do dokumentacji technicznej – projektowej;
3) wykonanie ekspertyzy mykologicznej występującej korozji biologicznej murów wraz
z badaniem stopnia zawilgocenia i zasolenia, z propozycją metod (odpowiednich dla obiektu) usunięcie korozji i doborem technologii robót remontowo-konserwatorskich, zawierających nazwy odpowiednich preparatów posiadających atesty i aprobaty techniczne;
4) wykonanie badań architektonicznych w zakresie inwestycji, mającej na celu określenie stanu zachowania warstw technologicznych, rozpoznawanie rodzaju i zakresu oddziaływania czynników niszczących, rozpoznania i udokumentowania przekształceń i warstw technologicznych, ustalenie pierwotnej estetyki elewacji i wnętrza, ścian, sformułowanie wniosków i założeń do programu prac konserwatorskich i projektu remontu konserwatorskiego;
5) wykonanie badań archeologicznych w zakresie inwestycji mających na celu odkrycie, rozpoznanie, udokumentowanie i zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego;
6) wykonanie badań geotechnicznych mających na celu rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych danego terenu;
7) wykonanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich, zatwierdzenie koncepcji przez zamawiającego oraz Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
w Warszawie Delegatura w Radomiu.
ETAP II: Wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego/ remontowo-konserwatorskiego
1) opracowanie projektu koncepcyjnego;
2) opracowanie projektu zagospodarowania terenu;
3) opracowanie projektu architektoniczno -budowlanego;
4) opracowanie projektu technicznego;
5) opracowanie projektu wykonawczego;
6) opracowanie STWiORB;
7) opracowanie przedmiarów robót i kosztorysu inwestorskiego;
8) uzyskanie prawomocnej decyzji: pozwolenia na budowę.
Obiekt wpisany do rejestru zabytków, prace wymagają uzyskania zgody Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie Delegatura w Radomiu, a wykonana dokumentacja musi zostać uzgodniona i odebrana przez zamawiającego oraz Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie Delegatura w Radomiu.
Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa oraz wzór umowy stanowiący Załącznik Nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

71335000-5 - Badania inżynieryjne

71351914-3 - Usługi archeologiczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 227800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 227800,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 227800,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IMPENSA ESTIMATE Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5130276186

7.3.3) Ulica: Pękowicka 21 lok. 5

7.3.4) Miejscowość: Zielonki

7.3.5) Kod pocztowy: 32-087

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 227800,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi