Dostawa i instalacja mikroskopu cyfrowego 3D
Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00231915
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00231915/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-05-06 16:29
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1391275-3a63-4e9f-a4f0-cb6999eaecf8
- Identyfikator
- 6762396844
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00231915 z dnia 2026-05-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i instalacja mikroskopu cyfrowego 3D
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120877693
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Westerplatte 9
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-033
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 126185700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ies@ies.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ies.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1391275-3a63-4e9f-a4f0-cb6999eaecf81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Badania naukowe i prace rozwojowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i instalacja mikroskopu cyfrowego 3D2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1391275-3a63-4e9f-a4f0-cb6999eaecf8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231915
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00120011/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Dostawa i instalacja cyfrowego mikroskopu 3D
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00209374
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W wyniku rozeznania rynku, nie odnaleziono innych producentów mikroskopów cyfrowych, którzy mogliby dostarczyć sprzęt o zbliżonych parametrach spełniających wymagania pracowni tak naukowe, badawcze jak i lokalowe w takim stopniu, jak produkt firmy KEYENCE. Wobec faktu, że nie istnieją rozwiązania równoważne jeśli chodzi o niżej wymieniony sprzęt, zasadne stało się przeprowadzenie postępowania na dostawę mikroskopu cyfrowego 3D firmy Keyence, w trybie zamówienia z wolnej ręki z powołaniem się na podstawę prawną wskazaną w art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy PZP, w myśl którego Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AG.240.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sprzedaży, dostarczenia, zainstalowania, uruchomienia i przetestowania zestawu kompatybilnych urządzeń, obejmującego fabrycznie nowy mikroskop cyfrowy 3D firmy Keyence wraz z dodatkowym wyposażeniem (dalej „sprzęt”) przeznaczonego do prac badawczych w Pracowni Badania Mikrośladów IES wraz ze szkoleniem w zakresie jego obsługi oraz oprogramowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 38510000-3 - Mikroskopy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KEYENCE International (Belgium) NV/SA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE287410591
7.3.3) Ulica: Mouterijpad 11-13
7.3.4) Miejscowość: Mechelen
7.3.5) Kod pocztowy: 2800
7.3.7.) Kraj: Belgia
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 528619,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca złożył ofertę cenową poprzez Platformę e-Zamówienia, gdzie było prowadzone postępowanie, na sprzęt w konfiguracji zgodnej ze Specyfikacją techniczną wymaganą przez Zamawiającego (zał. nr 2 do Zaproszenia) dnia 22.04.2026 r. na kwotę netto 528 619,25 zł (słownie: pięćset dwadzieścia osiem tysięcy sześćset dziewiętnaście złotych 25/100 ) w tym VAT O zł, czyli kwotę brutto 528 619,25 zł (słownie: pięćset dwadzieścia osiem tysięcy sześćset dziewiętnaście złotych 25/100) – przy czym w ofercie zawarto zapis, że jest to zakup WDT czyli zakup wewnątrzwspólnotowy, obejmujący płatność netto i powodujący płatność podatku Vat w wysokości 23% ceny netto przez Zamawiającego w Urzędzie Skarbowym w Polsce.| 2026-05-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |