„Przebudowa drogi gminnej nr 101946 L w msc. Białka od km 0+000 do km 0+ 650, Gmina Radzyń Podlaski”

Gmina Radzyn Podlaski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00232073
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00232073/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-07 07:45
Lokalizacja
Radzyń Podlaski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a8bb9578-21e4-4d20-8bad-c5e3f411968d
Identyfikator
5381850636
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty na placu budowy

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIEBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNO - DROGOWYCH - SPÓŁKA AKCYJNAŁuków, PL · lot 0
497 145,09 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00232073 z dnia 2026-05-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej nr 101946 L w msc. Białka od km 0+000 do km 0+ 650, Gmina Radzyń Podlaski”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radzyn Podlaski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237457

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 32

1.5.2.) Miejscowość: Radzyń Podlaski

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-300

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@radzynpodlaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugradzynpodlaski.bip.lubelskie.pl/index.php?id=399

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a8bb9578-21e4-4d20-8bad-c5e3f411968d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej nr 101946 L w msc. Białka od km 0+000 do km 0+ 650, Gmina Radzyń Podlaski”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a8bb9578-21e4-4d20-8bad-c5e3f411968d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232073

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000625/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 „Przebudowa drogi gminnej nr 101946 L w msc. Białka od km 0+000 do km 0+ 650, Gmina Radzyń Podlaski”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00177939

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I-ZP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 712601,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Przebudowa drogi gminnej nr 101946 L w msc. Białka od km 0+000 do km 0+ 650, Gmina Radzyń Podlaski”

4.1.1 Zakres robót obejmuje:
1) Przedmiotem robót jest przebudowa drogi gminnej nr 101946L relacji dr. kraj. 19 – Białka (Białeczka), zlokalizowanej na działce o numerze ewidencyjnym 227 w obrębie ewidencyjnym Białka, jednostce ewidencyjnej Radzyń Podlaski, powiecie radzyńskim, województwie lubelskim. Zaprojektowano przebudowę drogi gminnej nr 101946L na odcinku o długości 0,650 km od km 0+000 do km 0+650, obejmującą przebudowę nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, umocnienie poboczy gruntowych kruszywem łamanym, wykonanie zjazdów asfaltowych na przyległe działki, przebrukowanie istniejącego dojścia z kostki betonowej wraz z regulacją wysokościową obrzeży betonowych, przestawienie hydrantu poza obszar robót, regulację pionową elementów naziemnych doziemnego uzbrojenia terenu (skrzynek zaworów wodociągowych) oraz oznakowanie drogi zgodnie z projektem zmiany SOR.

W ramach przebudowy drogi gminnej nr 101946L w miejscowości Białka na odcinku od km 0+000 do 0+650 należy wykonać następujące roboty budowlane:
-Roboty pomiarowe.
-Roboty rozbiórkowe – rozebranie warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni na początku projektowanego odcinka celem dowiązania się do nawierzchni włączenia do DK19.
-Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) w obrębie pasa drogowego.
-Roboty ziemne – wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni na poszerzeniach i całej szerokości jezdni oraz na zjazdach.
-Profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni na poszerzeniach i całej szerokości jezdni oraz na zjazdach.
-Wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego 0/63 mm stabilizowanego mechanicznie na jezdni.
-Wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie na jezdni.
-Skropienie emulsją asfaltową podbudowy kamiennej i istniejącej nawierzchni asfaltowej na odcinku od km 0+000 do km 0+500.
-Wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 11W 50/70 na jezdni na odcinku od km 0+000 do km 0+500.
-Skropienie emulsją asfaltową warstwy wyrównawczej na jezdni od km 0+000 do km 0+500 oraz podbudowy kamiennej od km 0+500 do km 0+650.
-Ułożenie geosiatki szklanej na całej szerokości jezdni od km 0+000 do km 0+500. Wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 11W 50/70 na jezdni.
-Skropienie emulsją asfaltową warstwy wiążącej na jezdni.
-Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 na jezdni.
-Umocnienie poboczy gruntowych kruszywem łamanym 0/31,5 mm.
-Wykonanie konstrukcji zjazdów asfaltowych na przyległe działki.
-Przebrukowanie istniejącego dojścia z kostki betonowej z regulacją pionową obrzeży betonowych.
-Regulacja pionowa skrzynek zaworów wodociągowych.
-Przestawienie hydrantu poza obszar robót z wymianą.
-Oznakowanie drogi zgodnie z projektem zmiany SOR
4.1.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 7 do SWZ
(dokumentacja).
Składają się na niego następujące dokumenty:
1) Projekt budowlano- wykonawczy
2) STWiORB
3) Projekt stałej organizacji ruchu drogowego
4) Przedmiar

Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 4.1.2. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 4.1.2.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”
4.1.3 Wymagania podstawowe:
a) Okres gwarancji na zrealizowany przedmiot zamówienia musi wynosić co najmniej 36 miesięcy, liczonej od dnia odbioru końcowego.
UWAGA: Wydłużenie okresu gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert opisanym w rozdz. XVII niniejszej SWZ
b) Wykonawca nie może wykorzystać jakichkolwiek wyraźnych błędów lub braków w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy Wykonawca wykryje takie błędy lub braki niezwłocznie powiadamia o tym Zamawiającego, który wprowadzi niezbędne zmiany lub uzupełnienia.

c) Nie zgłoszenie błędów, o których mowa w pkt. b) oznacza, że Wykonawca akceptuje dokonane przedmiary oraz dokumentację techniczną i składając ofertę zobowiązuje się do osiągnięcia oczekiwanego przez Zamawiającego efektu realizacji zamówienia publicznego stanowiącego przedmiot niniejszej dokumentacji. W takiej sytuacji Wykonawca nie może wnosić żadnych roszczeń do Zamawiającego z tego tytułu.

d) Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym dla sporządzenia kalkulacji ceny oferty i jest on dołączony do SWZ wyłącznie celem ułatwienia Wykonawcy obliczenia ceny oferty. Zamawiający uznaje, że Wykonawca wziął pod uwagę wszystkie wymagania i zobowiązania, bez względu na to, czy zostały określone, czy zasugerowane, zawarte we wszystkich częściach dokumentacji projektowej. Cena ofertowa musi zawierać wszelkie wydatki oraz ryzyko związane z koniecznością zrealizowania przedmiotu zamówienia.
e) Zamawiający żąda przedstawienia kosztorysu ofertowego przy podpisaniu umowy.
f) wszystkie materiały użyte do realizacji zamówienia muszą posiadać wymagane prawem certyfikaty, aprobaty techniczne i pozwolenia oraz muszą być zgodne z obowiązującymi, w tym zakresie unormowaniami prawnymi, a w szczególności ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o wyrobach budowlanych (tj. Dz. U. 2021 poz. 1213). Realizacja zamówienia musi być prowadzona zgodnie z ww. wymaganiami, oraz zasadami sztuki budowlanej.
g) Wykonawca, po zakończeniu realizacji zadania, przedłoży Zamawiającemu odpowiednie protokoły odbiorów, certyfikaty, atesty na wbudowane materiały itp., dokumentację powykonawczą ( jeżeli dotyczy)
h) Wykonawca wykona i zamontuje tablicę informacyjną- 1 szt. o wymiarach 120x80 cm umocowana na dwóch słupkach z rur stalowych. Tablica powinna być wykonana z płyty kompozytowej, tworzywa sztucznego pleksi lub PCV o grubości minimum 3 mm lub wykonana na podkładzie metalowym z podwójnie zawiniętą krawędzią. Wizualizację tablicy Zamawiający przekaże Wykonawcy przed zakończeniem robót drogowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 497145,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 750935,21 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 497145,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiebiorstwo Robot Inzynieryjno-Drogowych S.A

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8251746882

7.3.3) Ulica: al. Wojska Polskiego 61 a

7.3.4) Miejscowość: Łuków

7.3.5) Kod pocztowy: 21-400

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 497145,09 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane