Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych oraz laptopów
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00233570
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00233570/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-05-07 13:44
- Lokalizacja
- Brzesko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-855c810c-0c25-472c-b690-e6d9298df1dd
- Identyfikator
- 8691663456
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00233570 z dnia 2026-05-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych oraz laptopów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304355
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 68
1.5.2.) Miejscowość: Brzesko
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 146621437
1.5.8.) Numer faksu: 146621155
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spzoz-brzesko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.spzoz-brzesko.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-855c810c-0c25-472c-b690-e6d9298df1dd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych oraz laptopów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-855c810c-0c25-472c-b690-e6d9298df1dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233570
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030300/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.16 Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji-szpitala- zakup zestawów komputerowych oraz laptopów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D.1.1.2 „Wdrożenie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku” Umowa: KPOD.07.03-IP.10-0035/25/KPO/216/2025/5942.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184629
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-271-22/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 204359,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 - Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia Formularz ofertowy szczegółowy, stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ i wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30213300-8 - Komputer biurkowy
4.5.5.) Wartość części: 206749,47 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2 -Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup laptopów.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia Formularz ofertowy szczegółowy, stanowiący Załącznik nr 1.2 do SWZ i wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30213100-6 - Komputery przenośne
4.5.5.) Wartość części: 44612,96 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę – CPU Zeto sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze, złożona na Zadanie nr 1, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że jej treść jest niezgodna
z warunkami zamówienia.
Oferta nr 2, złożona przez Wykonawcę „CEZAR” Cezary Machnio i Piotr Gębka sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, złożona na Zadanie nr 1 i Zadanie nr 2, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Oferta nr 3, Wykonawcy – Tomasz Łapa, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą: Power Komputery Tomasz Łapa, adres prowadzonej działalności: Ostrowiec Świętokrzyski, złożona na Zadanie nr 1, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. W związku z tym, że wszystkie oferty złożone w nin. postępowaniu w zakresie zadania nr 1 podlegają odrzuceniu, Zamawiający unieważnia nin. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta nr 2, złożona przez Wykonawcę „CEZAR” Cezary Machnio i Piotr Gębka sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, złożona na Zadanie nr 1 i Zadanie nr 2, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. W toku badania ww oferty, Zamawiający ustalił, iż Wykonawca:
a) w Formularzu oferty szczegółowym sporządzonym dla Zadania nr 1, w tabeli nr 1, poz. 1 „Obudowa”, w kolumnie „Parametry oferowanego produktu są nie zgodne z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający wymagał, aby cyt. „obudowa o sumie wymiarów 3 boków nie przekraczająca 730 mm”. Powyższa okoliczność stanowi o obiektywnej niezgodności oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu, z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego;
b) W Formularzu oferty szczegółowym, sporządzonym dla Zadania nr 2, w tabeli nr 2, poz. 17) „System operacyjny”, dokonał nieuprawnionej modyfikacji formularza, poprzez usunięcie w przedmiotowym wierszu, z kolumny „Wymagane parametry techniczne”, wymaganych przez Zamawiającego zapisów od nr 50 do nr 56. Tym samym, oferowane przez Wykonawcę rozwiązanie, nie odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego i przesądza, że Wykonawca oferuje w istocie świadczenie niepełne, a więc niezgodne z warunkami zamówienia.
Zamawiający informuje, iż ujawniona powyżej okoliczność wyczerpuje przesłanki z art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, zobowiązującej Zamawiającego do odrzucenia oferty złożonej przez Wykonawcę – „CEZAR” Cezary Machnio i Piotr Gębka sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, w ramach Zadania nr 2, z uwagi na niezgodność jej treści z warunkami zamówienia;
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania OdpornościKomponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D.1.1.2
„Wdrożenie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku”
Umowa: KPOD.07.03-IP.10-0035/25/KPO/216/2025/594
| 2026-05-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |