Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynków zlokalizowanych w Wejherowie z podziałem na części oraz uwzględnieniem prawa opcji
Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00233863
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00233863/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-07 14:36
- Lokalizacja
- Wejherowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5f6396ed-9f04-4509-a1ee-0c8b41db2552
- Identyfikator
- 192985797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00233863 z dnia 2026-05-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynków zlokalizowanych w Wejherowie z podziałem na części oraz uwzględnieniem prawa opcji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych
1.3.) Oddział zamawiającego: WZNK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192985797
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 251, 84-200 Wejherowo
1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wznk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wznk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wznk.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynków zlokalizowanych w Wejherowie z podziałem na części oraz uwzględnieniem prawa opcji2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f6396ed-9f04-4509-a1ee-0c8b41db2552
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233863
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013954/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynków zlokalizowanych w Wejherowie z podziałem na części oraz uwzględnieniem prawa opcji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220502
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZP.3.U.TPBN.AW.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1025852,06 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Część I – Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego dla nieruchomości zlokalizowanej w Wejherowie przy ul. Iwaszkiewicza 6 i 6A,2) Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje
a) wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako: Zamówienie podstawowe), w zakres którego wchodzi opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej we wszystkich branżach, w tym wykonanie:
- audytu energetycznego,
- koncepcji programowo-przestrzennej,
- projektu architektoniczno-budowlanego,
- projektu technicznego,
- projektu wykonawczego,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
- przedmiaru robót,
- szczegółowego kosztorysu inwestorskiego.
b) wykonanie zamówienia opcjonalnego, obejmującego pełnienie nadzoru autorskiego, nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową (dalej jako: Opcja)
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 287973,65 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część II – Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z projektem zagospodarowania terenu dla nieruchomości zlokalizowanej w Wejherowie przy ul. Kopernika 1,2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
a) Wykonanie zamówienia podstawowego, w zakres którego wchodzi opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej we wszystkich branżach, w tym wykonanie:
- koncepcji programowo-przestrzennej,
- projektu architektoniczno-budowlanego,
- projektu technicznego,
- projektu wykonawczego,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
- przedmiaru robót,
- szczegółowego kosztorysu inwestorskiego.
b) Wykonanie zamówienia opcjonalnego, obejmującego pełnienie nadzoru autorskiego, nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 278638,45 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część III – Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z projektem zagospodarowania terenu dla nieruchomości zlokalizowanej w Wejherowie przy ul. Reformatów 2.2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
a) wykonanie zamówienia podstawowego, w zakres którego wchodzi opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej we wszystkich branżach, w tym wykonanie:
- koncepcji programowo-przestrzennej,
- projektu architektoniczno-budowlanego,
- projektu technicznego,
- projektu wykonawczego,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
- przedmiaru robót,
- szczegółowego kosztorysu inwestorskiego.
b) wykonanie zamówienia opcjonalnego, obejmującego pełnienie nadzoru autorskiego, nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 121042,40 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część IV – Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynku zlokalizowanego w Wejherowie przy ul. Jana III Sobieskiego 239,2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
a) wykonanie zamówienia podstawowego, w zakres którego wchodzi opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej we wszystkich branżach, w tym wykonanie:
- audytu energetycznego,
- koncepcji programowo-przestrzennej,
- projektu architektoniczno-budowlanego,
- projektu technicznego,
- projektu wykonawczego,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
- przedmiaru robót,
- szczegółowego kosztorysu inwestorskiego.
b) Wykonanie zamówienia opcjonalnego, obejmującego pełnienie nadzoru autorskiego, nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową (dalej jako: Opcja)
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 359627,20 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część V – Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego dla nieruchomości zlokalizowanej w Wejherowie przy ul. Przemysłowej 36 A.2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
a) wykonanie zamówienia podstawowego, w zakres którego wchodzi opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej we wszystkich branżach, w tym wykonanie:
- audytu energetycznego,
- koncepcji programowo-przestrzennej,
- projektu architektoniczno-budowlanego,
- projektu technicznego,
- projektu wykonawczego,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
- przedmiaru robót,
- szczegółowego kosztorysu inwestorskiego.
b) wykonanie zamówienia opcjonalnego, obejmującego pełnienie nadzoru autorskiego, nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o dokumentację projektową
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 214516,33 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta obejmująca części I, II, III oraz V zamówienia. Cena oferty w każdej z tych części wynosi 230 661,90 zł brutto i znacząco przewyższa kwoty, jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.:
1)część I – 87 250,00 zł
2)część II – 85 550,00 zł
3)część III – 67 500,00 zł
4)część V – 73 450,00 zł
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny złożonej oferty. W związku z powyższym postępowanie w ww. częściach podlega unieważnieniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta obejmująca części I, II, III oraz V zamówienia. Cena oferty w każdej z tych części wynosi 230 661,90 zł brutto i znacząco przewyższa kwoty, jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.:
1)część I – 87 250,00 zł
2)część II – 85 550,00 zł
3)część III – 67 500,00 zł
4)część V – 73 450,00 zł
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny złożonej oferty. W związku z powyższym postępowanie w ww. częściach podlega unieważnieniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta obejmująca części I, II, III oraz V zamówienia. Cena oferty w każdej z tych części wynosi 230 661,90 zł brutto i znacząco przewyższa kwoty, jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.:
1)część I – 87 250,00 zł
2)część II – 85 550,00 zł
3)część III – 67 500,00 zł
4)część V – 73 450,00 zł
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny złożonej oferty. W związku z powyższym postępowanie w ww. częściach podlega unieważnieniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie składania ofert nie złożono żadnej oferty dla części IV zamówienia
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta obejmująca części I, II, III oraz V zamówienia. Cena oferty w każdej z tych części wynosi 230 661,90 zł brutto i znacząco przewyższa kwoty, jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.:
1)część I – 87 250,00 zł
2)część II – 85 550,00 zł
3)część III – 67 500,00 zł
4)część V – 73 450,00 zł
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny złożonej oferty. W związku z powyższym postępowanie w ww. częściach podlega unieważnieniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
| 2026-05-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |