Budowa drogi gminnej nr 105153B - ul. Orzechowej w Grabówce na terenie Gminy Grabówka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną

Gmina Grabówka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00234040
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00234040/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-07 15:21
Lokalizacja
Zaścianki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4c49431-961f-44d2-9ebe-7dd5ee695def
Identyfikator
2030001235
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

BBGM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSowlany, PL · lot 0
963 193,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00234040 z dnia 2026-05-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej nr 105153B - ul. Orzechowej w Grabówce na terenie Gminy Grabówka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grabówka

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy Grabówka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 529978526

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szosa Baranowicka 58/1

1.5.2.) Miejscowość: Zaścianki

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-521

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 85 3333044

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminagrabowka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminagrabowka.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4c49431-961f-44d2-9ebe-7dd5ee695def

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi gminnej nr 105153B - ul. Orzechowej w Grabówce na terenie Gminy Grabówka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4c49431-961f-44d2-9ebe-7dd5ee695def

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234040

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00054102/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa ulicy Orzechowej wraz z infrastrukturą techniczną

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00142770

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1603953,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia obejmuje budowę drogi gminnej Nr 105153B – ul. Orzechowej w Grabówce, w Gminie Grabówka wraz z budową infrastruktury technicznej – polegającej na budowie nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, budowie i przebudowie sieci kanalizacji deszczowej i przebudowie infrastruktury telekomunikacyjnej, budową i rozbudową sieci oświetleniowej wraz z dostawą i montażem tablicy informacyjnej o dofinansowaniu przedmiotu zamówienia w ramach „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – nabór na rok 2026
2. Inwestycja zostanie dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – nabór na rok 2026.
3. Zakres objęty zamówieniem publicznym przedstawia opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ.
4. Projektowana inwestycja uwzględnia wymagania prawa budowlanego dotyczące osób niepełnosprawnych i zapewnienia im warunków do korzystania z przedmiotu zamówienia, tj.: projekt przewiduje ułatwienia dla osób korzystających z drogi, w tym osób niepełnosprawnych. Przewidziano po obu stronach jezdni chodniki dla pieszych z kostki brukowej betonowej oraz zastosowano rampy dla pieszych z płyt betonowych z wypustkami wyczuwalnymi przez osoby niewidome i niedowidzące. Oznakowanie pionowe z folią odblaskową zgodnie z opracowaniem pn. „Budowa drogi gminnej Nr 105153B ul. Orzechowej w Grabówce gm. Supraśl (to jest gm. Grabówka) – Szczegółowa Specyfikacja Techniczna”. Organizację ruchu zaprojektowano w celu ograniczenia prędkości uczestników ruchu, co ma wpływ na bezpieczeństwo pieszych – w tym osób niepełnosprawnych. Ulice wyposażono dodatkowo w instalację oświetlenia ulicznego. Realizacja powierzchniowego utwardzenia nawierzchni dróg gruntowych wyeliminuje podstawowy problem dla osób korzystających z ulic, a szczególnie osób niepełnosprawnych, jakim jest okresowa nieprzejezdność tych ulic.

Wykonawca wykona wyniesiony próg zwalniający z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm, o szerokości progu zwalniającego 4,0 m, o najeździe o szerokości 1,0 m, zgodnie z dokumentacją projektową.

5. Wszystkie roboty Wykonawca ma zrealizować zgodnie z obowiązującymi przepisami i sztuką budowlaną, dokumentacją projektową łącznie z projektami branżowymi, tj. sanitarnym, telekomunikacyjnym i elektrycznym.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, to jest projekty budowlane i branżowe, STWiORB (zwaną dalej „SST”), przedmiar robót. Z uwagi, iż przyjęto ryczałtowe rozliczenie wynagrodzenia należnego wykonawcy za realizację przedmiotowego postępowania, przedmiary robót stanowią materiał pomocniczy i nie mogą być jedyną podstawą wyliczenia kalkulacji ceny ofertowej. Wykonawca musi wziąć pod uwagę wszelkie wynagrodzenia i zobowiązania bez względu na to, czy zostały one określone czy zasugerowane w przedmiarze. Wszystkie roboty wchodzące w zakres zamówienia, które były do przewidzenia na etapie przygotowania oferty, a nie zostały zgłoszone Zamawiającemu nie będą wchodziły w zakres robót dodatkowych i będą musiały być przeprowadzone na koszt Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 963193,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1279482,21 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 963193,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BBGM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9662161528

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 15

7.3.4) Miejscowość: Sowlany

7.3.5) Kod pocztowy: 15-528

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

branża elektryczna, branża teletechniczna

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 963193,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-05-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane