Wykonanie robót budowlanych w zakresie robót drogowych w ramach zadania pn.: Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów

Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00236036
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00236036/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-08 14:47
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b45f1685-5937-45f6-b376-a9137dd77e03
Identyfikator
6312271918
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236036 z dnia 2026-05-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w zakresie robót drogowych w ramach zadania pn.: Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276796918

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nad Bytomką 1

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pruim.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pruim.gliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1276319

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w zakresie robót drogowych w ramach zadania pn.: Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b45f1685-5937-45f6-b376-a9137dd77e03

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236036

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041641/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 "Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów" - roboty drogowe

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159315

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/9/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 776036,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie robót drogowych w ramach zadania pn. Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu, w wymaganym terminie, tj. do 07.04.2026 r. do godz. 10:00 złożono oferty przez następujących Wykonawców za cenę:

1.
FIL-BUD Sp. z o.o.
ul. Sikorskiego 115A
44-103 Gliwice
NIP: 6312650018
1 589 111,76 zł
2.
IŚ Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 6
41-800 Zabrze
NIP: 9691661736
1 579 802,12 zł
3.
Marcin Matusiak prowadzący działalność
gospodarczą pod firmą: MANUS COMPANY
Marcin Matusiak
ul. Śląska 34
44-335 Jastrzębie-Zdrój
NIP: 6332194279
1 754 707,20
Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, zgodnie z którą na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 954 525,00 złotych brutto.
Zamawiający w toku postępowania wykonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty Wykonawcy. Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu faktycznego zaangażowania środków oraz zobowiązań Zamawiającego, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości zwiększenia kwoty na finansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
Mając na uwadze, że celem uregulowania określonym w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp jest ochrona Zamawiającego przed roszczeniem o zawarcie umowy w przypadku braku środków finansowych, a co do zasady ww. przesłankę unieważnienia postępowania odnieść należy do kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania, bezpośrednio przed otwarciem ofert, nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie
postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji, gdy cena wszystkich ofert niepodlegających odrzuceniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP.
2026-05-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane