„Wykonanie usług komunalnych polegających na mechanicznym sprzątaniu ulic, chodników oraz sprzątaniu pozimowym na terenie miasta i gminy Murowana Goślina od dnia 23.03.2026 r. do 31.12.2026 r.”

GMINA MUROWANA GOŚLINA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00236215
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00236215/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-08 16:56
Lokalizacja
Murowana Goślina, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c832435-ea14-424a-8d5c-f93cf006cb59
Identyfikator
7773159427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania ulicUsługi sprzątania i zamiatania ulic

Wykonawcy

2 przyznane

WITO DROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMurowana Goślina, PL · lot 0
114 344,46 PLN
WITO DROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMurowana Goślina, PL · lot 1
98 654,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236215 z dnia 2026-05-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wykonanie usług komunalnych polegających na mechanicznym sprzątaniu ulic, chodników oraz sprzątaniu pozimowym na terenie miasta i gminy Murowana Goślina od dnia 23.03.2026 r. do 31.12.2026 r.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MUROWANA GOŚLINA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258595

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Powstańców Wielkopolskich 9

1.5.2.) Miejscowość: Murowana Goślina

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-095

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 8923 660

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@murowana-goslina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.murowana-goslina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1272918

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie usług komunalnych polegających na mechanicznym sprzątaniu ulic, chodników oraz sprzątaniu pozimowym na terenie miasta i gminy Murowana Goślina od dnia 23.03.2026 r. do 31.12.2026 r.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c832435-ea14-424a-8d5c-f93cf006cb59

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236215

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015201/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Wykonanie usług komunalnych polegających na mechanicznym sprzątaniu ulic, chodników oraz sprzątaniu pozimowym na terenie miasta i gminy Murowana Goślina od dnia 01.04.2026 r. do 31.12.2026 r

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00144135

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZP.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 310084,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Mechaniczne oczyszczanie ulic, chodników, placów, parkingów, zatok postojowych i autobusowych na terenie miasta (Zamawiający w porozumieniu z Wykonawcą określi częstotliwość oraz konkretny dzień tygodnia, w którym będzie odbywać się przedmiotowe oczyszczanie) według zlecenia (załącznik A i A1 do opisu przedmiotu zamówienia) podczas całego okresu wykonywania przedmiotu zamówienia.
Wartość w ogłoszeniu - netto - bez podobnych

4.5.3.) Główny kod CPV: 90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

4.5.5.) Wartość części: 188284,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pozimowe sprzątanie jezdni dróg, na których były wykonywane usługi utrzymania zimowego.
1) Termin realizacji usług sprzątania pozimowego ulic odbywa się od 23 marca do 02 kwietnia 2026 r. Zamawiający może wprowadzić zmiany w powyższym terminie w przypadku wystąpienia sytuacji, której nie można przewidzieć (zmiany atmosferyczne).
2) Sprzątanie pozimowe odbywa się na drogach, na terenie miasta oraz na drogach pozamiejskich utwardzonych zgodnie z załącznikami A (Trojanowo wieś, Długa Goślina-pętla, Długa Goślina – Wojnowo, Długa Goślina - Łoskoń Stary, DP 2029P - Wojnowo – Wojnówko, Łopuchowo- wieś, Łopuchówko – Głęboczek, Mściszewo – wieś, Mściszewo - „górka II”, Murowana Goślina - Rakownia – Kamińsko - Pławno, Okoniec, Białężyn – Nieszawa) tj. o ogólnej powierzchni około 202 992,00 tys.m2.
Wartość w ogłoszeniu - netto

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.) Wartość części: 121800,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 114344,46 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 184842,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 114344,46 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WITO DROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7773459980

7.3.3) Ulica: ul. POZNAŃSKA 24

7.3.4) Miejscowość: MUROWANA GOŚLINA

7.3.5) Kod pocztowy: 62-095

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

transport i zagospodarowanie odpadów - nazwy podwykonawców nie są znane na tym etapie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 114344,46 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 98654,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 194400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 98654,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WITO DROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7773459980

7.3.3) Ulica: ul. POZNAŃSKA 24

7.3.4) Miejscowość: MUROWANA GOŚLINA

7.3.5) Kod pocztowy: 62-095

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

transport i zagospodarowanie odpadów - nazwy podwykonawców nie są znane na tym etapie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 98654,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi