"Wymiana wodomierzy w ramach zadania pn.: Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – etap II"

Gmina Mokrsko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00236293
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00236293/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-09 13:48
Lokalizacja
Mokrsko, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-268a1390-0ce5-498e-b616-2d063662d10a
Identyfikator
8321979374
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

WodomierzePakiety oprogramowania i systemy informatyczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

1 przyznane

'BUD-AN' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKalisz, PL · lot 0
447 001,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236293 z dnia 2026-05-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Wymiana wodomierzy w ramach zadania pn.: Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – etap II"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mokrsko

1.3.) Oddział zamawiającego: Mokrsko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934654

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mokrsko 231

1.5.2.) Miejscowość: Mokrsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-345

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 43 886 32 77

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@mokrsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.mokrsko.akcessnet.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-268a1390-0ce5-498e-b616-2d063662d10a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Wymiana wodomierzy w ramach zadania pn.: Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – etap II"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-268a1390-0ce5-498e-b616-2d063662d10a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236293

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039003/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wymiana wodomierzy w ramach zadania pn.: Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest finansowane jest w ramach inwestycji B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”, objętej Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Umowa o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr 039-KPOD.03.15-IW.17-0083/25.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00141752

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 417309,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa w ramach zadania pn. „Wymiana wodomierzy w ramach zadania pn.: Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – etap II”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) dostawę, wymianę i montaż 882 szt. wodomierzy standardowych na wodomierze radiowe z nakładami indukcyjnymi i oprogramowaniem TIK do zdalnych odczytów wraz z montażem nakładek systemu teleinformatycznego do zdalnego odczytu, a także zakup i wdrożenie oprogramowania do zdalnego odczytu i obróbki danych dla terenu Gminy Mokrsko. Wodomierze, przystosowane do montażu nakładki radiowej, umożliwiającej zdalny odczyt jego wskazań, jednocześnie muszą być zabezpieczone przed działaniem silnego pola magnetycznego, w zakresie określonym w Załączniku nr 1 do SWZ.
2) dostarczenie niezbędnego opisu technicznego (w języku polskim) - jeżeli dotyczy
3) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji
w języku polskim – jeżeli dotyczy
4) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 9 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na dostarczone produkty na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz ze sprzętem
5) przeprowadzenie szkolenia dla wyznaczonych pracowników Zamawiającego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku: Nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38421100-3 - Wodomierze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447001,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1036053,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 447001,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUD-AN Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6681967484

7.3.3) Ulica: ul. Piekarska 5/4

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 62-800

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 447001,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi