Przebudowa szybu windowego wraz z wymianą dźwigu towarowego obsługującego Magazyn Główny oraz Kuchnię w SP ZOZ w Łapach

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁAPACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00236320
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00236320/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-10 10:01
Lokalizacja
Łapy, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ab06f22-66c4-435a-ad53-5c6b37c11b07
Identyfikator
9661319909
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie windUsługi w zakresie konserwacji windRoboty instalacyjne elektryczneInstalacyjne roboty elektrotechniczneRoboty budowlaneRoboty murarskie i muroweRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236320 z dnia 2026-05-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa szybu windowego wraz z wymianą dźwigu towarowego obsługującego Magazyn Główny oraz Kuchnię w SP ZOZ w Łapach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁAPACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050644804

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: JANUSZA KORCZAKA 23

1.5.2.) Miejscowość: Łapy

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-100

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitallapy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpitallapy.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ab06f22-66c4-435a-ad53-5c6b37c11b07

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa szybu windowego wraz z wymianą dźwigu towarowego obsługującego Magazyn Główny oraz Kuchnię w SP ZOZ w Łapach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ab06f22-66c4-435a-ad53-5c6b37c11b07

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236320

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038916/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa szybu windowego z wymianą dźwigu obsługującego magazyn i kuchnię

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00183711

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/26/2026/TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy szybu windowego wraz z wymianą dźwigu towarowego obsługującego magazyn główny oraz kuchnię Szpitala na terenie SP ZOZ w Łapach przy ul. Korczaka 23 w Łapach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w projekcie umowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ oraz w dokumentacji projektowej (PFU), która stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.
Zakres prac obejmuje:
Wykonawca w pierwszej kolejności jest obowiązany opracować dokumentację projektową w oparciu o:
- umowę (projekt umowy załącznik nr 2 do SWZ),
- przeprowadzoną przez siebie inwentaryzację niezbędną do wykonania dokumentacji,
- program funkcjonalno użytkowy (załącznik nr 6 do SWZ),
- wytyczne producenta oferowanego dźwigu,
- wyjaśnienia do SWZ,
W fazie wykonawczej Wykonawca na podstawie dokumentacji projektowej wykona:
- demontaż istniejącego dźwigu,
- roboty budowlane,
- dostarczy, zamontuje i uruchomi nowy dźwig
Podstawowe parametry dźwigu:
- rodzaj dźwigu: towarowy,
- udźwig: nie mniejszy niż 500 kg,
- wymiary kabiny w świetle: nie mniejsze niż 130 cm głębokości oraz 100 cm szerokości,
- szerokość drzwi: 100 cm w świetle,
- wysokość drzwi: 180 cm w świetle,
- liczba przystanków: 2.
Należy wziąć pod uwagę, iż planowana inwestycja będzie prowadzona przy czynnym obiekcie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45000000-7 - Roboty budowlane

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył 350 029,71 zł. Kwota oferty najkorzystniejszej wynosi 458 790,00 zł. Oferta nie mieści się w kwocie przeznaczonej przez Zamawiającego. Przekroczenie wynosi 108 760,29 zł (31,07 %). Zamawiający nie zwiększy kwoty przeznaczonej do kwoty najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne i faktyczne unieważnienia postępowania :
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy, który stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie zwiększy kwoty przeznaczonej do kwoty oferty najkorzystniejszej w rankingu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 261221,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 458790,00 PLN

2026-05-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane