Wykonanie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Matejki 12 w Toruniu wraz z rozbiórką, odtworzeniem i remontem balkonów.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00236373
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00236373/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-11 07:17
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bc04bcd2-c8ae-4478-abe3-22b0dcbeb7a8
Identyfikator
8790177262
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty murarskie i muroweMontaż konstrukcji metalowychRoboty ciesielskieRoboty izolacyjnePokrywanie podłóg i ścianTynkowanieInstalowanie ścianek działowychKładzenie płytekRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie stolarki budowlanejKładzenie rynienInstalowanie wyrobów metalowychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

ZBIGNIEW KRUPIŃSKIToruń, PL · lot 0
730 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236373 z dnia 2026-05-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Matejki 12 w Toruniu wraz z rozbiórką, odtworzeniem i remontem balkonów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870001402

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Młodzieżowa 31

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgm.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zgm.bip.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Matejki 12 w Toruniu wraz z rozbiórką, odtworzeniem i remontem balkonów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc04bcd2-c8ae-4478-abe3-22b0dcbeb7a8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236373

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00010712/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Wykonanie termomodernizacji – ul. Matejki 12.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie współfinansowane z Programu TERMO – premia MZG, zwiększona o grant MZG.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

art. 305 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320 t.j.), zwana dalej „ustawą Pzp” - w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym (ZP-7/2026) nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-dc55f7c2-ca34-49c5-bf04-af2f37d38fd6

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-3-WR/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Matejki 12 w Toruniu wraz z rozbiórką,
odtworzeniem i remontem balkonów.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie w szczególności następujących prac:
a) termomodernizacja wraz z rozbiórką, odtworzeniem i remontem balkonów, w tym:
- izolacja fundamentów,
- elewacje,
- balkony,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- dach,
- wykonanie termoizolacji stropu nad piwnicą,
- roboty towarzyszące (zabezpieczające),
b) roboty zewnętrzne, w tym: rozbiórka nawierzchni utwardzonych, roboty ziemne, wymiana podejść kanalizacji deszczowej,
wykonanie nowego podestu wejściowego przy drzwiach frontowych, remont progu wejściowego na elewacji podwórzowej,
konserwacja metalowej balustrady skweru, odtworzenie nawierzchni utwardzonych, uporządkowanie terenu, wywiezienie i
utylizacja gruzu – zmieszanych odpadów budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
1) PROGRAM PRAC KONSERWATORSKICH I RESTAURATORSKICH – MATEJKI 12;
2) PROJEKT ARCHITEKTONICZNO – BUDOWLANY – MATEJKI 12;
3) SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH;
4) PRZEDMIAR ROBÓT:
- termomodernizacja wraz z rozbiórką, odtworzeniem i remontem balkonów (vat 8%) – Matejki 12,
- termomodernizacja wraz z rozbiórką, odtworzeniem i remontem balkonów – roboty zewnętrzne (vat 23%) – Matejki 12.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45431000-7 - Kładzenie płytek

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261320-3 - Kładzenie rynien

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 730000 PLN

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIB-TECH Zbigniew Krupiński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8792290382

7.3.3) Ulica: Łyskowskiego 18C

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 730000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane