Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. Przebudowa budynków mieszkalnych przy ul. Morcinka 36-38/Szosa Chełmińska 49-51 w Toruniu.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00236381
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00236381/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-11 07:28
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0788257c-2d0c-47a9-9187-50174354b218
Identyfikator
8790177262
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236381 z dnia 2026-05-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. Przebudowa budynków mieszkalnych przy ul. Morcinka 36-38/Szosa Chełmińska 49-51 w Toruniu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870001402

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Młodzieżowa 31

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgm.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zgm.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zgm-torun.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. Przebudowa budynków mieszkalnych przy ul. Morcinka 36-38/Szosa Chełmińska 49-51 w Toruniu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0788257c-2d0c-47a9-9187-50174354b218

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236381

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00010712/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Dokumentacja projektowo-kosztorysowa na przebudowę budynków – Morcinka 36-38, Szosa Chełmińska 49-51.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219165

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-17/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. pn. Przebudowa budynków
mieszkalnych przy ul. Gustawa Morcinka 36 – 38 (budynek oficyny) / Szosa Chełmińska 49 – 51 (budynek frontowy) w
Toruniu wraz z wykonaniem innych wymaganych robót towarzyszących oraz rozbiórką pomieszczeń gospodarczych i wiaty
śmietnikowej.
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Zakres dokumentacji stanowiącej przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wielobranżowy projekt budowlany w tym projekt architektoniczno – budowlany, projekty techniczne, projekt rozbiórki oraz
projekt zagospodarowania terenu, zawierające wszystkie elementy projektów wykonawczych;
2) kompleksową inwentaryzację pomiarowo - rysunkową;
3) kompleksowe badania historyczno – archtektoniczne i konserwatorskie
4) ekspertyzę techniczną budynku;
5) program prac konserwatorskich i restauratorskich;
6) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych;
7) kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót;
8) informację dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w przypadku, gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie
odrębnych przepisów;
9) uzgodnienie dokumentacji z Miejskim Konserwatorem Zabytków.
Zakres dokumentacji projektowo-kosztorysowej, w tym programu konserwatorskiego, ekspertyzy technicznej oraz
pozostałych opracowań, warunki i zasady jej wykonania, a także wytyczne do projektowania oraz kosztorysowania określa
wzór umowy oraz załącznik nr 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu zaistniały przesłanki do unieważnienia postępowania wskazane w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-05-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi