Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko” – ORLIK 2012 w Orzeszu
MIASTO ORZESZE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00511079
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00511079/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-23 11:14
- Lokalizacja
- Orzesze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-28b58358-16bc-4eeb-af1b-9f3dc3b19779
- Identyfikator
- 6351834596
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00511079 z dnia 2024-09-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko” – ORLIK 2012 w Orzeszu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ORZESZE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257653
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. św. Wawrzyńca 21
1.5.2.) Miejscowość: Orzesze
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-180
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzp@orzesze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.orzesze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.orzesze.pl/procurements/79/procurement1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko” – ORLIK 2012 w Orzeszu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28b58358-16bc-4eeb-af1b-9f3dc3b19779
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00511079
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00017217/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko” – ORLIK 2012 w Orzeszu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00441594
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRZP.271.18.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 644312,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Nazwa zadania: „Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko” – ORLIK 2012 w Orzeszu”
1.1. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
1.2 Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Planowana inwestycja znajduje się na działce nr 1323/213 przy ul. Bukowina. Na terenie działki znajduje się kompleks sportowy „Orlik 2012” składający się z boiska do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy, wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej oraz budynku socjalno-szatniowego. Całość obiektu jest ogrodzona, posiada dojścia i dojazdy oraz zieleń urządzoną. Ponadto na działce zlokalizowana jest siłownia plenerowa oraz wiata rowerowa.
Zamówienie obejmuje roboty budowlane - wymianę nawierzchni syntetycznej ze sztucznej trawy na boisku treningowym do piłki nożnej. Wymiana nawierzchni zostanie zrealizowana w obrysie istniejącego boiska, bez zmian jego charakterystycznych parametrów tj. długości i szerokości.
W zakresie zamówienia przewiduje się wymianę nawierzchni boiska do piłki nożnej o wymiarach
30 x 62 [m] (1860 [m2]).
2) Prace obejmują:
- roboty przygotowawcze
- roboty rozbiórkowe (w tym zebranie granulatu, kwarcu, rozbiórka istniejącej starej nawierzchni syntetycznej wraz z nawierzchnią Shock Pad, utylizacja materiałów, demontaż bramek – pozostają we własności Zamawiającego).
- roboty ziemne (w tym czyszczenie istniejącego drenażu, przygotowanie i profilowanie terenu pod nową nawierzchnię),
- wykonanie nowej nawierzchni wraz z liniami,
- montaż wyposażenia,
- uporządkowanie i oczyszczenie terenu,
- wymiana uszkodzonych paneli ogrodzeniowych zlokalizowanych w linii piłkochwytów, wraz z wymianą obejm,
- wymiana siatek piłkochwytów wraz z montażem dodatkowych wsporników (siatka polipropylenowa fi 5mm oczka 80 x 80 [mm]),
- wszelkie inne roboty jakie w toku prac okażą się niezbędne dla wykonania przedmiotu zamówienia.
Podbudowa pod nawierzchnię
Profilowanie istniejącej podbudowy wraz z wymianą górnej warstwy kruszywa, zagęszczenie, wykonanie badań potwierdzających osiągnięcie wymaganych parametrów.
Nawierzchnia sportowa ze sztucznej trawy
Nawierzchnia z włókien polietylenowych, które poprzez odpowiedni dobór kombinacji kolorów oraz użytych włókien ma być zbliżona do kolorystyki i parametrów uzyskiwanych na boiskach z trawy naturalnej. System z wypełnieniem granulatem EPDM z recyklingu.
Minimalne wymagania dotyczące nawierzchni z trawy syntetycznej:
- wysokość włókna min 42 max 47 mm
- trawy: monofil prosty o profilu karo, diament, V, C lub S, soczewka, X, romb, itp.
- rodzaj trawy: trawa tuftowana włókno 100 % polietylen, min. dwa kolory włókien w jednym pęczku
- ilość pęczków min. 10.000/m2
- ilość włókien min 120.000/m2
- dtex min 15.000
- grubość każdego włókna min. 400 mikronów
- Waga włókna min. 1400 g/m2
- Waga całkowita min. 2550 g/m2
- wytrzymałość łączenia klejonego po starzeniu min. 140N/100mm
- wyrywanie pęczka po starzeniu min 69 N
- przepuszczalność wody przez kompletny system min. 1000 mm/h
- podkład: lateksowy lub poliuretanowy
- wypełnienie: piasek kwarcowy i granulat EPDM z recyklingu w kolorze czarnym, grafitowym w ilości zgodnej z badaniem laboratoryjnym
- trawa musi być zamontowana na macie prefabrykowanej o grubości min. 10 mm
Minimalne wymagania dot. maty amortyzującej:
- Rodzaj maty: mata prefabrykowana z pianki PE
- Grubość maty min. 10 mm
- Gęstość maty min. 50 kg/m3
3) Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Modernizacja kompleksów sportowych „Orlik 2023”.
4) Należy wykonać tablicę informacyjną w momencie rozpoczęcia prac budowlanych zgodnie z Wytycznymi w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych obowiązujących beneficjentów programów dofinansowanych z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (dostępnych pod adresem https://www.gov.pl/web/premier/promocja).
5) W zakresie przedmiotu zamówienia wymagane jest również:
• zapewnienie sobie na własny koszt źródła poboru wody i energii elektrycznej na cele budowy oraz zainstalowania liczników zużycia wody i energii i innych mediów w razie konieczności. Wykonawca poniesie koszty zużycia energii i wody i innych mediów w czasie budowy,
• w porozumieniu z Zamawiającym przygotowanie pełnej dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru końcowego i służącej przekazaniu przedmiotu zamówienia na stan środków trwałych Zamawiającego;
6) Informacja dotycząca przedmiotowych środków dowodowych:
a) Zamawiający przewiduje składanie przedmiotowych środków dowodowych.
b) Przedmiotowe środki dowodowe sporządza się w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 57 z późn.zm.).
c) Wraz z ofertą należy złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe:
- raport z badań przeprowadzonych przez uprawnione i akredytowane laboratorium np. Labosport, ISA-Sport, Sports Labs Ltd , Ercat, dotyczący oferowanego systemu nawierzchni (trawa + mata + wypełnienie EPDM) potwierdzający zgodność jej parametrów z FIFA Quality Programme for Football Turf (dostępny na www.FIFA.com) Podręcznik 2015 dla poziomu FIFA Quality PRO oraz potwierdzający wymagane przez Zamawiającego minimalne parametry oferowanego systemu trawy syntetycznej;
- raport z badań przeprowadzonych przez uprawnione i akredytowane laboratorium np. Labosport, ISA-Sport, Sports Labs Ltd , Ercat, dotyczący oferowanego systemu nawierzchni (trawa + mata wypełnienie EPDM) potwierdzający zgodność jej parametrów z aktualną normą EN 15330-1:2013/PN-EN 15330-1:2014-02
- aktualny certyfikat potwierdzający posiadanie przez producenta statusu FIFA LICENCEE PRODUCER (FLP) lub FIFA PREFFERED PRODUCER i producent musi być wymieniony na oficjalnej stronie FIFA
- karta techniczna nawierzchni z trawy syntetycznej, maty amortyzującej, wypełnienia EPDM, poświadczona przez producenta,
- atest PZH dla trawy, maty amortyzującej i wypełnienia EPDM;
- raport z badań przeprowadzonych przez uprawnione laboratorium np. Labosport, ISA-Sport, Sports Labs Ltd , Ercat na odziaływanie promieni UV dla wypełnienia EPDM na min. 5000h zgodnie z normą EN 14386 potwierdzający zgodność dla wymogów stawianych przez FIFA;
- autoryzacja producenta nawierzchni wystawiona na wykonawcę z określeniem nazwy inwestycji wraz z potwierdzeniem gwarancji udzielonej przez producenta;
d) Nadto wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, o których mowa m. in. w art. 106 ustawy PZP, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego (w tym spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria). W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem wraz z dowodami świadczącymi o ich równoważności
e) Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, zamawiający przewiduje możliwość wezwania wykonawcy do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez zamawiającego terminie (art. 107 ust. 2 PZP).
f) Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski.
g) Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych
h) Wymagana forma: Wykonawcy składają przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (zał. Nr 3 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45236119-7 - Naprawa boisk sportowych
45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych
45212290-5 - Usługi napraw i konserwacji obiektów sportowych
39293300-5 - Sztuczna trawa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 574342,26 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 696978,89 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 574342,26 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MIZAR Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9252101389
7.3.3) Ulica: Podbrzezie Dolne Tuwima 3
7.3.4) Miejscowość: Kożuchów
7.3.5) Kod pocztowy: 67-120
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Część robót budowlanych, nazwy podwykonawców nie są znane
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 574342,26 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Modernizacja kompleksówsportowych „Orlik 2023”.
| 2024-09-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |