Remont mostu w miejscowości Proboszczów i Dobków
Powiat Złotoryjski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00236480
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00236480/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-11 08:21
- Lokalizacja
- Złotoryja, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88447f59-4bfa-4545-b4c4-92273e2f41ef
- Identyfikator
- 6941682348
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236480 z dnia 2026-05-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont mostu w miejscowości Proboszczów i Dobków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Złotoryjski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647245
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Niepodległości 8
1.5.2.) Miejscowość: Złotoryja
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 768786940
1.5.8.) Numer faksu: 768786955
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-zlotoryja.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-zlotoryja.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiat-zlotoryja.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont mostu w miejscowości Proboszczów i Dobków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88447f59-4bfa-4545-b4c4-92273e2f41ef
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236480
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031933/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont mostu w miejscowości Proboszczów
1.1.4 Remont mostu w miejscowości Dobków w km 2+890
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00160666
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WR.272.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 325107,82 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont mostu w miejscowości Proboszczów i Dobków z podziałem na 2 części:- Część I: „Remont mostu w miejscowości Proboszczów”
2. Dla części I przedmiotem zamówienia jest remont mostu w miejscowości Proboszczów. Na remont obiektu mostowego składa się: wykonanie ławy fundamentowej w postaci opaski nurtowej pod mostem, wykonanie rekonstrukcji muru przyczółka mostowego z bloczków kamiennych z piaskowca ze spoinowaniem i powłoką hydrofobową, wykonanie chodnika na moście, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu - bariery ochronne stalowe, ułożenie dylatacji na moście oraz ułożenie nawierzchni bitumicznej na moście. Szczegółowe wymagania zostały zawarte w Załączniku nr 7.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi udostępniona z SWZ dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne oraz przedmiar robót. Wszystkie wymagane cechy dostaw i robót budowlanych zostały określone w w/w dokumentach:
- Załącznik nr 7 do SWZ dla Części I „Remont mostu w miejscowości Proboszczów”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
4.5.5.) Wartość części: 150610,99 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont mostu w miejscowości Proboszczów i Dobków z podziałem na 2 części:- Część II: „Remont mostu w miejscowości Dobków”.
2. Dla części II przedmiotem zamówienia jest remont mostu w miejscowości Dobków w km 2+890. Zakres obejmuje remont ławy fundamentowej oraz opaski nurtowej pod mostem wraz z remontem muru podporowego z bloczków kamiennych ze spoinowaniem i powłoką hydrofobową, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz ułożenie nawierzchni bitumicznej na moście oraz wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu - bariery ochronne stalowe. Szczegółowe wymagania zostały zawarte w Załączniku nr 7a.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi udostępniona z SWZ dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne oraz przedmiar robót. Wszystkie wymagane cechy dostaw i robót budowlanych zostały określone w w/w dokumentach:
- Załącznik nr 7a do SWZ dla Części II „Remont mostu w miejscowości Dobków”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
4.5.5.) Wartość części: 174496,83 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu dla części I złożono 5 ofert, które przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający wezwał na podstawie art. 289 ust. 1 ustawy Pzp, do negocjacji oferty Wykonawców, których oferty spełniają w najwyższym stopniu kryteria oceny ofert, w liczbie ustalonej przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, tj. pierwszych trzech (3) Wykonawców, którzy otrzymali największą łączną liczbę punktów w ramach kryteriów oceny ofert określonych w SWZ. W wyniku przeprowadzonych negocjacji Wykonawcy zaproponowali ceny, które nadal przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do kwoty oferty z najniższą ceną.
Zgodnie z art. 259 ust. 2 jeśli Zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych, do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy art. 255-258.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 211600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 317394,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 211600,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA AURELIA KALUS
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8862376003
7.3.3) Ulica: Stare Rachowice 36/5
7.3.4) Miejscowość: Bolków
7.3.5) Kod pocztowy: 59-420
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 211600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |