Przebudowa mostów w ciągu DW 975 i DW 964 – opracowanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego – z podziałem na części

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00236685
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00236685/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-05-11 09:38
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-77e17031-1345-4f67-8016-e314046989d3
Identyfikator
6772085382
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania mostów

Wykonawcy

2 przyznane

Biuro Usług Projektowych DROGPROJEKT Sp. z o.o.Lublin, PL · lot 0
290 587,5 PLN
PROINŻYNIERIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrzeg, PL · lot 1
344 388,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236685 z dnia 2026-05-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przebudowa mostów w ciągu DW 975 i DW 964 – opracowanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego – z podziałem na części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000588890

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Głowackiego 56

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-085

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: i.gesiarz@zdw.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-77e17031-1345-4f67-8016-e314046989d3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa mostów w ciągu DW 975 i DW 964 – opracowanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego – z podziałem na części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77e17031-1345-4f67-8016-e314046989d3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236685

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055571/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Przebudowa mostów w ciągu DW 975 w m. Zbyszyce i DW 964 w m. Uście Solne - opracowanie dokumentacji projektowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150748

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DN-4.26.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 631707,32 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie pn. Przebudowa mostów w ciągu DW 975 i DW 964 – opracowanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego – z podziałem na części: Część nr 1 – most na potoku Jelnianka w ciągu DW 975 w m. Sienna
Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy / budowy mostu na potoku Jelnianka zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975 w m. Sienna wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – w podziale na zakres podstawowy zamówienia oraz zakres opcjonalny zamówienia.
1) Zakres podstawowy zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektów budowlanych wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych i niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji, w tym stosownej zgody budowlanej / decyzji administracyjnej (decyzji ZRID / pozwolenia na budowę – wedle konieczności wynikającej z przyjętych rozwiązań projektowych) umożliwiającej realizację robót obejmujących przebudowę / budowę mostu na potoku Jelnianka zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975 w m. Sienna. Niniejsze stanowi zakres podstawowy zamówienia.
2) Zakres opcjonalny zamówienia: Obok wskazanego w ppkt 1 zakresu podstawowego zamówienia Zamawiający przewiduje równocześnie w ramach zastrzeganego prawa opcji dodatkowo pełnienie nadzoru autorskiego nad robotami wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w ramach zakresu podstawowego zamówienia. Niniejsze stanowi zakres opcjonalny zamówienia.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322300-4 - Usługi projektowania mostów

4.5.5.) Wartość części: 204878,05 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie pn. Przebudowa mostów w ciągu DW 975 i DW 964 – opracowanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego – z podziałem na części: Część nr 2 – most na rzece Raba w ciągu DW 964 w m. Uście Solne
Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy / budowy mostu na rzece Raba zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 964 w m. Uście Solne wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – w podziale na zakres podstawowy zamówienia oraz zakres opcjonalny zamówienia.
1) Zakres podstawowy zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektów budowlanych wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych i niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji, w tym stosownej zgody budowlanej / decyzji administracyjnej (decyzji ZRID / pozwolenia na budowę – wedle konieczności wynikającej z przyjętych rozwiązań projektowych) umożliwiającej realizację robót obejmujących przebudowę / budowę mostu na rzece Raba zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 964 w m. Uście Solne. Niniejsze stanowi zakres podstawowy zamówienia.
2) Zakres opcjonalny zamówienia: Obok wskazanego w ppkt 1 zakresu podstawowego zamówienia Zamawiający przewiduje równocześnie w ramach zastrzeganego prawa opcji dodatkowo pełnienie nadzoru autorskiego nad robotami wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w ramach zakresu podstawowego zamówienia. Niniejsze stanowi zakres opcjonalny zamówienia.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322300-4 - Usługi projektowania mostów

4.5.5.) Wartość części: 426829,27 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 290587,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 759150 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 290587,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biuro Usług Projektowych DROGPROJEKT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4300200219

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 290587,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 344388,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 865305 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 344388,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROinżynieria Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 383676500

7.3.4) Miejscowość: Brzeg

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 344388,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-05-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi