DZP.261.90.2026 Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 2 części
Zarząd Lokali Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00236881
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00236881/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-11 10:24
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f00a1d69-d7c1-46fe-9b95-1d22236d3a25
- Identyfikator
- 7252122232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
Wykonawcy
2 przyznane
JACEK PĄCZEKWarszawa, PL · lot 0
363 172,88 PLNMICHAŁ KOZIEJŁódź, PL · lot 1
360 671,67 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00236881 z dnia 2026-05-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
DZP.261.90.2026 Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych
przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 2 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich
1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administrowanie nieruchomościami komunalnymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DZP.261.90.2026 Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanychprzez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 2 części
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f00a1d69-d7c1-46fe-9b95-1d22236d3a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236881
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00631143/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.18 Wykonanie dokumentacji projektowej wielobranżowej dla budynków przy ul. Abramowskiego 32 i Legionów 45
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00188130
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.90.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy technicznej wraz z analizą oraz projektu technicznego) dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych (frontowy i prawej oficyny) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Abramowskiego 32 w Łodzi (dz. nr 110/1, obręb S-8) zgodnie z OPZ i postanowieniami PINB o nr 400/2024 z dnia 14.06.2024 r. oraz 67/2025 z dnia 05.02.2025 r. Kubatura łączna budynków: 6 315,00 m3. Budynki nie są obiektami zabytkowymi, ale znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Osada Prządków 1827”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 248917,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego) dla zespołu budynków zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Legionów 45 w Łodzi (dz. nr 72, obręb P-9) zgodnie z OPZ, decyzją PINB o nr 807/2020 z dnia 28.10.2020 r. oraz Promesą VEOLIA.Kubatura budynku frontowego (nr ewid. 177): 5 700,00 m3
Kubatura budynku lewej oficyny (nr ewid. 1413): 1 005,00 m3
Kubatura budynku prawej oficyny (nr ewid. 1414): 400,00 m3
Kubatura budynku gospodarczego (nr ewid. 178): 147,00 m3
Kubatura budynku gospodarczego (nr ewid. 179): 375,00 m3
Kubatura budynku gospodarczego (nr ewid. 180): 35,00 m3
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kubatura łączna: 8 948,00 m3.
Budynek frontowy z oficyną zachodnią jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi, budynki znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Dzielnica Wiązowa 1865”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 314984,70 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 363172,88 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 588432,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 363172,88 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gastre Polska Jacek Pączek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7712667750
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 363172,88 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 331 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 360671,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 767881,62 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 360671,67 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOZIEJ ARCHITEKCI Michał Koziej
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7251736512
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 360671,67 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 336 dni
| 2026-05-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |