Modernizacja dróg w Zakopanem - część 1: ul. Grunwaldzka, część 2: ul. Droga na Bystre, część 3: ul. Mrowce
Gmina Miasto Zakopane
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00237192
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00237192/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-11 11:36
- Lokalizacja
- Zakopane, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a5312d56-d1b5-49b7-9813-1bd6c26f1c64
- Identyfikator
- 7360007798
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wykonawcy
3 przyznane
PODHALAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNANowy Targ, PL · lot 0
498 102,34 PLNPODHALAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNANowy Targ, PL · lot 1
431 486,46 PLNKIERNIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRatułów 208, PL · lot 2
88 227,9 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00237192 z dnia 2026-05-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg w Zakopanem - część 1: ul. Grunwaldzka, część 2: ul. Droga na Bystre, część 3: ul. Mrowce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zakopane
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000654948
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 13
1.5.2.) Miejscowość: Zakopane
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: +48182020430
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dmajerczyk@zakopane.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zakopane.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zakopane/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dróg w Zakopanem - część 1: ul. Grunwaldzka, część 2: ul. Droga na Bystre, część 3: ul. Mrowce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5312d56-d1b5-49b7-9813-1bd6c26f1c64
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237192
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042754/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Modernizacja dróg w Zakopanem - Grunwaldzka, Droga na Bystre , Mrowce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158518
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.18.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 906990,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji następujących dróg:Część 1: „Modernizacja drogi ul. Grunwaldzka”
2. Wykonanie robót obejmować będzie m.in. asortymenty robót ujęte w przedmiarach.
3. Szczegółowy zakres robót objętych Umową opisują zasady sztuki budowlanej, obowiązujące przepisy i normy techniczne, uzgodnienia dokonane w trakcie realizacji umowy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, złożona przez Wykonawcę oferta oraz zapisy specyfikacji warunków zamówienia.
4. Uwaga: Przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy.
5. Wykonawca zobowiązany jest udzielić co najmniej 36 miesięcy gwarancji licząc od daty odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
6. Zamawiający zastrzega, że podane w kosztorysie ofertowym ilości robót służą do obliczenia ceny oferty. Faktyczny zakres robót zlecanych do wykonania uzależniony będzie od potrzeb Zamawiającego, stąd też może różnić się od ilości określonych w kosztorysie ofertowym.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego i finansowego przedmiotu umowy lub etapowania robót na innych zasadach niż określone w umowie w zależności od posiadanych środków finansowych maksymalnie o 30% wartości zawartej w kosztorysie ofertowym.
8. W celu prawidłowego sporządzenia oferty Zamawiający zaleca, aby Wykonawca zapoznał się z zakresem robót budowlanych oraz wymaganiami przedstawionymi w projekcie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 439982,44 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji następujących dróg:Część 2:
„Modernizacja drogi ul. Droga na Bystre”.
2. Wykonanie robót obejmować będzie m.in. asortymenty robót ujęte w przedmiarach.
3. Szczegółowy zakres robót objętych Umową opisują zasady sztuki budowlanej, obowiązujące przepisy i normy techniczne, uzgodnienia dokonane w trakcie realizacji umowy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, złożona przez Wykonawcę oferta oraz zapisy specyfikacji warunków zamówienia.
4. Uwaga: Przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy.
5. Wykonawca zobowiązany jest udzielić co najmniej 36 miesięcy gwarancji licząc od daty odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
6. Zamawiający zastrzega, że podane w kosztorysie ofertowym ilości robót służą do obliczenia ceny oferty. Faktyczny zakres robót zlecanych do wykonania uzależniony będzie od potrzeb Zamawiającego, stąd też może różnić się od ilości określonych w kosztorysie ofertowym.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego i finansowego przedmiotu umowy lub etapowania robót na innych zasadach niż określone w umowie w zależności od posiadanych środków finansowych maksymalnie o 30% wartości zawartej w kosztorysie ofertowym.
8. W celu prawidłowego sporządzenia oferty Zamawiający zaleca, aby Wykonawca zapoznał się z zakresem robót budowlanych oraz wymaganiami przedstawionymi w projekcie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 394305,22 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji następujących dróg:Część 3:
„Modernizacja drogi ul. Mrowce”.
2. Wykonanie robót obejmować będzie m.in. asortymenty robót ujęte w przedmiarach.
3. Szczegółowy zakres robót objętych Umową opisują zasady sztuki budowlanej, obowiązujące przepisy i normy techniczne, uzgodnienia dokonane w trakcie realizacji umowy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, złożona przez Wykonawcę oferta oraz zapisy specyfikacji warunków zamówienia.
4. Uwaga: Przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy.
5. Wykonawca zobowiązany jest udzielić co najmniej 36 miesięcy gwarancji licząc od daty odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
6. Zamawiający zastrzega, że podane w kosztorysie ofertowym ilości robót służą do obliczenia ceny oferty. Faktyczny zakres robót zlecanych do wykonania uzależniony będzie od potrzeb Zamawiającego, stąd też może różnić się od ilości określonych w kosztorysie ofertowym.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego i finansowego przedmiotu umowy lub etapowania robót na innych zasadach niż określone w umowie w zależności od posiadanych środków finansowych maksymalnie o 30% wartości zawartej w kosztorysie ofertowym.
8. W celu prawidłowego sporządzenia oferty Zamawiający zaleca, aby Wykonawca zapoznał się z zakresem robót budowlanych oraz wymaganiami przedstawionymi w projekcie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 72703,09 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 498102,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 566999,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 498102,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 490753850
7.3.3) Ulica: Szaflarska 102
7.3.4) Miejscowość: Nowy Targ
7.3.5) Kod pocztowy: 34-400
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 498102,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-218.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 431486,46 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 495517,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 431486,46 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 490753850
7.3.3) Ulica: Szaflarska 102
7.3.4) Miejscowość: Nowy Targ
7.3.5) Kod pocztowy: 34-400
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 431486,46 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-218.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 88227,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 88227,90 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 88227,90 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kiernia Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 363435722
7.3.4) Miejscowość: Ratułów 208
7.3.5) Kod pocztowy: 34-407
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 88227,90 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-07-218.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |