Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

Gmina Kłodzko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00238575
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00238575/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-12 08:42
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-46daf7ff-5446-459e-8735-adc7b4289268
Identyfikator
8831678045
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlaneRoboty izolacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnychPokrywanie podłóg i ścianRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00238575 z dnia 2026-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kłodzko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717964

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Okrzei 8 a

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 64 74 161

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ugklodzko.nv.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gmina-klodzko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46daf7ff-5446-459e-8735-adc7b4289268

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00238575

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008881/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172056

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROP.271.2.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4777732,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 w związku z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający Gmina Kłodzko unieważniła postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
Uzasadnienie faktyczne i prawne
W wyniku ogłoszonego przez Zamawiającego w dniu 26 marca 2026 r. postępowania na realizację zamówienia pn.: Wspieranie zintegrowanego rozwoju kultury poprzez modernizację Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji GK, wpłynęły 2 oferty:
1. ALBA Facility Management Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 5
54-517 Wrocław
Cena oferty brutto: 5 498 756,16 zł
okres gwarancji: 84 miesiące
2. Lider konsorcjum: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej
ul. Sienkiewicza 10 C
57-500 Bystrzyca Kłodzka
Członek konsorcjum: Marcin Szychalski Usługi Budowlane
Trzebieszowice 39
57-540 Lądek Zdrój
Cena oferty brutto: 6 300 000,00 zł
Okres gwarancji: 84 miesiące.
Zamawiający, działając zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia kwotę brutto w wysokości – 5 876 610,85 zł.
W związku z tym, iż oferta Wykonawcy: ALBA Facility Management Sp. z o.o.,ul. Szczecińska 5, 54-517 Wrocław podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń”, zaś oferta z najniższą ceną, która nie podlega odrzuceniu tj. oferta Wykonawcy: 1. Lider konsorcjum: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej, ul. Sienkiewicza 10 C, 57-500 Bystrzyca Kłodzka, 2. Członek konsorcjum: Marcin Szychalski Usługi Budowlane, Trzebieszowice 39, 57-540 Lądek Zdrój przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wobec czego ziściła się przesłanka unieważnienia postępowania z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Stosownie bowiem do art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2026-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane