Dostawa i wdrożenie systemów digitalizacji dokumentacji medycznej, w tym dokumentacji wymagającej podpisu pacjenta

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00238849
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00238849/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-12 09:50
Lokalizacja
Lębork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4cbc32c0-6c28-40ff-b166-8cbf8bbd714b
Identyfikator
8411461899
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wdrażania oprogramowaniaUsługi konfiguracji oprogramowaniaUsługi w zakresie oprogramowaniaUsługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemówUsługi w zakresie wsparcia technicznegoUsługi w zakresie wsparcia systemuSzkolenie pracownikówPakiety oprogramowania i systemy informatyczneKomputer tabletSkanery

Wykonawcy

2 przyznane

IC SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPOZNAŃ, PL · lot 0
425 272,5 PLN
IC SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPOZNAŃ, PL · lot 1
163 159,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00238849 z dnia 2026-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i wdrożenie systemów digitalizacji dokumentacji medycznej, w tym dokumentacji wymagającej podpisu pacjenta

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770901505

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Juliana Węgrzynowicza 13

1.5.2.) Miejscowość: Lębork

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@szpital-lebork.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-lebork.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1283309

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i wdrożenie systemów digitalizacji dokumentacji medycznej, w tym dokumentacji wymagającej podpisu pacjenta

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4cbc32c0-6c28-40ff-b166-8cbf8bbd714b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00238849

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042189/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.11 Rozbudowa i integracja systemu szpitalnego o możliwość elektronicznego podpisu dokumentów za pomocą urządzeń do zbierania podpisu wraz z wymaganymi licencjami i sprzętem.

1.2.12 Digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki pacjenta - zakup skanerów oraz interfejsu integracyjnego.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w SPS ZOZ w Lęborku

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00169575

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-TP/12/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 495300,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest dostawa i wdrożenie systemu do automatycznej digitalizacji dokumentacji (dalej: System digitalizacji). System digitalizacji ma umożliwiać digitalizację pisma odręcznego. Przedmiot umowy obejmuje: dostawę sprzętu oraz dostawę oprogramowania, przeprowadzenie instalacji i wdrożenia systemu automatycznej digitalizacji dokumentacji wraz z integracją z posiadanym środowiskiem systemu HIS AMMS oraz przeprowadzenia szkoleń w zakresie administrowania i użytkowania Systemu digitalizacji a także świadczenia opieki serwisowej wraz z nadzorem autorskim dla wszystkich przekazywanych licencji na System digitalizacji przez okres 36 miesięcy od daty zakończenia wdrożenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

79632000-3 - Szkolenie pracowników

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

30213200-7 - Komputer tablet

4.5.5.) Wartość części: 464817 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia dla części 2 jest dostawa i wdrożenie systemu służącego do digitalizacji (skanowania) dokumentacji papierowej, w tym karty informacyjnej z leczenia szpitalnego, wraz z sprzętem IT, programami i systemami informatycznymi współpracującymi z nabywanymi sprzętami do digitalizacji. (dalej: System skanowania). System skanowania ma zapewniać możliwość skanowania zewnętrznej dokumentacji medycznej z opcją opatrzenia jej podpisem cyfrowym. Przedmiot umowy obejmuje: dostawę sprzętu oraz dostawę oprogramowania, przeprowadzenie instalacji i wdrożenia systemu automatycznej digitalizacji dokumentacji wraz z integracją z posiadanym środowiskiem systemu HIS AMMS oraz przeprowadzenia szkoleń w zakresie administrowania i użytkowania Systemu skanowaniaa także świadczenia opieki serwisowej wraz z nadzorem autorskim dla wszystkich przekazywanych licencji na System przez okres 36 miesięcy od daty zakończenia wdrożenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

79632000-3 - Szkolenie pracowników

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

38520000-6 - Skanery

4.5.5.) Wartość części: 144402 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 425272,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 425272,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 425272,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IC Solutions Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9721248717

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 425272,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 163159,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 163159,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 163159,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IC Solutions Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9721248717

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 163159,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

2026-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy