Rozbudowa drogi gminnej nr 271294K w km 1+590,00 do km 2+037,03 wraz ze skrzyżowaniem w km 2+037,03 z drogą gminną nr 271292K w miejscowości Ropa, Gmina Ropa

GMINA ROPA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00239528
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00239528/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-12 12:05
Lokalizacja
Ropa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-363651c3-791d-4144-900d-da4609a65c10
Identyfikator
7382130282
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie linii telefonicznychRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kopania rowówRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychMalowanie nawierzchiRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanie drógRoboty odwadniająceRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty inżynieryjne i budowlaneBudowa obiektów inżynierii wodnejRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejWznoszenie barier drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE 'GODROM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGOLICE, PL · lot 0
3 405 975,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00239528 z dnia 2026-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 271294K w km 1+590,00 do km 2+037,03 wraz ze skrzyżowaniem w km 2+037,03 z drogą gminną nr 271292K w miejscowości Ropa, Gmina Ropa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ROPA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892660

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 733

1.5.2.) Miejscowość: Ropa

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-312

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 3534014

1.5.8.) Numer faksu: 18 3534017

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@eu-ropa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.eu-ropa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-363651c3-791d-4144-900d-da4609a65c10

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 271294K w km 1+590,00 do km 2+037,03 wraz ze skrzyżowaniem w km 2+037,03 z drogą gminną nr 271292K w miejscowości Ropa, Gmina Ropa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-363651c3-791d-4144-900d-da4609a65c10

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239528

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042238/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rozbudowa drogi gminnej nr 271294K w km 1+590,00 do km 2+037,03 wraz ze skrzyżowaniem w km 2+037,03 z drogą gminną nr 271292K w miejscowości Ropa, Gmina Ropa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00193009

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RLIŚ.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4065038,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 271294K w km 1+590,00 do km 2+037,03 wraz ze skrzyżowaniem w km 2+037,03 z drogą gminną nr 271292K w miejscowości Ropa, Gmina Ropa”.
Podstawowe parametry projektowanej drogi:
- kategoria drogi gminna,
- klasa techniczna drogi D,
- kategoria ruchu KR3,
- obciążenie nawierzchni 100 KN/oś,
- prędkość projektowa 30 km/h,
- szerokość jezdni 3,50 m.

Planowany zakres robót do wykonania obejmuje:
1) rozbudowę jezdni,
2) budowę odcinków ścieżki pieszo-rowerowej,
3) budowę odwodnienia drogowego,
4) budowę studni rewizyjnych,
5) budowę wpustów deszczowych,
6) rozbudowę i przebudowę zjazdów,
7) umocnienie skarp elementami betonowymi,
8) przebudowę sieci elektroenergetycznej,
9) przebudowę sieci teletechnicznej,
10) przebudowę sieci wod. - kan.,
11) przebudowę sieci gazowej,
12) montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
13) budowa kanału technologicznego.
2. Wymagany okres gwarancji.
Zamawiający określa wymagany okres gwarancji: minimum 36 miesięcy.
3. Ponadto szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
a) Projekt techniczny - załącznik do SWZ,
b) Projekt stałej organizacji ruchu
c) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót - załącznik do SWZ
d) Przedmiar robót z zastrzeżeniem, że mają one jedynie charakter poglądowy
i informacyjny oraz należy go traktować w sposób pomocniczy do Dokumentacji projektowej i Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia - załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3405975,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3949027,03 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3405975,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "GODROM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491932915

7.3.3) Ulica: ul. Zakole 9

7.3.4) Miejscowość: Gorlice

7.3.5) Kod pocztowy: 38-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3405975,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-10-31
2026-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane